More

  I když se blíží konec pracovního týdne, v módním světě se stále objevují čerstvé novinky. Například značka Loewe se podle indexu Lyst stala nejvíce chtěnou značkou posledního čtvrtletí. Dior zveřejnil speciální zimní kolekci i se snowboardem a Cartier obohatil své řady o nového ambasadora. Zástupci PETA zase apelují s odkazem na Jane Birkin na Hermès a Estée Lauder se potýká s kybernetickým útokem.

  Loewe se poprvé dostalo na špičku indexu Lyst. Je nejvíce populární značkou

  Módní společnost Loewe tentokrát v žebříčku vydávaném firmou Lyst předběhla více tradiční a známé značky, jako je Gucci, Prada nebo Balenciaga. Poprvé se totiž dostala až na jeho první místo. Index za sebe každé čtvrtletí řadí nejvíce žádané módní společnosti. V období od dubna do června pak zákazníky nejvíce oslovil „závazek k řemeslu a kreativitě“, který Loewe skrze své kousky zprostředkovává. Zákazníci proto firmu na internetu vyhledávali o 19 procent častěji než v předchozím období.

  Kampaň Panthère od Cartier má novou tvář. Stal se jí člen skupiny BTS přezdívaný V

  Značka Cartier zveřejnila novinu o nejnovějším globálním ambasadorovi společně s jeho fotkou. Na ní má slavný zpěvák korejské skupiny BTS, známý pod přezdívkou V, šperky z kolekce Panthère. Patří mezi ně například diamantový prsten, náramek, řetízek z bílého zlata, diamantů, onyxu a smaragdů nebo luxusní hodinky. „V má stejného kreativního ducha a uhrančivý pohled jako panter,“ vysvětlila pak svoji volbu ve středečním prohlášení společnost.

  Některé systémy společnosti Estée Lauder spadly. Čelily kybernetickému útoku

  Hackerské skupiny ALPHV/Black Cat a Clop se ve středu přiznaly ke kybernetickému útoku na firmu Estée Lauder. V úterý večer totiž zavinil nejen krach několika jejích systémů, kompromitoval také její data. Dosavadní zprávy pak naznačují tomu, že se jednalo o informace týkající se zákazníků, dosahující množství až 131 GB. „Tahle společnost se o své klienty zřejmě nezajímá, jelikož ignoruje svoji bezpečnost,“ prohlásili pak zástupci Clop.

  Dior pokračuje ve spolupráci s Peterem Doig. Vytvořili snowboard na hraně umění

  Luxusní francouzská společnost Dior zveřejnila svoji letošní kolekci určenou pro zimní sporty. Do obchodů má dorazit koncem listopadu. Návrhář Kim Jones na ní tentokrát spolupracoval s umělcem Peterem Doig. Jeho díla totiž často obsahují odkazy na sníh nebo lyžařské oblečení. Hlavním výsledkem jejich práce je pak snowboard se speciálním vzorem inspirovaným obrazem umělce z roku 1994. Dostupné proto bude umělecké sportovní vybavení pouze v 77 kusech.

  Organizace PETA tlačí na Hermès. Uctěte památku Jane Birkin, apeluje

  Zástupci Hermès se potýkají s požadavky skupiny bojující za práva zvířat PETA. Apeluje na ně totiž, aby přestali prodávat kabelku Birkin vyráběnou z krokodýlí kůže. Jako důvod uvádí úctu k památce nedávno zesnulé herečky a zpěvačky Jane Birkin. Sama se totiž kdysi proti luxusní společnosti postavila poté, co se dozvěděla o krutých praktikách svlékání divokých zvířat z kůže. Nakonec ovšem se značkou našla kompromis. Nezisková organizace zároveň požaduje úplný zákaz využívání exotické kůže.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Billboard, Twitter, YouTube

  Módní novinky v kostce: Loewe je nejžádanější značkou, PETA apeluje na Hermès a Cartier má nového ambasadora

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.