Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pánské korálkové náramky, výrazné náhrdelníky nebo pečetní prsteny už nejsou k vidění jenom na extravagantních celebritách. Z červeného koberce se díky své rostoucí popularitě dostaly až do nabídek různých módních řetězců. Pomáhají tak bourat hranice mezi dámskou a pánskou módou.

  Poptávka po pánských špercích v posledních letech postupně narůstá. Například společnost Euromonitor reportovala, že prodeje v této kategorii doplňků vzrostly loni o devět procent oproti předchozímu roku. Šperky pro ženy se přitom prodávaly pouze o čtyři procenta více. Podobné výsledky potvrdil také obchod s luxusním zbožím Browns. Dle jeho dat zákazníci za poslední tři sezóny zařídili trojciferný růst prodeje pánských doplňků.

  Nejčastěji pak muži sahají po různých variantách prstenů, náramků a náhrdelníků. Čím dál častěji se ovšem nebojí ani náušnic. Inspirují se totiž mnohými celebritami, které se s kdysi jen pro ženy určenými doplňky nebojí experimentovat. Příkladem je zpěvák Harry Styles nebo herec Timothée Chalamet. Oba si totiž rádi hrají s módou a často se proto oblékají do outfitů smazávajících hranice mezi pánskou a dámskou módou.

  Podobné looky pak zároveň doplňují i o výrazné doplňky. Vzorem jsou ale i další známé osobnosti jako Lil Nas X nebo zpěvák korejské skupiny BTS Jimin. Ten se nedávno rovněž stal ambasadorem Tiffany. Celebrity si ale pro propagaci šperků vybírají i ostatní luxusní značky. Například Louis Vuitton využil rappera Kid Cudi ve svém videu představujícím unisex řadu Volt. Společnost Gucci zase nedávno spolupracovala s hercem Xiao Zhan.

  Trendy už nejsou jenom výrazné řetězy, ale i visací náušnice nebo perlové náhrdelníky

  V oblibě pak mají muži především šperky vyhotovené ze stříbra nebo bílého zlata. Různé šperky mají rovněž čím dál více v oblibě také sportovci. Na letošním Met Gala tak například hvězdný basketbalista Russell Westbrook oslnil zářivým perlovým náhrdelníkem. Sportovci si rovněž už delší dobu s oblibou nakupují o něco „drsnější“ kousky, jako jsou výrazné prsteny nebo řetězové náhrdelníky.

  Takový způsob nošení šperků ovšem není u mužů takovou novinkou. Nyní se ovšem nebojí s jednotlivými kousky experimentovat a zkoušet i barevnější nebo nezvyklejší kousky. Letos jsou například trendy i navzájem neladící náušnice nebo ty dlouhé visací. V oblibě je také vrstvení náramků nebo jednodušších řetízkových náhrdelníků. Podobné kombinace totiž zpopularizovali především influenceři na TikToku. Také jejich práce je jedním z faktorů, který přispěl k mazání dříve vystavěných hranic pánské a dámské módy.

  Zdroj: Business of Fashion, WWD, GQ, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Pánské šperky rostou na oblibě. Důvodem jsou fluidní gender hranice i inspirace celebritami

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.