Více

  Sledujte nás na Instagramu

  I když se blíží konec pracovního týdne, v módním světě se stále objevují čerstvé novinky. Například značka Loewe se podle indexu Lyst stala nejvíce chtěnou značkou posledního čtvrtletí. Dior zveřejnil speciální zimní kolekci i se snowboardem a Cartier obohatil své řady o nového ambasadora. Zástupci PETA zase apelují s odkazem na Jane Birkin na Hermès a Estée Lauder se potýká s kybernetickým útokem.

  Loewe se poprvé dostalo na špičku indexu Lyst. Je nejvíce populární značkou

  Módní společnost Loewe tentokrát v žebříčku vydávaném firmou Lyst předběhla více tradiční a známé značky, jako je Gucci, Prada nebo Balenciaga. Poprvé se totiž dostala až na jeho první místo. Index za sebe každé čtvrtletí řadí nejvíce žádané módní společnosti. V období od dubna do června pak zákazníky nejvíce oslovil „závazek k řemeslu a kreativitě“, který Loewe skrze své kousky zprostředkovává. Zákazníci proto firmu na internetu vyhledávali o 19 procent častěji než v předchozím období.

  Kampaň Panthère od Cartier má novou tvář. Stal se jí člen skupiny BTS přezdívaný V

  Značka Cartier zveřejnila novinu o nejnovějším globálním ambasadorovi společně s jeho fotkou. Na ní má slavný zpěvák korejské skupiny BTS, známý pod přezdívkou V, šperky z kolekce Panthère. Patří mezi ně například diamantový prsten, náramek, řetízek z bílého zlata, diamantů, onyxu a smaragdů nebo luxusní hodinky. „V má stejného kreativního ducha a uhrančivý pohled jako panter,“ vysvětlila pak svoji volbu ve středečním prohlášení společnost.

  Některé systémy společnosti Estée Lauder spadly. Čelily kybernetickému útoku

  Hackerské skupiny ALPHV/Black Cat a Clop se ve středu přiznaly ke kybernetickému útoku na firmu Estée Lauder. V úterý večer totiž zavinil nejen krach několika jejích systémů, kompromitoval také její data. Dosavadní zprávy pak naznačují tomu, že se jednalo o informace týkající se zákazníků, dosahující množství až 131 GB. „Tahle společnost se o své klienty zřejmě nezajímá, jelikož ignoruje svoji bezpečnost,“ prohlásili pak zástupci Clop.

  Dior pokračuje ve spolupráci s Peterem Doig. Vytvořili snowboard na hraně umění

  Luxusní francouzská společnost Dior zveřejnila svoji letošní kolekci určenou pro zimní sporty. Do obchodů má dorazit koncem listopadu. Návrhář Kim Jones na ní tentokrát spolupracoval s umělcem Peterem Doig. Jeho díla totiž často obsahují odkazy na sníh nebo lyžařské oblečení. Hlavním výsledkem jejich práce je pak snowboard se speciálním vzorem inspirovaným obrazem umělce z roku 1994. Dostupné proto bude umělecké sportovní vybavení pouze v 77 kusech.

  Organizace PETA tlačí na Hermès. Uctěte památku Jane Birkin, apeluje

  Zástupci Hermès se potýkají s požadavky skupiny bojující za práva zvířat PETA. Apeluje na ně totiž, aby přestali prodávat kabelku Birkin vyráběnou z krokodýlí kůže. Jako důvod uvádí úctu k památce nedávno zesnulé herečky a zpěvačky Jane Birkin. Sama se totiž kdysi proti luxusní společnosti postavila poté, co se dozvěděla o krutých praktikách svlékání divokých zvířat z kůže. Nakonec ovšem se značkou našla kompromis. Nezisková organizace zároveň požaduje úplný zákaz využívání exotické kůže.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Billboard, Twitter, YouTube

  Módní novinky v kostce: Loewe je nejžádanější značkou, PETA apeluje na Hermès a Cartier má nového ambasadora

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.