Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Skandinávská móda nezahlcuje pouze sociální sítě a ulice severských metropolí. Tento rok se hojně podepsala i na všech nejvýznamnějších červených kobercích. Severský design totiž spojuje ty nejnositelnější módní pilíře – minimalismus, funkčnost i chladnou extravaganci. Acne Studios nosí Pedro Pascal i Rihanna, v Han Kjøbenhavn byla v Den matek spatřena Cardi B a Kim Kardashian vyrazila na výlet do Tokia v Rains bundě!

  Severský streetstyle nás čím dál více upoutává právě na sociálních sítích. Tag #scandinavianstyle má přes půl miliardy zhlédnutí. Vše nasvědčuje tomu, že se ze Skandinávie stane nová módní Mekka! 

  Han Kjøbenhaven

  Značka, založená v roce 2008, nese ve svém názvu dánský překlad pro hlavní město Kodaň, odkud pochází. Původně se Han Kjøbenhaven zaměřoval na dioptrické brýle, později však expandoval i do módního světa. Aktuální kolekci popsal kreativní ředitel Jannik Wikkelsø Davidsen jako Hledání stínů. Ready-to-wear dává průchod přiléhavým i objemným siluetám, směsi výrazných kontrastů i rovným liniím. Futurismus značce také není cizí, všechny své kolekce vždy tímto stylem okoření. V nabídce mimo jiné naleznete i stylové kousky z průhledných materiálů.

  Foto: Han Kjøbenhaven

  Nedávno si Han Kjøbenhaven oblíbila i americká rapperka Cardi B. Vynesla Blade Boots přímo z letošní runwaye. A není jediná, kdo si značku oblíbil. Minulý rok pro ni fotila i zpěvačka Beyoncé.

  Jade Cropper

  Módní značka Jade Cropper doslova zpochybňuje tradiční konvence a oslavuje přirozené nedokonalosti. Jade do svých návrhů promítá snad všechny letošní trendové požadavky, zároveň ale zachovává jejich tradiční prvky, jako jsou tlumené barvy nebo asymetrické střihy. Podle slov samotného zakladatele, inspiraci nachází u své babičky, která žila neomluvitelným a nezávislým způsobem života. Brand si oblíbila například zpěvačka Rita Ora, která své instagramové fanoušky „nakrmila“ denimovou sukní, která je letos naprostou nezbytností.

  Foto: Jade Cropper

  EYTYS

  Móda v Severní Evropě na trendy reaguje opravdu rychle! Devadesátkovou obsesi EYTYS vzalo na těžkou váhu. Jednoduché a přitom výrazné modely přetváří devadesátkovou módu na dokonalou kombinaci retro stylu a moderního nadhledu. Runwayové modely na Paris Fashion Week vynesla například Julia Fox.

  Foto: EYTYS

  Axel Arigato

  Švédský módní velikán se zaměřuje na nositelné a opět velmi trendové kousky. Modely jsou vkusné s nádechem sportovního ducha. Axel Arigato upřednostňuje čisté linie a klasické střihy. Klade důraz také na udržitelnost a předává nám velmi liberální názory, které vdechuje i do svých modelů.

  Foto: Axel Arigato

  Značka se též pozitivně staví k marihuanovým produktům. Nově v sekci „Objects“ najdete stylovou drtičku či podtácek se vzkazem: We need to talk – Mom.

  Foto: Axel Arigato

  Značka je známá hlavně díky ikonickým teniskám. Mezi nejoblíbenější se momentálně řadí modely Astro a Marathon Runner.

  @tia_millington New besties @Axel Arigato 🫶🏻 #axelarigato #axelarigatounboxing #trainers #sneakertok #selfridges #trainercheck #outfitideas #fyp ♬ Sure Thing (sped up) – Miguel

  Nejvíce nás z celé kolekce zaujaly Delta Slides. Minimalistické a zároveň výrazné sandály, se kterými na sebe přitáhnete veškerou pozornost.

  Foto: Axel Arigato

  Acne Studios

  Tentokrát se přesuneme do Švédska. Značka na trhu působí už od roku 1996, což z ní dělá „matku“ většiny skandinávských brandů. Vznikla také trochu nečekaně. Původně se kreativní společnost jmenovala ACNE a věnovala se grafickému designu. Jednou se ale zakladatel Jonny Johansson rozhodl, že nechá vyrobit sto párů džín, které následně rozdá přátelům. Byly tak oblíbené, že se Acne Studios oddělilo a vrhlo se na dráhu módy. Za dobu svého působení se do širšího měřítka pozornosti dostala primárně díky denimovým výrobkům, smajlíkovému logu a kvalitnímu knitewear. Co do počtu, Acne Studios má na svém kontě nejvíce celebrit ze všech severských módních domů. Na premiéru The Mandalorian kompletní look vynesl Pedro Pascal. Zaujala nás ale i Ema Chaberlain nebo Rauw Alejandro.

  Foto: Acne Studios official

  Zdroj: Wikipedie, Instagram, Hypebae

  Obliba skandinávských designérů a módních domů roste! Prozradíme vám, jaké značky celebrity milují

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.