Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Období ve vzduchu visící tzv. okurkové sezóny, které se neomylně dotýká i oděvního průmyslu, se chýlí ke konci. Spolu s ním se začínají rýsovat nové zásadní projekty, které spojují různé tvůrčí vize a naznačují raketový start následujícího období. Vybrali jsme pro vás aktuální a očekávané spolupráce, které stojí za to pečlivě sledovat a možná i zařadit na svůj nákupní seznam.

  Peter Do x Banana Republic

  Odchovanec u Phoebe Philo pěstující zarytý minimalismus se odvážně spojil se značkou Banana Republic, která patří pod Gap. Společně představí speciální kapslovou kolekci. Peter Do dostal možnost nahlédnout do archivů Banana Republic, a proto bude kolaborace inspirativně vycházet ze samotných základních hodnot každého z nich. Nebudou chybět úplety ani charakteristické košile obohacené o neutrální tóny a precizní figurální šití zacházející do architektonických prvků. V prodeji se veškeré kousky objeví v říjnu online a ve vybraných obchodech. Vietnamský rodák se mimo jiné připravuje na svůj blížící se debut na pozici kreativního ředitele u Helmut Lang.

  Zdroj: Gap Inc.

  Moncler x Billionaire Boys Club

  Začínáte se pomalu poohlížet po zimní větrovce? Tu se zárukou kvalitního italského dědictví a také veškerou zimní výbavu nabízí nejnovější počin od Moncler x Billionaire Boys Club. Více než sedmdesátiletý italský odborník na svrchní oblečení se svěřil do rukou streetwear značky, kterou v roce 2003 založili Pharrell a Nigo. Pozornost jistě jako první upoutají funkční bundy. Kolekce zahrnuje tu nepromokavou s diamantovými a dolarovými vzory spolu s odnímatelnými rukávy. Doplňuje ji druhá ve stylu bomber s koženými rukávy. Za zmínku stojí také typické sněhule Moncler Après Boots, tentokrát však zabalené do návrhářské vize Billionaire Boys Club. Pro postupné vrstvení se bude hodit kašmírově-vlněný svetr. Celá dlouho očekávaná kolekce je již v prodeji.

  Zdroj: Billionaire Boys Club

  Nike x AMBUSH

  Jiným objektivem se na sport dívá designérka Yoon Ahn. Její estetika inspirovaná nočním životem se naplno projevuje ve spolupráci s gigantem Nike. Cílí zejména na fotbalové fanoušky a všechny, kteří by rádi vdechli svému stylu jemnou sportovní eleganci. K vyjádření individuality nabízí unisex dres a zajímavý model tenisek Air More Uptempo Low. Sportovní duch a styl se navíc potkávají v hravě vypadajícím stříbrném fotbalovém míči. Všechny kousky z této spolupráce jsou již k zakoupení u AMBUSH nebo Nike.

  Zdroj: Nike

  Zdroje: WWD, Hypebeast, Business of Fashion, Banana Republic, Billionaire Boys Club, Nike

  Nenechte si ujít nejnovější kolaborace ze světa módy. Do spolupráce se pouští i Peter Do nebo Moncler

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.