Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Možná už máte za sebou zaslouženou letní dovolenou a možná se na ni teprve chystáte. Začátek září však pokaždé přináší nové příležitosti a další etapu poznamenanou plným pracovním nasazením po klidné prázdninové náladě. Tento návrat k povinnostem má někdy trpkou příchuť, ale lze si ho zpříjemnit alespoň potěšením v podobě oblečení. Jak se říká, dobrý outfit je polovina úspěchu (zejména v práci)!

  Vybírání oblečení do práce…to je umělecká alchymie

  Přechodné období mezi létem stráveným naboso v plavkách a takzvanou zimní hibernací je náročné na přizpůsobení. Zvláště v kanceláři od devíti do pěti. Dokonale si pohrát s outfitem do práce, zohlednit příležitost i počasí, vypadat upraveně, ale bez zbytečné námahy a cítit se sebevědomě. Čistá umělecká alchymie. Existuje mnoho důvodů, proč byste měli investovat do těch správných „office“ kousků a vytvořit si tak elegantní kapsulový šatník, který vám usnadní náročné rozhodování v ranním shonu.

  Obleková vesta

  Pokud se rádi spoléháte na sako, avšak stupně na teploměru šplhají stále výš a výš, stejně seriózně působící alternativou je obleková vesta. Původně představovala prvek pánské módy, ale tyto hranice se stále více stírají, proto se směle porozhlédněte i v pánské sekci. Klasický model má Staud, do skulpturálnějších dimenzí zachází The Frankie Shop.

  Zdroj: Staud, The Frankie Shop

  Krátké oblekové kalhoty

  Klasické oblekové kalhoty jsou bezesporu esenciálním prvkem “ office“ dress kódu. Problém však nastává v horkém počasí. Dobrou zprávou je, že se jich nemusíte zcela vzdávat, stačí zvolit kratší verzi s nádechem elegantních bermud. Tu správnou představu vám dá Cos nebo The Row.

  Zdroj: Cos, The Row

  Denimová pouzdrová sukně

  Džínovina? Do kanceláře? V kombinaci s pouzdrovým střihem, který všemu dodává potřebnou decentnost, se zdá být tou správnou volbou. Případný rozparek je více než přípustný a přináší vizuální ozvláštnění. Ztělesnění noblesy najdete u The Reformation a Alexander McQueen.

  Zdroj: The Reformation, Alexander McQueen

  Mokasíny a bílé ponožky

  Těžko říct, jaký je skutečný důvod, ale zdá se, že bílé ponožky v černých mokasínách mají tendenci evokovat elegantní a chytrý vzhled. Nezapomenutelnou černou klasiku najdete u Miu Miu, stačí ji zkombinovat s ponožkami z organické bavlny od Organic Basics.

  Zdroj: Miu Miu, Organic Basics

  Foto:Pexels

  Na návrat do kanceláře se začnete těšit právě díky těmto trendy kouskům

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.