Tento základ streetstylového botníku nosí Bella Hadid, Justin Bieber i český rapper Dollar Prync. Nike Air Jordan vidíme na ulicích běžně, existují ale takové, které jsou uložené ve výstavních vitrínách a stojí víc než průměrný roční plat. Mají za sebou několik fantastických kolaborací, které zahrnují hvězdná jména jako například Eminem, Travis Scott, Drake nebo módní velikáni Off-White či Christian Dior.

Řadu Air Jordan značka Nike spustila do prodeje 1. dubna 1985. Pokud je tedy pořídíte, přinesete si domů i kus historie. Původně basketbalové boty vytvořili Peter Moore, Tinker Hatfield a Bruce Kilgore. Vyrobeny byly pro basketbalového hráče Michaela Jordana, v době působení u Chicago Bulls.

Foto: Nike

Nike Air Jordan X Off – White

Jedna z nejžádanějších kolaborací. První spolupráci pod taktovkou designéra Virgila Abloha značka odstartovala v roce 2017. Ikonický vzhled Virgil okořenil typickými Off – White prvky a klenot je na světě. Původní modely z kolekce seženete v řádech desetitisíců, aktuálně můžete pořídit modrý v aukční síni Sotheby`s.

Foto: Sotheby`s

Nike Air Jordan X Christian Dior

Exkluzivní sběratelský skvost z roku 2020 má na svém kontě kolaborace se značkou Dior. Propojení základního tvaru tenisek s Dior monogramem tvoří snovou kombinaci! A to na tolik, že se jejich cena pohybuje kolem půl milionu korun. Nejjednodušší cesta k pořízení opět vede přes aukční síň Sotheby`s, momentálně mají skladem i více velikostí.

Foto: Sotheby`s

Nike Air Jordan X Travis Scott

Americký rapper a ex přítel Kylie Jenner Travis Scott se se značkou spojil v roce 2017. Jordany ozvláštnil Swoosh logem a doplňkovým materiálem se stal semiš. Aktuálně je má na svém skladě online store Farfetch, od každé velikosti ale pouze jeden pár.

Foto: Farfetch

Nike Air Jordan X Eminem

Limitovaná edice tenisek sloužila pouze pro Eminemovu show a dostala se jen k několika málo lidem. Jde tedy o opravdový klenot. Na rozdíl od ostatních, již zmíněných, kolaborací si Eminem vybral model Air Jordan 4. Americkou velikost osm na Farfetch koupíte za jeden milion sedm set tisíc korun.

Foto: Farfetch

Nejdražší Nike Air Jordan na světě

Ty už jen tak neseženete. Minulý měsíc se totiž vydražily za zhruba 2,2 miliony amerických dolarů. Nosil je sám Michael B. Jordan a měl je na sobě dokonce i v letech 1997-98 při poslední sezóně známé jako Last Dance. 

Foto: Sotheby`s

Zdroj: Nike, Sotheby`s, Wikipedie, High Snobiety, The Gurdian

Nesmrtelná klasika i sběratelský kousek. Představujeme nejžádanější kolaborace Nike Air Jordan

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.