Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní mola neovlivňují jenom nové řady doplňků, jako jsou šperky nebo kabelky. Svou proměnou si pravidelně prochází také svět hodinek. Letos nás proto čeká několik nových i pokračujících trendů. Patří mezi ně například zmenšující se ciferníky, ale i čím dál extravagantnější designy. Na své si přijdou i milovníci žlutého zlata nebo staré dobré klasiky.

  Zapomeňte na moderní design. Vrací se nadčasová old school klasika

  Pokud nejste milovníci futurismu, pak vás první ze současných trendů rozhodně potěší. Letos se totiž začnou vracet modely, připomínající historické hodinky. Do své nabídky je totiž čím dál častěji přidávají i značky, které jsou známé spíše svými sportovnějšími a masivnějšími kousky.

  Eleganci koženého řemínku a jednoduchého designu zkrátka odolá jen málokdo. Pokud jste ale milovníky neotřelého designu, zamilujete si například variantu od značky Daniel Roth. Využívá totiž klasické prvky, zároveň ale odhalením ciferníku vytvoří mnohými vytoužený moderní punc.

  Zdroj: Rolex, Daniel Roth

  Milovníci opravdového luxusu, jásejte. Do popředí se opět vrací žluté zlato

  Stříbro a zlato mezi sebou ve světě hodinek i šperků neustále vedou nekončící bitvu. Letos to ovšem vypadá, že výhru mohou slavit odstíny žlutého zlata. Možná je tak na čase osvěžit trvající trend tichého luxusu o něco výraznějšími doplňky. Záleží ovšem na vás, jak „daleko“ hodláte zajít.

  Například svůdný model od Bulgari se bude perfektně hodit na honosnější události. Hodinky ovíjející se kolem vašeho zápěstí skvěle vyniknou například s jednoduchou večerní róbou. Naopak více tradičnější, a ne tak křiklavý, model od Longines vynosíte každý den. Zároveň tak splníte i výše zmíněný první trend, tedy nadčasovou klasiku.

  Zdroj: Longines, Bulgari

  Málo je opět více. Nadešel konec opulentních maxi ciferníků

  Možná jste si už koncem minulého roku povšimli, že hodinky s drobnějšími ciferníky jsou čím dál více trendy. Podobným směrem se pak hodinkový průmysl hodlá ubírat i v následujících měsících. Čím dál více zákazníků totiž po luxusních značkách požaduje, aby vyráběly hodinky s maximálním rozměrem 39mm, nejlépe ale s 36mm.

  Podobnou proměnu bychom pak neměli očekávat pouze u klasických hodinek, ale i těch sportovních a více moderních. Nám se ovšem zalíbila především první kategorie, ve které činí divy například nadčasová značka Cartier. O něco více ozdobnou variantu pak naleznete u firmy Patek Philippe. Model na fotce se navíc pojí také s následujícím trendem.

  Zdroj: Cartier, Patek Philippe

  Čím více barev, tím lépe. Barevné kreace se z přehlídkových mol přesouvají na hodinky

  Dalším trendem letošního roku jsou totiž všemožné barevné kreace. I tento trend přitom započal už loni. Příkladem je model Oyster z dílny slavného výrobce hodinek Rolex, který ovšem značka vydala už v roce 2020. Mezi ostatní luxusní značky, které barvám propadly, patří například Tag Heuer nebo Hermès.

  O zajímavý trend se jedná také proto, že nekonvenčně narušuje jinak poměrně konzervativní svět hodinek. Nemusíte si ale vybrat ten nejvíce šílený model, abyste se k němu připojili. V nabídce existuje spousta variant, které preferují pouze barevné pozadí ciferníku. Zůstává ovšem otázkou, jaká barva povede v roce 2024.

  Zdroj: Rolex, Tag Heuer

  Někteří ho milují, jiní nenávidí. „Skeleton play“ není pro každého

  Na závěr jsme si nechali tip, kterým možná mnozí pohrdnou. Oblíbí si ho spíše ti, kteří odmítli první zmíněný trend, tedy starou dobrou osvědčenou klasiku. V letošním roce mají být totiž podle současných odhadů populární modely, které se nebojí jakýchkoli výrazných prvků. Nemusí se tedy jednat pouze o barvu, jako u výše zmíněného trendu.

  Příkladem může být například rádoby popraskaný displej, využitý například značkou Montblanc. Této kategorii ale jednoznačně povede takzvaná „skeleton play“. Tedy naprosté vynechání klasického povrchu ciferníku a odhalení samotného strojku. Pouze následující měsíce ovšem odhalí, kolik fanoušků si podobně nezvyklý design najde.

  Zdroj: Parmigiani, Montblanc

  Zdroje: Esquire, Wempe

  Na zápěstí patří letos zlato i elegantní klasika. Objevte trendy světa hodinek roku 2024

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.