Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Cílem zimní kolekce Stelly McCartney je zachytit silné vztahy mezi lidmi a koňmi. Kampaň proto nafotila na francouzských solných pláních v Camargue. Region je totiž známý také svými bílými poníky.

  Není žádným překvapením, že se na fotografiích zimní kolekce Stelly McCartney objevily koně. Nejnovější kousky jsou totiž inspirované jezdectvím. O něco více nečekané bylo zapojení Kendall Jenner. S britskou značkou totiž doposud nikdy nepracovala. Podle slavné návrhářky bylo ovšem zapojení slavné modelky jasnou volbou. Stejně jako ona totiž miluje koně, na kterých jezdí od svých 10 let.

  „Věděla jsem, že Stella girl téhle sezóny musí zbožňovat koně tak jako já,“ vysvětlila McCartney. Nejnovější kolekce má totiž za cíl ukázat propojení lidí a koní, a to „optikou Stelliných osobních vztahů a rodiny, umění, historie i moderní doby“. Pro nafocení kampaně si proto známá návrhářka vybrala solné pláně ve francouzském regionu Camargue. Proslavený je mimo jiné také bílými poníky.

  Právě s nimi je Kendall Jenner zachycená na fotografiích vytvořených fotografem Harley Weir. O koně se pak při focení postaral záchranář koní Jean-Francois Pignon, který je vycvičil bez toho, aniž by se jich musel dotýkat. „Harmonie mezi Jenner a poníky Pignona odráží jezdeckou esenci kolekce,“ okomentovala kampaň módní společnost. „Můžete vidět, jak je mezi těmito citlivými bytostmi klidná a oni s ní,“ popsala McCartney Jenner.

  Jezdecká kolekce Stelly McCartney je zároveň jedna z jejích dosud nejvíce udržitelných

  Na fotografiích pak Kendall Jenner s koňmi různými způsoby interaguje. Například na jedné z fotek na jednom z poníků leží. Na sobě má přitom pouze vysoké kozačky a v ruce drží kabelku. Další snímek ji zase zachycuje, jak se ohýbá v impozantním oblouku, zatímco se nad ní jeden z koňů tyčí. Oblečená je do černého body a širokých kalhot z nejnovější kolekce. Návrhy pak různým způsobem zapojují prvky jezdectví, například odkazováním na jezdecké dečky nebo provazy.

  Jezdectvím inspirovanou kolekci Stella McCartney ukázala světu už na letošním Pařížském týdnu módy. Show se rozhodla uspořádat v nejstarší francouzské jezdecké škole Manège Ècole Militaire. Výjimečná je poslední kolekce také tím, že jsou její ready-to-wear kousky z 92 procent tvořeny udržitelnými materiály. Zahrnují například také „kožené“ kabelky vytvořené z odpadů jablek nebo hroznů.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, People, Instagram, YouTube

  Nová kampaň Stelly McCartney zachycuje hluboká pouta lidí a koní. S módou je propojila Kendall Jenner

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.