More

  Období ve vzduchu visící tzv. okurkové sezóny, které se neomylně dotýká i oděvního průmyslu, se chýlí ke konci. Spolu s ním se začínají rýsovat nové zásadní projekty, které spojují různé tvůrčí vize a naznačují raketový start následujícího období. Vybrali jsme pro vás aktuální a očekávané spolupráce, které stojí za to pečlivě sledovat a možná i zařadit na svůj nákupní seznam.

  Peter Do x Banana Republic

  Odchovanec u Phoebe Philo pěstující zarytý minimalismus se odvážně spojil se značkou Banana Republic, která patří pod Gap. Společně představí speciální kapslovou kolekci. Peter Do dostal možnost nahlédnout do archivů Banana Republic, a proto bude kolaborace inspirativně vycházet ze samotných základních hodnot každého z nich. Nebudou chybět úplety ani charakteristické košile obohacené o neutrální tóny a precizní figurální šití zacházející do architektonických prvků. V prodeji se veškeré kousky objeví v říjnu online a ve vybraných obchodech. Vietnamský rodák se mimo jiné připravuje na svůj blížící se debut na pozici kreativního ředitele u Helmut Lang.

  Zdroj: Gap Inc.

  Moncler x Billionaire Boys Club

  Začínáte se pomalu poohlížet po zimní větrovce? Tu se zárukou kvalitního italského dědictví a také veškerou zimní výbavu nabízí nejnovější počin od Moncler x Billionaire Boys Club. Více než sedmdesátiletý italský odborník na svrchní oblečení se svěřil do rukou streetwear značky, kterou v roce 2003 založili Pharrell a Nigo. Pozornost jistě jako první upoutají funkční bundy. Kolekce zahrnuje tu nepromokavou s diamantovými a dolarovými vzory spolu s odnímatelnými rukávy. Doplňuje ji druhá ve stylu bomber s koženými rukávy. Za zmínku stojí také typické sněhule Moncler Après Boots, tentokrát však zabalené do návrhářské vize Billionaire Boys Club. Pro postupné vrstvení se bude hodit kašmírově-vlněný svetr. Celá dlouho očekávaná kolekce je již v prodeji.

  Zdroj: Billionaire Boys Club

  Nike x AMBUSH

  Jiným objektivem se na sport dívá designérka Yoon Ahn. Její estetika inspirovaná nočním životem se naplno projevuje ve spolupráci s gigantem Nike. Cílí zejména na fotbalové fanoušky a všechny, kteří by rádi vdechli svému stylu jemnou sportovní eleganci. K vyjádření individuality nabízí unisex dres a zajímavý model tenisek Air More Uptempo Low. Sportovní duch a styl se navíc potkávají v hravě vypadajícím stříbrném fotbalovém míči. Všechny kousky z této spolupráce jsou již k zakoupení u AMBUSH nebo Nike.

  Zdroj: Nike

  Zdroje: WWD, Hypebeast, Business of Fashion, Banana Republic, Billionaire Boys Club, Nike

  Nenechte si ujít nejnovější kolaborace ze světa módy. Do spolupráce se pouští i Peter Do nebo Moncler

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.