Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jednou z největších novinek módního světa je zpráva o návratu značky Fiorucci do Itálie. Čeká ji proto zásadní rebranding. Milovníky módy osloví také nejnovější řada šperků Fendi nebo hravá kolekce Coach ve spolupráci s herečkou Kirsten Dunst. Podobně veselá je také řada H&M oslavující 100. výročí Disney. Novými kousky pak 30 let působení slaví i Viktor & Rolf.

  Itálie opět vítá luxusní značku Fiorucci. Vrací se domů

  Italská značka Fiorucci má nové vedení. Stal se jím ředitel Alessandro Pisani a kreativní ředitelka Francesca Murri. Společnost proto nyní čeká kompletní přeměna. Do italských rukou se vrátila poté, co ji před pár lety odkoupili Britští majitelé. „Projde kreativní rekonstrukcí založenou na jejím původu,“ vysvětlila firma. Svou první kolekci světu ukáže v září na týdnu módy v Miláně. Současnou majitelkou je švýcarská podnikatelka Dona Bertarelli.

  Delfina Delettrez Fendi zažívá premiéru. Odhalila první kompletní kolekci šperků

  Dcera kreativní ředitelky pro pánskou módu a doplňky značky Fendi Silvii Venturini Fendi se naplno pustila do tvorby luxusních šperků. Delfina Delettrez Fendi totiž už loni pro haute couture kolekci známé společnosti navrhla diamantovou sadu šperků. Teprve nyní ovšem vydala svoji první kompletní kolekci s názvem Triptych. Její součástí je asi 30 kousků vyhotovených v odstínech růžové, žluté a zářivě bílé. Inspiraci čerpala návrhářka v ženskosti i římské architektuře.

  Značka Viktor & Rolf oslavuje 30 let. Se Superga vytvořila speciální tenisky

  Na oslavu 30 let od svého založení se módní společnost Viktor & Rolf rozhodla svým zákazníkům vytvořit speciální dárek. Ve spolupráci se značkou Superga proto odhalila dvojici jedinečných tenisek. První pár inspirovaný modelem 2790 je vyrobený ve světle růžové barvě a zdobí ho saténová mašle. Ten druhý je zase vyhotovený podle modelu 2708. Pro změnu má temně černou barvu, ozvláštněný je však sadou ručně našitých květin. Tenisky tak propojují to nejlepší z obou značek.

  Při příležitosti 100. výročí Disney představilo H&M umělce GucciGhost

  Letos pak slaví také společnost Disney, dočkala se totiž svého 100. výročí. Od začátku roku tak módní firmy jako Tommy Hilfiger, Karl Lagerfeld nebo Givenchy vydaly kolekce inspirované jeho pohádkovým světem. Nyní se k nim přidala také společnost H&M. Společně s umělcem přezdívaným GucciGhost bude nabízet košile, mikiny, bundy i doplňky kombinující streetwear a typické postavičky světa Disney, jako je Mickey Mouse, Goofy nebo Donald Duck.

  Společnost Coach spolupracuje s herečkou Kirsten Dunst. Vydaly hravou kolekci plnou nášivek

  Nová kolekce značky Coach nabízí několik kousků ozvláštněných o neobvyklé nášivky. Firma se totiž rozhodla spolupracovat s projektem Observed by Us. Módní a umělecká iniciativa herečky Kirsten Dunst a její kamarádky a ilustrátorky Jessicy Herschko je oslovila svou hravostí. Její součástí jsou totiž barevné nášivky květin, hub, broučků nebo třeba i svíček. „Zveřejnila jsem práci Jessicy na svém Instagramu a Coach mě okamžitě oslovil,“ vysvětlila počátek projektu herečka.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, W Magazine, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Fiorucci se vrací do Itálie, Fendi oslnil novou řadou šperků a Coach spolupracuje s herečkou Kirsten Dunst

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.

  Zájem o úzké džíny prudce narůstá. Čeká nás jejich opětovná nadvláda?

  Úzké džíny se staly jakýmsi kontroverzním kouskem, který buď milujete, nebo nenávidíte. Zdá se, že na delší dobu upadly v zapomnění. Nejnovější data a outfity současných módních ikon však předpovídají jejich možný návrat, který otřese základy každého šatníku.

  Proměňte své obroučky v módní doplněk. Trendy brýle roku 2024

  Brýle považujeme za módní doplněk už několik desítek let. Letos to ovšem platí dvojnásob. Důvodem je vliv celebrit, TikTok trend oslavující estetiku knihovnic, i bezprostřední výraznost obrouček. Na rozdíl od prstýnku nebo doplňku ve vlasech si totiž brýlí každý všimne téměř okamžitě. V roce 2024 do popředí vstoupily především modely připomínající uplynulá léta 20. století.