Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Tento základ streetstylového botníku nosí Bella Hadid, Justin Bieber i český rapper Dollar Prync. Nike Air Jordan vidíme na ulicích běžně, existují ale takové, které jsou uložené ve výstavních vitrínách a stojí víc než průměrný roční plat. Mají za sebou několik fantastických kolaborací, které zahrnují hvězdná jména jako například Eminem, Travis Scott, Drake nebo módní velikáni Off-White či Christian Dior.

  Řadu Air Jordan značka Nike spustila do prodeje 1. dubna 1985. Pokud je tedy pořídíte, přinesete si domů i kus historie. Původně basketbalové boty vytvořili Peter Moore, Tinker Hatfield a Bruce Kilgore. Vyrobeny byly pro basketbalového hráče Michaela Jordana, v době působení u Chicago Bulls.

  Foto: Nike

  Nike Air Jordan X Off – White

  Jedna z nejžádanějších kolaborací. První spolupráci pod taktovkou designéra Virgila Abloha značka odstartovala v roce 2017. Ikonický vzhled Virgil okořenil typickými Off – White prvky a klenot je na světě. Původní modely z kolekce seženete v řádech desetitisíců, aktuálně můžete pořídit modrý v aukční síni Sotheby`s.

  Foto: Sotheby`s

  Nike Air Jordan X Christian Dior

  Exkluzivní sběratelský skvost z roku 2020 má na svém kontě kolaborace se značkou Dior. Propojení základního tvaru tenisek s Dior monogramem tvoří snovou kombinaci! A to na tolik, že se jejich cena pohybuje kolem půl milionu korun. Nejjednodušší cesta k pořízení opět vede přes aukční síň Sotheby`s, momentálně mají skladem i více velikostí.

  Foto: Sotheby`s

  Nike Air Jordan X Travis Scott

  Americký rapper a ex přítel Kylie Jenner Travis Scott se se značkou spojil v roce 2017. Jordany ozvláštnil Swoosh logem a doplňkovým materiálem se stal semiš. Aktuálně je má na svém skladě online store Farfetch, od každé velikosti ale pouze jeden pár.

  Foto: Farfetch

  Nike Air Jordan X Eminem

  Limitovaná edice tenisek sloužila pouze pro Eminemovu show a dostala se jen k několika málo lidem. Jde tedy o opravdový klenot. Na rozdíl od ostatních, již zmíněných, kolaborací si Eminem vybral model Air Jordan 4. Americkou velikost osm na Farfetch koupíte za jeden milion sedm set tisíc korun.

  Foto: Farfetch

  Nejdražší Nike Air Jordan na světě

  Ty už jen tak neseženete. Minulý měsíc se totiž vydražily za zhruba 2,2 miliony amerických dolarů. Nosil je sám Michael B. Jordan a měl je na sobě dokonce i v letech 1997-98 při poslední sezóně známé jako Last Dance. 

  Foto: Sotheby`s

  Zdroj: Nike, Sotheby`s, Wikipedie, High Snobiety, The Gurdian

  Nesmrtelná klasika i sběratelský kousek. Představujeme nejžádanější kolaborace Nike Air Jordan

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.