Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Jednou z největších novinek módního světa je zpráva o návratu značky Fiorucci do Itálie. Čeká ji proto zásadní rebranding. Milovníky módy osloví také nejnovější řada šperků Fendi nebo hravá kolekce Coach ve spolupráci s herečkou Kirsten Dunst. Podobně veselá je také řada H&M oslavující 100. výročí Disney. Novými kousky pak 30 let působení slaví i Viktor & Rolf.

  Itálie opět vítá luxusní značku Fiorucci. Vrací se domů

  Italská značka Fiorucci má nové vedení. Stal se jím ředitel Alessandro Pisani a kreativní ředitelka Francesca Murri. Společnost proto nyní čeká kompletní přeměna. Do italských rukou se vrátila poté, co ji před pár lety odkoupili Britští majitelé. „Projde kreativní rekonstrukcí založenou na jejím původu,“ vysvětlila firma. Svou první kolekci světu ukáže v září na týdnu módy v Miláně. Současnou majitelkou je švýcarská podnikatelka Dona Bertarelli.

  Delfina Delettrez Fendi zažívá premiéru. Odhalila první kompletní kolekci šperků

  Dcera kreativní ředitelky pro pánskou módu a doplňky značky Fendi Silvii Venturini Fendi se naplno pustila do tvorby luxusních šperků. Delfina Delettrez Fendi totiž už loni pro haute couture kolekci známé společnosti navrhla diamantovou sadu šperků. Teprve nyní ovšem vydala svoji první kompletní kolekci s názvem Triptych. Její součástí je asi 30 kousků vyhotovených v odstínech růžové, žluté a zářivě bílé. Inspiraci čerpala návrhářka v ženskosti i římské architektuře.

  Značka Viktor & Rolf oslavuje 30 let. Se Superga vytvořila speciální tenisky

  Na oslavu 30 let od svého založení se módní společnost Viktor & Rolf rozhodla svým zákazníkům vytvořit speciální dárek. Ve spolupráci se značkou Superga proto odhalila dvojici jedinečných tenisek. První pár inspirovaný modelem 2790 je vyrobený ve světle růžové barvě a zdobí ho saténová mašle. Ten druhý je zase vyhotovený podle modelu 2708. Pro změnu má temně černou barvu, ozvláštněný je však sadou ručně našitých květin. Tenisky tak propojují to nejlepší z obou značek.

  Při příležitosti 100. výročí Disney představilo H&M umělce GucciGhost

  Letos pak slaví také společnost Disney, dočkala se totiž svého 100. výročí. Od začátku roku tak módní firmy jako Tommy Hilfiger, Karl Lagerfeld nebo Givenchy vydaly kolekce inspirované jeho pohádkovým světem. Nyní se k nim přidala také společnost H&M. Společně s umělcem přezdívaným GucciGhost bude nabízet košile, mikiny, bundy i doplňky kombinující streetwear a typické postavičky světa Disney, jako je Mickey Mouse, Goofy nebo Donald Duck.

  Společnost Coach spolupracuje s herečkou Kirsten Dunst. Vydaly hravou kolekci plnou nášivek

  Nová kolekce značky Coach nabízí několik kousků ozvláštněných o neobvyklé nášivky. Firma se totiž rozhodla spolupracovat s projektem Observed by Us. Módní a umělecká iniciativa herečky Kirsten Dunst a její kamarádky a ilustrátorky Jessicy Herschko je oslovila svou hravostí. Její součástí jsou totiž barevné nášivky květin, hub, broučků nebo třeba i svíček. „Zveřejnila jsem práci Jessicy na svém Instagramu a Coach mě okamžitě oslovil,“ vysvětlila počátek projektu herečka.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, W Magazine, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Fiorucci se vrací do Itálie, Fendi oslnil novou řadou šperků a Coach spolupracuje s herečkou Kirsten Dunst

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.