Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Se zimním obdobím se pojí také sezónní deprese nebo smutek. Úzkost vás ale může doprovázet po celý rok. Vstupte proto do toho nového s pomocníky, kteří vám od podobných starostí alespoň trochu uleví. Odehnat je může speciální prsten proti úzkostem, zatížená hřejivá deka nebo terapie světlem. Proti nervům pomohou také hluk tlumící sluchátka. Odpočinkový večer zase zajistí ultrazvukový difuzér.

  Doma, v práci i na cestách pomůže speciální prsten. Vypadat může opravdu luxusně

  Problém s některými proti stresovými doplňky je především ten, že nejsou moc vkusné. Balonky různých tvarů a barev, které můžete v práci pod stolem mačkat sice svůj úkol splní, esteticky vás ale moc nepotěší. Skvělou variantou jsou proto takzvané anxiety rings, které jsou v poslední době čím dál více populární.

  Vybrat si přitom můžete model, který vypadá opravdu luxusně. Prstýnky mají dvě „vrstvy“, přičemž tou horní můžete otáčet. Opakovaný pohyb tak uklidňuje ve chvílích nadměrného stresu nebo při pocitu úzkosti. Vlastní variantu podobného prstenu vyrábí například i Daniel Wellington. Více decentních stříbrných nebo zlatých modelů pak nabízí také společnost Abbott Lyon.

  Zdroj: Daniel Wellington, Abbott Lyon

  Vadí vám hluk? Využijte nenápadná a stylová sluchátka nebo špunty do uší

  Jeden z faktorů, které často způsobují stres, je přílišný hluk. Hlasitá restaurace, doprava nebo pracovní prostředí mohou být často tou poslední kapkou. Vyhrát nad takovým stresem samozřejmě můžete například klasickými sluchátky nebo těmi, které mají speciální funkci na rušení hluku. Taková ale nemusí být vždy pohodlná.

  Ne všem také vyhovuje nestále poslouchat hudbu. Speciální sluchátka pro uklidnění proto nabízí například firma Neuvana. Vyrábí totiž sluchátka, která stimulují nervy pro zlepšení relaxace a spánku. Další nenápadnou variantou jsou také známé a trendy špunty do uší značky Loop. Jednoduše se schovají a nosit je tak můžete i do práce nebo do města.

  Zdroj: Loop, Neuvana

  Bojujte se sezónní depresí pomocí terapie světlem. Vytvořte si doma vlastní sluníčko

  V poslední době se čím dál více mluví o takzvaném zimním smutku, známém také jako sezónní afektivní porucha. Jedná se o reakci některých z nás na pokles počtu hodin denního světla. Vyústit může v depresi, nechuť k jídlu nebo nedostatek energie. Jednou z možností, jak s takovými problémy bojovat, je terapie světlem.

  Jedná se o způsob, jak si potřebné přirozené světlo vytvořit v pohodlí domova. Speciální lampy vytváří světlo, ve kterém se můžete slunit po celý den. Jednotlivá nastavení totiž umožní používání jak hned ráno, tak uprostřed dne. Opět existují více vkusné varianty podobných pomocníků. Vybrat si můžete například klasickou stolní lampu. Oblíbené jsou ale také destičky připomínající nenápadná zrcátka.

  Zdroj: Carex, Northern Lights Technologies

  Zabalte se po těžkém dni do zatížené deky. Pomůže ulevit od sevřeného hrudníku

  Na úzkosti, které se usazují na hrudníku, pak zase skvěle pomůžou zatížené deky nebo pokrývky. Jejich větší váha totiž působí uklidňujícím způsobem. Jedná se proto o dokonalý způsob, jak si odpočinout po těžkém dni. Deky jsou ovšem většinou dostupné v jednoduchých, ale ne příliš designových variantách.

  Pokud tedy po podobném doplňku toužíte, ale nechcete narušit vzhled svého interiéru, je skvělou volbou například deka od Bearaby. Nemá v sobě žádné zatěžující elementy, její váha spočívá pouze v materiálu a velkých okách, ze kterých je upletená. Dostupná je navíc v několika barvách. I klasickou verzi zatížené deky ale můžete najít v příjemných béžových nebo šedých odstínech.

  Samozřejmě je nutné dodat, že pokud trpíte dlouhodobými úzkostmi nebo depresemi, tak je nejlepší způsob řešit podobné problémy s odborníky. Výše zmíněné doplňky jsou spíše malými pomocníky, kteří mohou od některých strastí alespoň na chvíli ulevit. K nezaplacení je také pořádná relaxace, omezení modrého světla před spaním, snížení denní dávky kofeinu a další podobné důležité kroky.

  Zdroje: Instagram

  Nechte úzkosti v uplynulém roce. Se stresem vám pomůže speciální prsten, zatížená deka i terapie světlem

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.