Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Kolekce pro jaro a léto 2024 italské značky Moschino vzdá hold jejímu zakládajícímu návrháři. Zároveň totiž oslaví své 40. výročí. Na nejnovějších návrzích se proto budou podílet čtyři prominentní návrhářky současné módní scény.

  Franco Moschino odstartoval svoji značku v Miláně roku 1983. Od té doby se mu dařilo módu propojovat s pop-art a vnášet do ní nejen hravost, ale i ironii. Při příležitosti 40. výročí známé módní společnosti proto jeho práci vzdají hold čtyři různé návrhářky. Společně vytvoří kolekci pro jaro a léto 2024. Každá z nich navrhne deset looků, které představí na milánském týdnu módy dne 21. září.

  Zároveň se jedná o způsob, kterým chce vedení značky pokrýt „mezeru“, která vznikla po odchodu posledního kreativního ředitele značky. Jeremy Scott oznámil ukončení spolupráce s italskou firmou po deseti letech letos v březnu. Není dosud jasné, kdo ho v jeho pozici nahradí. Spekuluje se ovšem o tom, že by módní společnost mohla jeho nástupce oznámit právě po zářijové přehlídce. „Bude se jednat o poctu Franca Moschino,“ popsalo dále její vedení.

  Mezi vybrané návrhářky pro nadcházející velkolepou show patří Carlyne Cerf de Dudzeele, která je známá svým uměním kombinovat streetwear a couture. Další z nich je Katie Grand proslavená svým výstředním pop stylem. Návrhářka Gabriella Karefa-Johnson je zase známá především svou prací pro časopisy jako Garage nebo Vogue USA. Čtvrtou účastnicí chystané pocty je Lucia Liu, jedna z nejprominentnějších návrhářek Číny.

  Jeremy Scott uměl na Moschino zkušeně navázat svou inspirací ve světě pop kultury

  Franco Moschino započal svou kariéru roku 1971, když začal pracovat pro Gianni Versace. Roku 1983 ovšem založil dvě vlastní společnosti. Kromě Moschino Couture! tak stál v čele také společnosti známé jako Moonshadow. Už od svých začátků inovoval módu vlastním originálním způsobem. Nebál se hrát si s klasickými kousky, jako jsou například obleky nebo šaty. Vytvořil proto například sukni tvořenou pouze z pánských kravat.

  Po jeho smrti roku 1994 nastoupila do vedení jeho pravá ruka návrhářka Rossella Jardini. Po ní už značku vedl pouze Jeremy Scott. Také on úspěšně navázal na odkaz Moschino. Stejně jako známý návrhář totiž využíval odkazy na pop kulturu. Do svých návrhů tak v minulosti zapojil například symboly řetězce McDonalds nebo panenky Barbie. Jeho kousky proto také zaujaly ikonické celebrity jako Katy Perry, Kacey Musgraves nebo Madonnu.

  Zdroj: Fashion Network, WWD, Show Studio, Instagram, YouTube

  Moschino oslaví 40. výročí ve velkém. Nabídne módní přehlídku z dílen čtyř návrhářek

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.