Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Svět módy nespí ani přes svátky, a proto přinášíme souhrn největších módních novinek. Michael Kors oznámil nového ambasadora, čínského herce a zpěváka JC-T. Společnost Louis Vuitton zase chystá kampaň, která se navrátí k Y2K. Vedení Uniqlo odhalilo spolupráci s finskou značkou Marimekko. Výsledky z Mastercard SpendingPulse pak potvrdily, že letošní sváteční prodeje dostály očekávání.

  Louis Vuitton oslavuje začátek 21. století. Chystá speciální LV Remix kolekci

  Hned první den nového roku představí společnost Louis Vuitton novou kampaň. Jedná se o řadu kousků, které mají připomínat 2000s, tedy Y2K. Klíčovými prvky jsou především džínové kabelky nebo kšiltovky s ikonickým logem značky. Kampaň láká také hvězdami, které se v ní objeví. Jako modelky využil Louis Vuitton například herečku Phoebe Dynevor ze seriálu Bridgerton nebo Shay Mitchell známou ze seriálu Pretty Little Liars.

  Společnost Uniqlo zahájila spolupráci s Marimekko. Propojí finský a japonský design

  Finská značka Marimekko získala příležitost, jak se dostat do podvědomí více milovníků módy. Oznámila totiž spolupráci s japonskou společností Uniqlo. Známý módní řetězec tak od 1. ledna představí své ikonické kousky s motivy, které jsou inspirované ikonickým designem Marimekko. Společnost je totiž známá svými jednoduchými grafickými motivy. Zakoupit si tak budete moct například speciální slavnou Uniqlo ledvinku.

  Přes svátky se ve Velké Británii dařilo především šperkům a oblečení

  Výsledky takzvané Mastercard SpendingPulse (MSP) ukázaly, že prodeje ve Velké Británii letos přes svátky vzrostly oproti loňskému roku o 2,6 procenta. V době trvající ekonomické krize se jedná o poměrně dobrý výsledek. Prodávat se dařilo především šperky, jelikož jejich odbyt vzrostl o 8,3 procenta. Podobný růst zaznamenaly také obchody s oblečením. Zákazníci ale upřednostňovali nakupování v kamenných pobočkách před on-line možností.

  Prodeje letos ve svátečním období dostály očekávání také ve Spojených státech amerických

  Na základě výsledků z výše zmíněného průzkumu Mastercard SpendingPulse (MSP) slaví také prodejci ve Spojených státech amerických. Tamní prodeje se totiž od 1. listopadu do 24. prosince zvedly o 3,1 procenta. Nejvíce se pak dařilo především velkým obchodním řetězcům, outletům, obchodům se sportovním vybavením nebo potřebami pro domácnost. Další zisk pak obchodníci očekávají také v povánočním období, kdy mají více času na nakupování i studenti.

  Michael Kors má nového ambasadora. V Číně ho zastoupí zpěvák JC-T

  V nadcházejících kampaních značky Michael Kors spatříme mnohem častěji čínského herce a zpěváka JC-T. Stal se totiž novým ambasadorem známé společnosti. Zastupovat ji má především v Číně. Třiatřicetiletý umělec se proslavil především rolemi v seriálech, jako je The Advisors Alliance, Secret of the Three Kingdoms nebo Winner is King. Letos v dubnu pak vydal své první solo album s názvem Dreams.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Hypebeast, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Michael Kors přivítal JC-T, sváteční prodeje dosáhly očekávání a Louis Vuitton se vrací k Y2K

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.