Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Také nemáte rádi pocit, když už jste na letišti, máte na sobě pečlivě vybraný outfit a celý look vám kazí obyčejné zavazadlo? Mám pro vás pár tipů, kde pořídit zavazadla, která váš outfit nenaruší. Naopak.

  Já osobně nedám dopustit na zavazadla Rimowa. Butik mají na Pařížské, takže není problém kufr nebo cestovní tašku vyzkoušet. Typicky hliníkový vzhled působí futuristicky, ale zároveň umírněně. Proto s těmito zavazadly budete na letišti nepřehlédnutelní. Pokud se i při cestování rádi cítíte jako doma, máte vyhráno. Velká část zavazadel Rimowa se totiž vyrábí v Pelhřimově, kde má jednu ze svých výroben.

  Foto: Rimowa

  Pro příznivce kůže a decentní logománie je jako stvořený Maison Goyard. Všechna zavazadla zdobí typický propletený vzor a lze si vybrat z celé škály barev. Bohužel u nás Maison Goyard ještě není. Musíte tedy na výlet do Paříže, nebo objednat přes oficiální stránky.

  Foto: Goyard

  Pokud chcete vypadat jako Paris Hilton a máte rádi klasiku, můžete zainvestovat do Louis Vuitton zavazadel. Nikdy nás neomrzí a i přesto, že je to dlouholetý trend, tak se cítíme výjimečně.

  Foto: Louis Vuitton

  Mimo zavazadla můžete u Vuittona nakoupit i jiné doplňky k cestování, například canvasové obaly na parfémy, kosmetické tašky a v neposlední řadě krásné Guide books, ze kterých si na památku můžete udělat sbírku, kde všude jste byli. Doma na stolku či poličce pak vypadají velmi stylově.

  Nezapomeňte vyladit cestování do posledního detailu. I tenhle doplněk může být neodolatelný

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.