Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Zima pro mnohé z nás znamená jediné. Dovolenou u moře. Pokud patříte k týmu, který si krásy mořských a sluncem prolitých destinací raději užívá v zimních měsících, dnešní článek vám přijde více než vhod. Poradíme vám, kde se poohlédnout po lehkých šatech, stylových plavkách, obuvi i doplňcích. I v množství zimních kolekcí lze totiž najít opravdové letní skvosty. 

  Zimní dovolená u moře nese několik výhod. Kromě těch psychologických a klimatických totiž vynesete věci, které by v šatníku ležely ladem až do příští sezóny. Konečně přichází i chvíle, kdy lze pořídit letní kousky ve výprodejích. A to také u renomovaných módních domů, jako je například Max Mara nebo značka COS. Zaměříme se především na satén, který v posledních letních kolekcích zcela převládal. Další oživení v rámci dovolené zažije rovněž vévodící materiál minulého roku, tedy raffia.

  Saténové šaty jsou základní složkou vašeho zavazadla. Poskytují komfort a vyjadřují letní eleganci

  Saténové šaty bez rukávů jsou jako vzkaz, žádající o procházku po pláži či večeři v malebném přístavním městečku. Lesklý materiál nejen, že září elegancí, ale i propracovaností a sofistikovaností. Tím dodává vašemu vzhledu nádech nenuceného luxusu. Příkladový střih, délku i řešení nabízí například Acne Studios.

  Jejich šaty disponují nastavitelnými ramínky a zavazovací konstrukcí. Stylizace je tedy jednodušší v tom, že sedne na více typů postav. Několik dalších možností můžete najít také na oficiálních stránkách COS i obchodu Max Mara, stačí kliknout na sekci SALE. Zainvestujete tak do kousků, které najdou využití i v následující sezóně.

  Zdroj: Acne Studios

  Dejte průchod lehkému řasení. Nadchne roztomilostí, čistotou i jednoduchostí

  Nic nevypadá svěžeji než bíle šaty. Září čistotou a smyslem pro styl. Ať už zvolíte jakýkoliv materiál, nebo jakoukoliv délku, vždy budou vypadat perfektně. Nejlépe však bude, pokud se inspirujete trendem z minulého roku, jímž je jemné řasení. Podobné kousky poskytne například Ulla Johnson či The Row.

  Skvělou volbou je i varianta s částečně odkrytými zády. V aktuálním období, kdy se v popředí drží tichý luxus, zvolte ovšem spíše přiměřené odhalení. Při úplném odkrytí zad si totiž musíte být naprosto jisti, že šaty nevypadají lacině a nevkusně. Doporučujeme pořídit perfektní šaty také u prodejce Net-A-Porter, najdete tu výrazné slevy.

  Zdroj: Net-A-Porter

  Na pláž jedině s raffia tote bag. Tentokrát v podání Marni

  Další na řadě je raffia, aneb materiál, kterého jsme se v létě nemohli nabažit. Objevoval se ve všech designérských kolekcích i v běžných řetězcích. Naší oblíbenkyní se pak stala tote bag od domu Marni. Stejně jako předchozí položky, jsou nyní i tyto tašky ve výprodeji, a to také na oficiálních stránkách. K dispozici jsou rovněž další nápadité pastelové barvy, které mimochodem půjdou skvěle sladit se saténovými šaty od Acne Studios.

  Zdroj: Marni

  Sandálky Bottega Veneta perfektně doplní všechny předešlé kousky. Ať už barevně, či materiálově

  Pro perfektní doplnění zmíněných raffia bags použijte ty správné sandálky. Skvěle se k nim budou hodit například ty od Bottega Veneta. Minimalistické, a přesto atypické modely, se totiž snesou snad s jakoukoliv letní garderobou. Při skládání outfitu tak z nich lze vytvořit přednost, například v podání světlého lněného kompletu. Dokonale navíc podtrhnou i extravagantnější look. Pokud se chcete vyhnout populárním Hermés sandálkům, Bottega Veneta nabízí jejich alternativu, navíc běžně dostupnou.

  Zdroj: Bottega Veneta

  Skvělé dostupnější varianty pak najdete na oficiálních stránkách Tony Bianco, kde najdete většinu stylových sandálků kolem sto padesáti eur. Například model z první fotky vnímáme jako velký dostupný must-have. Nařasení si krásně sedne i s jiným nařaseným outfitovým prvkem. Šaty Ulla Johnson s těmito kráskami vytvoří nezapomenutelné duo.

  Zdroj: Tony Bianco

  Nezapomeňte na trendy sluneční brýle. Jsou oknem do duše

  Výběr slunečních brýlí je zapeklitá záležitost. Každému obličeji lahodí něco jiného, záleží totiž na tvaru i jeho proporcích. Obecně bychom ale řekli, že nejvíce jsou momentálně v kurzu brýle s retro nádechem. Ať už kulaté ikonické Céline, nebo pilotky od Diora. Obě verze jsou naprosto správné. Na pláž se ovšem vyhněte sportovně vyhlížejícím brýlím, které sice milujeme, ale na slunečné radovánky se více než nehodí. Domy Balenciaga a Acne Studios tak nechte na chvilku stranou.

  Zdroj: Dior

  Nakonec to nejdůležitější. Swimwear disponuje pestřejší nabídkou než kdy dřív

  Svět plavek byl vždy plný neodolatelných modelů, ale v posledních letech se tato oblíbená část šatníku a letní výbavy značně rozrostla. Každý módní dům každoročně připravuje novou dávku swimwear a my pozorujeme jeho transformace, změny a trendy. Letošní léto rozhodně nebudete hot girl v lacině působících plavkách, zakrývajících pouze to nezbytné. Nebojte se jednodílných plavek a přesvědčte se, že i v tomto kousku můžete být sexy. U dvoudílných plavek pak doporučujeme klasické tvary, jako využívají například italské Gucci.

  Zdroj: Gucci

  Foto:Gucci

  Nepostradatelný swimwear, šaty i sandály. Rozžhavte svou únikovou cestu za teplem s řádnou výbavou

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.