More

  První srpnový víkend se nesl ve znamení nových začátků, ale také velkých kontroverzí a otázek, na které móda nutně potřebuje odpověď. Make-up influencer James Charles se po dlouhé odmlce pokouší oživit svou někdejší úspěšnou kariéru. PETA rozprostřela své investigativní sítě a požaduje od Ralph Lauren vysvětlení ohledně krutého získávání kašmíru. Louis Vuitton využívá ohromně úspěšné momentum a otevírá resortní butik s kavárnou v sicilské Taormině.

  Painted od James Charles s příslibem smířlivého návratu?

  Influencer a youtuber se po skandálu a nekompromisním tribunálu veřejného mínění snaží vstát z popela pomocí univerzálních barev na obličej a štětců. V roce 2021 byl obviněn ze sexuálního obtěžování nezletilých chlapců prostřednictvím textových zpráv. Lavinu odsouzení spustily také jeho někdejší rasistické tweety. Oční líčení vytvořené pomocí veselé značky nabízející široký výběr barev měla nedávno na sobě během svého turné Beyoncé. Nepohodlnou otázkou zůstává, nakolik dokážou jednotlivé odstíny kompletně přebarvit nepříliš zářivou minulost.

  Za kašmírem od Ralph Lauren stojí nehumánní praktiky, tvrdí PETA

  Na nedávném korporátním mítinku představitele klasické americké elegance vznesla organizace PETA znepokojivé otázky. Vyšetřování v Mongolsku odhalilo mrazivé zacházení s kozami pro získávání kašmíru. Ralph Lauren se zuby nehty drží nálepky odpovědnosti k životnímu prostředí a zvířatům; PETA ji označuje za nepravdivou a zavádějící. Podle nich však kašmírový problém sahá daleko za hranice jediné značky. Vzácný materiál mohou tímto způsobem získávat i další luxusní domy, jako Chanel a Dior.

  Café by Timeo je nejnovějším zážitkem od Louis Vuitton

  Letošní rok se pro koncern LVMH vyznačuje mimořádnou prosperitou. V tomto duchu také otevírá i první resortní italský butik spojený s kavárnou v sicilském letovisku Taormina. Kavárna se o hosty postará po celý den. Nabízí snídaně i menu s odkazem na tradiční lokální pokrmy, jako například arancini nebo Taormina Spritz. Její interiér podtrhuje místní dovolenkový nádech a je zahalen do odstínů modré a bílé barvy. V tamním butiku najdete kousky z aktuální kolekce By The Pool, speciální edici kabelky Neverfull a také dekorace a nábytek.

  Zdroj: Louis Vuitton

  Zdroje: Business of Fashion, WWD, PETA, Instagram, Twitter

  Módní novinky v kostce: James Charles představuje novou značku, PETA tlačí na Ralph Lauren, Louis Vuitton otevírá kavárnu na Sicílii

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.