Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní mola neovlivňují jenom nové řady doplňků, jako jsou šperky nebo kabelky. Svou proměnou si pravidelně prochází také svět hodinek. Letos nás proto čeká několik nových i pokračujících trendů. Patří mezi ně například zmenšující se ciferníky, ale i čím dál extravagantnější designy. Na své si přijdou i milovníci žlutého zlata nebo staré dobré klasiky.

  Zapomeňte na moderní design. Vrací se nadčasová old school klasika

  Pokud nejste milovníci futurismu, pak vás první ze současných trendů rozhodně potěší. Letos se totiž začnou vracet modely, připomínající historické hodinky. Do své nabídky je totiž čím dál častěji přidávají i značky, které jsou známé spíše svými sportovnějšími a masivnějšími kousky.

  Eleganci koženého řemínku a jednoduchého designu zkrátka odolá jen málokdo. Pokud jste ale milovníky neotřelého designu, zamilujete si například variantu od značky Daniel Roth. Využívá totiž klasické prvky, zároveň ale odhalením ciferníku vytvoří mnohými vytoužený moderní punc.

  Zdroj: Rolex, Daniel Roth

  Milovníci opravdového luxusu, jásejte. Do popředí se opět vrací žluté zlato

  Stříbro a zlato mezi sebou ve světě hodinek i šperků neustále vedou nekončící bitvu. Letos to ovšem vypadá, že výhru mohou slavit odstíny žlutého zlata. Možná je tak na čase osvěžit trvající trend tichého luxusu o něco výraznějšími doplňky. Záleží ovšem na vás, jak „daleko“ hodláte zajít.

  Například svůdný model od Bulgari se bude perfektně hodit na honosnější události. Hodinky ovíjející se kolem vašeho zápěstí skvěle vyniknou například s jednoduchou večerní róbou. Naopak více tradičnější, a ne tak křiklavý, model od Longines vynosíte každý den. Zároveň tak splníte i výše zmíněný první trend, tedy nadčasovou klasiku.

  Zdroj: Longines, Bulgari

  Málo je opět více. Nadešel konec opulentních maxi ciferníků

  Možná jste si už koncem minulého roku povšimli, že hodinky s drobnějšími ciferníky jsou čím dál více trendy. Podobným směrem se pak hodinkový průmysl hodlá ubírat i v následujících měsících. Čím dál více zákazníků totiž po luxusních značkách požaduje, aby vyráběly hodinky s maximálním rozměrem 39mm, nejlépe ale s 36mm.

  Podobnou proměnu bychom pak neměli očekávat pouze u klasických hodinek, ale i těch sportovních a více moderních. Nám se ovšem zalíbila především první kategorie, ve které činí divy například nadčasová značka Cartier. O něco více ozdobnou variantu pak naleznete u firmy Patek Philippe. Model na fotce se navíc pojí také s následujícím trendem.

  Zdroj: Cartier, Patek Philippe

  Čím více barev, tím lépe. Barevné kreace se z přehlídkových mol přesouvají na hodinky

  Dalším trendem letošního roku jsou totiž všemožné barevné kreace. I tento trend přitom započal už loni. Příkladem je model Oyster z dílny slavného výrobce hodinek Rolex, který ovšem značka vydala už v roce 2020. Mezi ostatní luxusní značky, které barvám propadly, patří například Tag Heuer nebo Hermès.

  O zajímavý trend se jedná také proto, že nekonvenčně narušuje jinak poměrně konzervativní svět hodinek. Nemusíte si ale vybrat ten nejvíce šílený model, abyste se k němu připojili. V nabídce existuje spousta variant, které preferují pouze barevné pozadí ciferníku. Zůstává ovšem otázkou, jaká barva povede v roce 2024.

  Zdroj: Rolex, Tag Heuer

  Někteří ho milují, jiní nenávidí. „Skeleton play“ není pro každého

  Na závěr jsme si nechali tip, kterým možná mnozí pohrdnou. Oblíbí si ho spíše ti, kteří odmítli první zmíněný trend, tedy starou dobrou osvědčenou klasiku. V letošním roce mají být totiž podle současných odhadů populární modely, které se nebojí jakýchkoli výrazných prvků. Nemusí se tedy jednat pouze o barvu, jako u výše zmíněného trendu.

  Příkladem může být například rádoby popraskaný displej, využitý například značkou Montblanc. Této kategorii ale jednoznačně povede takzvaná „skeleton play“. Tedy naprosté vynechání klasického povrchu ciferníku a odhalení samotného strojku. Pouze následující měsíce ovšem odhalí, kolik fanoušků si podobně nezvyklý design najde.

  Zdroj: Parmigiani, Montblanc

  Zdroje: Esquire, Wempe

  Na zápěstí patří letos zlato i elegantní klasika. Objevte trendy světa hodinek roku 2024

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.