Pánské korálkové náramky, výrazné náhrdelníky nebo pečetní prsteny už nejsou k vidění jenom na extravagantních celebritách. Z červeného koberce se díky své rostoucí popularitě dostaly až do nabídek různých módních řetězců. Pomáhají tak bourat hranice mezi dámskou a pánskou módou.

Poptávka po pánských špercích v posledních letech postupně narůstá. Například společnost Euromonitor reportovala, že prodeje v této kategorii doplňků vzrostly loni o devět procent oproti předchozímu roku. Šperky pro ženy se přitom prodávaly pouze o čtyři procenta více. Podobné výsledky potvrdil také obchod s luxusním zbožím Browns. Dle jeho dat zákazníci za poslední tři sezóny zařídili trojciferný růst prodeje pánských doplňků.

Nejčastěji pak muži sahají po různých variantách prstenů, náramků a náhrdelníků. Čím dál častěji se ovšem nebojí ani náušnic. Inspirují se totiž mnohými celebritami, které se s kdysi jen pro ženy určenými doplňky nebojí experimentovat. Příkladem je zpěvák Harry Styles nebo herec Timothée Chalamet. Oba si totiž rádi hrají s módou a často se proto oblékají do outfitů smazávajících hranice mezi pánskou a dámskou módou.

Podobné looky pak zároveň doplňují i o výrazné doplňky. Vzorem jsou ale i další známé osobnosti jako Lil Nas X nebo zpěvák korejské skupiny BTS Jimin. Ten se nedávno rovněž stal ambasadorem Tiffany. Celebrity si ale pro propagaci šperků vybírají i ostatní luxusní značky. Například Louis Vuitton využil rappera Kid Cudi ve svém videu představujícím unisex řadu Volt. Společnost Gucci zase nedávno spolupracovala s hercem Xiao Zhan.

Trendy už nejsou jenom výrazné řetězy, ale i visací náušnice nebo perlové náhrdelníky

V oblibě pak mají muži především šperky vyhotovené ze stříbra nebo bílého zlata. Různé šperky mají rovněž čím dál více v oblibě také sportovci. Na letošním Met Gala tak například hvězdný basketbalista Russell Westbrook oslnil zářivým perlovým náhrdelníkem. Sportovci si rovněž už delší dobu s oblibou nakupují o něco „drsnější“ kousky, jako jsou výrazné prsteny nebo řetězové náhrdelníky.

Takový způsob nošení šperků ovšem není u mužů takovou novinkou. Nyní se ovšem nebojí s jednotlivými kousky experimentovat a zkoušet i barevnější nebo nezvyklejší kousky. Letos jsou například trendy i navzájem neladící náušnice nebo ty dlouhé visací. V oblibě je také vrstvení náramků nebo jednodušších řetízkových náhrdelníků. Podobné kombinace totiž zpopularizovali především influenceři na TikToku. Také jejich práce je jedním z faktorů, který přispěl k mazání dříve vystavěných hranic pánské a dámské módy.

Zdroj: Business of Fashion, WWD, GQ, Instagram, YouTube

Foto:Reuters

Pánské šperky rostou na oblibě. Důvodem jsou fluidní gender hranice i inspirace celebritami

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.