More

  Možná už máte za sebou zaslouženou letní dovolenou a možná se na ni teprve chystáte. Začátek září však pokaždé přináší nové příležitosti a další etapu poznamenanou plným pracovním nasazením po klidné prázdninové náladě. Tento návrat k povinnostem má někdy trpkou příchuť, ale lze si ho zpříjemnit alespoň potěšením v podobě oblečení. Jak se říká, dobrý outfit je polovina úspěchu (zejména v práci)!

  Vybírání oblečení do práce…to je umělecká alchymie

  Přechodné období mezi létem stráveným naboso v plavkách a takzvanou zimní hibernací je náročné na přizpůsobení. Zvláště v kanceláři od devíti do pěti. Dokonale si pohrát s outfitem do práce, zohlednit příležitost i počasí, vypadat upraveně, ale bez zbytečné námahy a cítit se sebevědomě. Čistá umělecká alchymie. Existuje mnoho důvodů, proč byste měli investovat do těch správných „office“ kousků a vytvořit si tak elegantní kapsulový šatník, který vám usnadní náročné rozhodování v ranním shonu.

  Obleková vesta

  Pokud se rádi spoléháte na sako, avšak stupně na teploměru šplhají stále výš a výš, stejně seriózně působící alternativou je obleková vesta. Původně představovala prvek pánské módy, ale tyto hranice se stále více stírají, proto se směle porozhlédněte i v pánské sekci. Klasický model má Staud, do skulpturálnějších dimenzí zachází The Frankie Shop.

  Zdroj: Staud, The Frankie Shop

  Krátké oblekové kalhoty

  Klasické oblekové kalhoty jsou bezesporu esenciálním prvkem “ office“ dress kódu. Problém však nastává v horkém počasí. Dobrou zprávou je, že se jich nemusíte zcela vzdávat, stačí zvolit kratší verzi s nádechem elegantních bermud. Tu správnou představu vám dá Cos nebo The Row.

  Zdroj: Cos, The Row

  Denimová pouzdrová sukně

  Džínovina? Do kanceláře? V kombinaci s pouzdrovým střihem, který všemu dodává potřebnou decentnost, se zdá být tou správnou volbou. Případný rozparek je více než přípustný a přináší vizuální ozvláštnění. Ztělesnění noblesy najdete u The Reformation a Alexander McQueen.

  Zdroj: The Reformation, Alexander McQueen

  Mokasíny a bílé ponožky

  Těžko říct, jaký je skutečný důvod, ale zdá se, že bílé ponožky v černých mokasínách mají tendenci evokovat elegantní a chytrý vzhled. Nezapomenutelnou černou klasiku najdete u Miu Miu, stačí ji zkombinovat s ponožkami z organické bavlny od Organic Basics.

  Zdroj: Miu Miu, Organic Basics

  Foto:Pexels

  Na návrat do kanceláře se začnete těšit právě díky těmto trendy kouskům

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.