Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Existuje v dnešní době v módě ještě faux pas? Hrubě vymezené hranice se rozhodně stírají a dobrý či špatný outfit je otázkou subjektivního pohledu. Termín „pravidla“ je možná příliš silný, ale nelze popřít, že existuje několik charakteristik, které dobré outfity sdílejí. Čemu byste měli při výběru oblečení věnovat pozornost a naopak, která pravidla jsou již zkostnatělá?

  Zapamatovat: dobrý střih je game-changer

  Bez nadsázky lze říci, že v některých případech je jediným rozdílem mezi dobrým a špatným outfitem střih. To, jak dobře oblečení sedí, dokáže vytvořit silný vizuální dojem. Obvykle však máme tendenci tomu nevěnovat velkou pozornost. Kalhoty odstávající v pase nebo nepadnoucí košile jsou sice nepodstatným detailem, ale v konečném důsledku a podvědomě působí méně elegantně. Neopominutelným faktorem je také sebevědomí. Pokud máte oblečení, které vám dokonale padne a vypadá, jako by bylo stvořeno pro vás, vaše sebejistota se zvýší. Jak se říká, dobrý outfit je polovina úspěchu. Vzpomeňte si na to, až budete příště neustále odkládat návštěvu u krejčího kvůli zkrácení příliš dlouhých kalhot. Zvláštním případem je samozřejmě záměrný oversized styl.

  Zdroj: Pexels

  Zapomenout: nemíchat zlato a stříbro

  Pravidlo nemíchat zlaté a stříbrné šperky můžete klidně pustit z hlavy. V minulosti možná bylo relevantní, ale současná realita vypadá jinak. Je běžné, že známé osobnosti nosí doplňky obou druhů současně, aniž by došlo k nějakému oficiálnímu faux pas momentu. Vhodně zvolená kombinace jednotlivých zlatých a stříbrných kousků může vytvořit velmi osvěžující look.

  Zapamatovat: přes den větší kabelky, večer menší

  Možná jste někde zachytili, že objemné kabelky jsou jasnou volbou pro běžné denní nošení, ale během večera je třeba je vyměnit za menší. Toto pravidlo do značné míry platí i dnes, ale budete ho chtít uplatňovat především z praktického hlediska. Pokud se chystáte na párty, rande nebo drink, velká taška vám bude v ruce nebo na rameni spíše vadit. Problematické může být i její odkládání. Mini kabelky typu clutch nebo menší tašky přes rameno/do ruky jsou však ideální náhradou!

  Zapomenout: můžete nosit pouze oblečení určené pro vaše pohlaví

  Móda by měla vytvářet prostor pro svobodné sebevyjádření, odhalování vlastní identity a podněcování nebojácné kreativity a chuti experimentovat. To bezesporu znamená mít možnost volby překročit zavedené hranice, ať už v ženském, nebo mužském oblečení. Nebojte se změny, příliš nad tím nepřemýšlejte a zařaďte do svého šatníku kousky pro opačné pohlaví. Bezpochyby to může váš styl posunout na vyšší úroveň.

  Zdroje: Glam.com, Purse Blog, Nordstrom

  Několik základních módních pravidel, která je třeba si zapamatovat nebo zapomenout při výběru outfitu

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.