Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Tento základ streetstylového botníku nosí Bella Hadid, Justin Bieber i český rapper Dollar Prync. Nike Air Jordan vidíme na ulicích běžně, existují ale takové, které jsou uložené ve výstavních vitrínách a stojí víc než průměrný roční plat. Mají za sebou několik fantastických kolaborací, které zahrnují hvězdná jména jako například Eminem, Travis Scott, Drake nebo módní velikáni Off-White či Christian Dior.

  Řadu Air Jordan značka Nike spustila do prodeje 1. dubna 1985. Pokud je tedy pořídíte, přinesete si domů i kus historie. Původně basketbalové boty vytvořili Peter Moore, Tinker Hatfield a Bruce Kilgore. Vyrobeny byly pro basketbalového hráče Michaela Jordana, v době působení u Chicago Bulls.

  Foto: Nike

  Nike Air Jordan X Off – White

  Jedna z nejžádanějších kolaborací. První spolupráci pod taktovkou designéra Virgila Abloha značka odstartovala v roce 2017. Ikonický vzhled Virgil okořenil typickými Off – White prvky a klenot je na světě. Původní modely z kolekce seženete v řádech desetitisíců, aktuálně můžete pořídit modrý v aukční síni Sotheby`s.

  Foto: Sotheby`s

  Nike Air Jordan X Christian Dior

  Exkluzivní sběratelský skvost z roku 2020 má na svém kontě kolaborace se značkou Dior. Propojení základního tvaru tenisek s Dior monogramem tvoří snovou kombinaci! A to na tolik, že se jejich cena pohybuje kolem půl milionu korun. Nejjednodušší cesta k pořízení opět vede přes aukční síň Sotheby`s, momentálně mají skladem i více velikostí.

  Foto: Sotheby`s

  Nike Air Jordan X Travis Scott

  Americký rapper a ex přítel Kylie Jenner Travis Scott se se značkou spojil v roce 2017. Jordany ozvláštnil Swoosh logem a doplňkovým materiálem se stal semiš. Aktuálně je má na svém skladě online store Farfetch, od každé velikosti ale pouze jeden pár.

  Foto: Farfetch

  Nike Air Jordan X Eminem

  Limitovaná edice tenisek sloužila pouze pro Eminemovu show a dostala se jen k několika málo lidem. Jde tedy o opravdový klenot. Na rozdíl od ostatních, již zmíněných, kolaborací si Eminem vybral model Air Jordan 4. Americkou velikost osm na Farfetch koupíte za jeden milion sedm set tisíc korun.

  Foto: Farfetch

  Nejdražší Nike Air Jordan na světě

  Ty už jen tak neseženete. Minulý měsíc se totiž vydražily za zhruba 2,2 miliony amerických dolarů. Nosil je sám Michael B. Jordan a měl je na sobě dokonce i v letech 1997-98 při poslední sezóně známé jako Last Dance. 

  Foto: Sotheby`s

  Zdroj: Nike, Sotheby`s, Wikipedie, High Snobiety, The Gurdian

  Nesmrtelná klasika i sběratelský kousek. Představujeme nejžádanější kolaborace Nike Air Jordan

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.