Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní svět v úterý zahrnuly zprávy o nových ambasadorech. Novou tváří Moschino se stala zpěvačka a herečka Tiffany Young. Společnost Boss zase přivítala Suki Waterhouse a Patricka Mahomes a Louis Vuitton bude propagovat zpěvák Felix ze skupiny Stray Kids. Novinkou je ale také návrat značky Marc Jacobs k prodeji makeupu a pokles exportů textilu z Číny.

  Fanoušci Marc Jacobs se radují. Jejich oblíbená makeup řada se vrací na trh

  V roce 2021 stáhla značka Marc Jacobs z obchodů svou nabídku řasenek Velvet Noir a dalších makeup produktů. A to přesto, že se jednalo o oblíbenou řadu mnoha jejích fanoušků. Tehdy totiž skončila její dohoda se společností Kendo. Díky rozšířené spolupráci s firmou Coty se ovšem nyní módní společnost opět zapojí do světa krásy. Nová licence má trvat nejméně do roku 2038, očekávané produkty tak firma nabídne nejdříve v roce 2025.

  Boss posílil svou „rodinu“ ambasadorů. Přidá se k ní Suki Waterhouse a Patrick Mahomes

  Podzimní kampaň značky Boss má letos módnímu světu představit modelka Naomi Campbell a Gigi Hadid, zpěvák Maluma a tenista Matteo Berrettini. Nyní se k nim ovšem přidaly dvě nové tváře. Jedná se o zpěvačku a skladatelku Suki Waterhouse a hráče amerického fotbalu Patricka Mahomes. Hvězdní ambasadoři odrážejí také úspěch módní společnosti. V první půlce letošního roku totiž vydělala téměř dvě miliardy eur.

  Moschino má novou tvář. Značku bude zastupovat K-pop zpěvačka a herečka Tiffany Young

  Korejská zpěvačka Tiffany Young se poprvé proslavila roku 2007 jako členka K-pop skupiny Girls‘ Generation. O téměř deset let později ale zahájila sólovou kariéru. Od té doby se také objevila v několika úspěšných filmech. Také proto se nyní stala nejnovější ambasadorkou značky Moschino. „Její přístup k hudbě, filmu a módě perfektně ladí s naším designem a závazkem vytvářet nadčasovou excelenci,“ popsal šéf mateřské společnosti Moschino Massimo Ferretti.

  Z řady K-pop hvězd si vybrala i společnost Louis Vuitton. Zastupovat ji bude zpěvák Felix ze Stray Kids

  Rovněž módní společnost Louis Vuitton má nového ambasadora. Zalíbení ve Felixovi z hudební skupiny Stray Kids našel především kreativní ředitel ženských kolekcí značky Nicolas Ghesquière. „Objevil jsem Felixe, když jsem prezentoval svoji pre-fall kolekci v Soulu,“ vysvětlil. „Okamžitě to mezi námi zajiskřilo. Je tak talentovaný. Miluji jeho energii,“ doplnil. Kromě zpěvu se Felix věnuje také rapu, skládání hudby a tancování. Jeho skupina pak byla loni nominovaná na MTV Video Music Awards.

  Vývoz textilu a oblečení z Číny poklesl. Důvodem je vysoká inflace v Evropě

  V první polovině letošního roku klesl vývoz textilu a oblečení z Číny o 8,35 procenta. Jedná se o jeden z nejprudších propadů od začátku světové pandemie. Exporty oblečení a doplňků se tak dostaly na 68,7 miliardy eur, jelikož spadly o 5,9 procenta. Vývozy textilních materiálů a příze se zase propadl o 10,9 procenta, a to na 62 miliard eur. Důvodem negativního trendu je především trvající inflace v Evropě.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Business of Fashion, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Marc Jacobs se vrací k makeupu, vývoz textilu z Číny poklesl a Boss, Moschino i Louis Vuitton se chlubí novými ambasadory

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.