Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Uplynulý víkend přinesl do éteru několik pozitivních i negativních zpráv. Značka Celine na poslední chvíli zrušila přehlídku pánské kolekce pro jaro/léto 2024 kvůli nepokojům v zemi. Moschino rozšiřuje řady ambasadorů o herečku Yu Shu Xin. Nedávná dlouho očekávaná debutová pánská kolekce Pharrella pro Louis Vuitton získala přes miliardu zhlédnutí.

  Celine reaguje na celonárodní protesty ve Francii

  Nedělní večer v Paříži měla zakončit prezentace nové pánské kolekce pro jaro/léto 2024 pod taktovkou Hedi Slimane. Nestalo se tak po krátkém oznámení, v němž dům náhle zrušil přehlídku v reakci na nedávné události a vlnu pobouření po tragické smrti sedmnáctiletého chlapce zastřeleného francouzským policistou. Podle slov kreativního ředitele se Celine rozhodlo upřednostnit bezpečnost svého týmu a pozvaných. Zároveň dospěli k rozhodnutí, že v současné situaci by bylo konání přehlídky netaktní volbou. V neděli však navzdory všemu představili nové kolekce Alaïa a Patou. V pondělí zároveň začíná tradiční pařížský týden módy haute couture.

  Hvězda Yu Shu Xin jako nová ambasadorka pro Moschino

  Čínská herečka a zpěvačka Yu Shu Lin, známá také jako Esther Yu, se stala novou tváří italské značky. Pro Moschino to nebyla Sophiina volba, rozhodnutí bylo jasné, zejména díky jejímu charismatickému vystupování před kamerou a stylu sebevyjádření, který dokonale ladí s avantgardní identitou značky. Yu Shu Lin zarezonovala zvláště se svou rolí v romantickém dramatu „Find Yourself“ nebo v seriálu „Moonlight“. Letošní rok je pro módní dům speciálním milníkem, především v souvislosti s jeho 40. výročím. Oslavy na počest dědictví a úspěchu Franca Moschino se uskuteční v září během milánského týdne módy.

  Pharrell a Louis Vuitton slaví rekordní sledovanost

  V druhé polovině června se na pařížském mostě Pont Neuf odehrály historické události. Na věčný a legendární odkaz Virgila Abloh víc než vydařeně navázal Pharrell Williams. Představil energickou novou pánskou kolekci za doprovodu živé orchestrální a sborové hudby. Od té chvíle získala velkolepá show na různých sociálních platformách dohromady více než miliardu zhlédnutí. Kanál Louis Vuitton na YouTube překročil hranici tří milionů odběratelů, čímž se stal vůbec nejodebíranějším kanálem mezi luxusními módními značkami.

  Zdroj: Louis Vuitton

  Zdroje: WWD, Business of Fashion, Fashion Network, ePrimefeed

  Módní novinky v kostce: Celine zrušilo přehlídku pánské kolekce, Moschino má novou ambasadorku a Pharrellův debut pro Louis Vuitton trhá rekordy

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.