Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Existuje v dnešní době v módě ještě faux pas? Hrubě vymezené hranice se rozhodně stírají a dobrý či špatný outfit je otázkou subjektivního pohledu. Termín „pravidla“ je možná příliš silný, ale nelze popřít, že existuje několik charakteristik, které dobré outfity sdílejí. Čemu byste měli při výběru oblečení věnovat pozornost a naopak, která pravidla jsou již zkostnatělá?

  Zapamatovat: dobrý střih je game-changer

  Bez nadsázky lze říci, že v některých případech je jediným rozdílem mezi dobrým a špatným outfitem střih. To, jak dobře oblečení sedí, dokáže vytvořit silný vizuální dojem. Obvykle však máme tendenci tomu nevěnovat velkou pozornost. Kalhoty odstávající v pase nebo nepadnoucí košile jsou sice nepodstatným detailem, ale v konečném důsledku a podvědomě působí méně elegantně. Neopominutelným faktorem je také sebevědomí. Pokud máte oblečení, které vám dokonale padne a vypadá, jako by bylo stvořeno pro vás, vaše sebejistota se zvýší. Jak se říká, dobrý outfit je polovina úspěchu. Vzpomeňte si na to, až budete příště neustále odkládat návštěvu u krejčího kvůli zkrácení příliš dlouhých kalhot. Zvláštním případem je samozřejmě záměrný oversized styl.

  Zdroj: Pexels

  Zapomenout: nemíchat zlato a stříbro

  Pravidlo nemíchat zlaté a stříbrné šperky můžete klidně pustit z hlavy. V minulosti možná bylo relevantní, ale současná realita vypadá jinak. Je běžné, že známé osobnosti nosí doplňky obou druhů současně, aniž by došlo k nějakému oficiálnímu faux pas momentu. Vhodně zvolená kombinace jednotlivých zlatých a stříbrných kousků může vytvořit velmi osvěžující look.

  Zapamatovat: přes den větší kabelky, večer menší

  Možná jste někde zachytili, že objemné kabelky jsou jasnou volbou pro běžné denní nošení, ale během večera je třeba je vyměnit za menší. Toto pravidlo do značné míry platí i dnes, ale budete ho chtít uplatňovat především z praktického hlediska. Pokud se chystáte na párty, rande nebo drink, velká taška vám bude v ruce nebo na rameni spíše vadit. Problematické může být i její odkládání. Mini kabelky typu clutch nebo menší tašky přes rameno/do ruky jsou však ideální náhradou!

  Zapomenout: můžete nosit pouze oblečení určené pro vaše pohlaví

  Móda by měla vytvářet prostor pro svobodné sebevyjádření, odhalování vlastní identity a podněcování nebojácné kreativity a chuti experimentovat. To bezesporu znamená mít možnost volby překročit zavedené hranice, ať už v ženském, nebo mužském oblečení. Nebojte se změny, příliš nad tím nepřemýšlejte a zařaďte do svého šatníku kousky pro opačné pohlaví. Bezpochyby to může váš styl posunout na vyšší úroveň.

  Zdroje: Glam.com, Purse Blog, Nordstrom

  Několik základních módních pravidel, která je třeba si zapamatovat nebo zapomenout při výběru outfitu

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.