Více

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  Sledujte nás na Instagramu

  Sociální sítě jako TikTok nebo YouTube ovládla upřímnost. Jejich uživatelé se zamilovali do nového trendu, známého jako deinfluencing. Vlivné osobnosti internetu se při něm snaží dávat pravdivé recenze a odrazují od nákupu některých populárních produktů.

  - Reklama -

  Zvyšující se životní náklady ovlivnily i trendy sociálních sítí. Lidé jsou totiž čím dál více unavení z influencerů, kteří je tlačí do nákupu nového „hype“ produktu. Už je nebaví se neustále utápět ve svém FOMO (fear of missing out). Náladu části společnosti však vycítili influenceři, kteří ve svých videích odběratelům doporučují co si rozhodně nepořídit. Odstartovali tím nechtěně nový trend deinfluencingu.

  Vlivné osobnosti sociálních sítí se tím snaží poukázat na to, že populární produkty internetu za to, navzdory své vysoké cenně, nestojí. Například tvůrkyně videí na TikToku Valeria Fride varovala před šamponem a kondicionérem značky Olaplex nebo tvářenkou od Dior s názvem Backstage Rosy Glow. Její upřímná recenze si následně vysloužila více než 1,3 milionu zhlédnutí. Samotný hashtag #deinfluencing má dosud na TikToku více než 159,6 milionu zobrazení.

  @valeriafride Don’t buy everything you see on here 🥹 #deinfluencing #beautytips #sephorahaul ♬ Her Way (Sped Up) – PARTYNEXTDOOR

  Podobné kritické recenze ovšem nejsou úplnou novinkou. Už dříve byla například na YouTube oblíbená takzvaná anti-haul videa. Současný trend je ale o něco silnější. Někteří influenceři totiž nesdílí pouze upřímný názor, kritizují zároveň kulturu konzumu, která uživatele sociálních sítí tlačí do nikdy nekončících nákupů. „Lidé už jsou unavení z toho, že musí každý den poslouchat, co nového zase potřebují,“ okomentoval rostoucí trend pracovník marketingové agentury Goat Jago Sherman.

  - Reklama -

  Influenceři si vybrali upřímnost. Vyhrála nad obavou ze ztráty sponzorů

  Kořeny nového trendu leží také ve snaze influencerů zachovat si své sledující. Postupně totiž zjistili, že si čím dál více cení upřímnosti, namísto nekončícího přílivu doporučení luxusních produktů. O zásadní krok se pro influencery jedná také proto, že značí konec jejich obav ze ztráty partnerů. Negativní recenze totiž mohou vést k tomu, že jim známé značky přestanou posílat své vzorky zdarma. Pro firmy totiž jinak představují levnou a výhodnou reklamu.

  @michelleskidelsky Replying to @krishateresa 🫡🫡 my bank account hates me, save yours while you can #deinfluencing ♬ original sound – michelle

  Trend deinfluencingu však čelí také kritice. Někteří uživatelé totiž poukazují na to, že se jedná pouze o jiný druh influencingu, takzvaný reinfluencing. Místo populárního produktu jen influenceři doporučují jiný, jimi skutečně oblíbený. Zůstává pak otázkou, zda je deinfluencing skutečně jen trend, nebo dokáže změnit nákupní zvyky milionů sledujících.

  Zdroj: Business of Fashion, The Guardian, CNET, TikTok

  Foto:Pexels

  Na sociálních sítích se rodí revoluce. Deinfluencing se těší čím dál větší oblibě

  Vkročte do druhé poloviny roku správnou nohou. Plánování usnadní papíroví pomocníci

  Spolu s červencem započala také druhá polovina letošního roku. S rychle ubíhajícími měsíci lze snadno ztratit přehled o tom, jaké plány jsme si v minulosti stanovili. Pozvěte si proto na pomoc deníky a diáře, které se nevážou na žádná data, a tak je můžete svými poznámkami, cíli a sny s klidem zaplnit i uprostřed léta.

  Péče po lenošení na pláži se vyplatí. Odměňte svou pleť i po vysněném odpočinku

  Letní dlouhé dny strávené na zářivé písečné pláži často lákají k tomu, abychom se poddali únavě a po příchodu do hotelového pokoje se rovnou zachumlali do postele. Vaše pleť má ovšem na podobný scénář jiný názor. I přes zdánlivý relax totiž po celém dnu na sluníčku i v moři vyžaduje potřebnou péči.

  Znáte nejpopulárnější psí plemeno roku 2024? Hladkosrstého jezevčíka vlastní i Porte Jacquemus

  Hladkosrstý jezevčík, dlouho podceňovaný a často přehlížený, se stal jedním z nejpopulárnějších psích plemen uplynulých měsíců. Malý, ale charismatický pes si získal srdce běžných pejskařů i módních ikon a celebrit. Mezi jeho slavné majitele patří také francouzský návrhář Simon Porte Jacquemus, který svým jezevčíkem Toutou pravidelně okouzluje své fanoušky na sociálních sítích.

  Balenciaga a Prada odhalily nové hvězdné kampaně. Zazáří v nich Kim Kardashian i Hunter Schafer

  Slavné módní domy vydaly čerstvé kampaně, které se tradičně neobešly ani bez hvězdných účastníků. Balenciaga propaguje Rodeo Bag pomocí třech slavných ikon, včetně influencerky Kim Kardashian. Prada zase do své reklamy představující podzimní kolekci zapojila své ambasadory, nevyjímaje herečku Hunter Schafer.

  Vrchol luxusního nakupování v Evropě. Poznejte ikonické obchodní domy

  K vytouženému letnímu cestování patří bezpochyby také nakupování. Objevte proto na svých výletech nejvíce ikonické galerie a obchodní domy, ukrývající nejen luxusní módní kousky, ale také dech beroucí výzdobu nebo romantické kavárny. Svůj vlastní poklad totiž ukrývá každé hlavní město Evropy.

  Proč Tabi Shoes určují módní status? „Birkinku“ v oblasti obuvi má na kontě Maison Margiela

  Ve světě vysoké módy vyvolává jen málo věcí takovou reakci jako Tabi Shoes od Maison Margiela. Unikátní boty s rozdělenými prsty si od svého debutu získaly srdce módních nadšenců a staly se synonymem pro avantgardní styl i umělecký výraz. Najdete je proto v muzeích i šatnících módní smetánky nebo undergroundu.

  Moschino vydalo první kampaň Adriana Appiolaza. Zachytil v ní typické prvky Milána i slavné značky

  Italský módní dům Moschino zveřejnil první kampaň od doby, kdy se role kreativního ředitele začátkem letošního roku ujal Adrian Appiolaza. Na fotografiích a v krátkém videu z Milána tak představil kousky z jeho kolekce pro podzim a zimu 2024-25. Utvrdil tím dědictví značky i svůj vlastní hravý styl.

  Beauty svět přebírají tweens. Seznamte se s fenoménem Sephora kids

  Make-up a skincare značky cílí na čím dál mladší demografické skupiny. Zvyšuje se proto také počet dětí na hranici puberty, takzvaných tweens, které rozšiřují své beauty sbírky a ochotně stojí dlouhé fronty v kosmetických obchodech. Na internetu si proto vysloužily přezdívku Sephora kids.

  Oficiální barvou léta je jedovatě zelená. Trend má na kontě zpěvačka Charli XCX

  Vzpomínáte si na Barbie růžovou? S přehledem ovládla loňský rok. Letos se ale na scéně objevila barva, která má potenciál stát se jejím nepřátelským protějškem. Jde o odstín Brat Green, tedy neonovou a výraznou zelenou. Letním módním fenoménem se stala díky zpěvačce Charli XCX a jejímu albu Brat, hudebně i vizuálně narušujícímu zavedené estetické normy.

  Luxusní značky vítají nové ambasadory. Swarovski přijme Arianu Grande a Versace Channinga Tatum

  Známé značky oznámily hvězdná jména, která je budou od nynějška zastupovat. Luxusní šperkařský dům Swarovski do svých řad přijal slavnou zpěvačku Arianu Grande. Italská módní společnost Versace zase hodlá pro propagaci svého ikonického pánského parfému Eros využít herce Channinga Tatum.

  Beauty svět ovládá y2k éra. Vraťte se do minulosti se správným leskem

  Současné make-up trendy vyžadují bezchybný lesk na rty. Stal se totiž nedílnou součástí looků, jako je glass nebo pearl skin. Jejich rostoucí popularita však odráží také trvající návrat y2k éry. Vyzkoušejte proto top produkty, které si oblíbili beauty milovníci po celém světě.

  Ohlédnutí za přehlídkou Dolce&Gabbana Alta Moda 2024. Tentokrát ji přivítala romantická Sardinie

  Letošní kolekce Dolce & Gabbana Alta Moda 2024, která se odehrála v jižní Sardinii, byla velkolepou oslavou luxusu a elegance. Kolekce, inspirovaná historií a přírodou nádherného italského ostrova, předvedla mistrovskou práci módních návrhářů Domenica Dolce a Stefana Gabbana. Znovu tak potvrdili svou neotřesitelnou pozici ve světě vysoké módy.

  Nový TikTok trend demonizuje kortizol. Přiživujou se na něm i luxusní wellness značky

  Uživatelé známé sociální sítě TikTok našli novou obsesi. Tentokrát se zaměřili na hormon kortizol a jeho domnělé dopady na naše zdraví. Tvrdí totiž, že jeho vysoká hladina způsobuje otok obličeje, na internetu rovněž známý jako "moon face". Z nepodložených prohlášení influencerů těží také řada známých wellness společností.

  Móda kraluje letošním letním olympijským hrám. Oblečení sportovců je stylové i funkční

  Letošní letní olympijské hry se mohou pochlubit jednou zvláštností. Konají se v Paříži, hlavním městě módy. Národní týmy proto vytahují divoké karty a obracejí se na renomované módní domy, návrháře a značky, aby pro ně navrhli olympijské oděvy. Přinášíme výběr těch nejstylovějších a nejunikátnějších kolekcí, v nichž se předvedou sportovci z celého světa.

  Korejská kosmetika přebírá světový beauty trh. Objevte její top značky

  Takzvaná K-Wave přelila světovou pop kulturu už před několika lety. Od té doby ovšem nabírá na síle a jihokorejská hudba, filmy, seriály i móda se tak stávají čím dál populárnějšími. Sílící obsese pak neminula ani korejskou kosmetiku. Její značky tak na světovém beauty trhu s přehledem vítězí.

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―