More

  Uplynulý víkend přinesl do éteru několik pozitivních i negativních zpráv. Značka Celine na poslední chvíli zrušila přehlídku pánské kolekce pro jaro/léto 2024 kvůli nepokojům v zemi. Moschino rozšiřuje řady ambasadorů o herečku Yu Shu Xin. Nedávná dlouho očekávaná debutová pánská kolekce Pharrella pro Louis Vuitton získala přes miliardu zhlédnutí.

  Celine reaguje na celonárodní protesty ve Francii

  Nedělní večer v Paříži měla zakončit prezentace nové pánské kolekce pro jaro/léto 2024 pod taktovkou Hedi Slimane. Nestalo se tak po krátkém oznámení, v němž dům náhle zrušil přehlídku v reakci na nedávné události a vlnu pobouření po tragické smrti sedmnáctiletého chlapce zastřeleného francouzským policistou. Podle slov kreativního ředitele se Celine rozhodlo upřednostnit bezpečnost svého týmu a pozvaných. Zároveň dospěli k rozhodnutí, že v současné situaci by bylo konání přehlídky netaktní volbou. V neděli však navzdory všemu představili nové kolekce Alaïa a Patou. V pondělí zároveň začíná tradiční pařížský týden módy haute couture.

  Hvězda Yu Shu Xin jako nová ambasadorka pro Moschino

  Čínská herečka a zpěvačka Yu Shu Lin, známá také jako Esther Yu, se stala novou tváří italské značky. Pro Moschino to nebyla Sophiina volba, rozhodnutí bylo jasné, zejména díky jejímu charismatickému vystupování před kamerou a stylu sebevyjádření, který dokonale ladí s avantgardní identitou značky. Yu Shu Lin zarezonovala zvláště se svou rolí v romantickém dramatu „Find Yourself“ nebo v seriálu „Moonlight“. Letošní rok je pro módní dům speciálním milníkem, především v souvislosti s jeho 40. výročím. Oslavy na počest dědictví a úspěchu Franca Moschino se uskuteční v září během milánského týdne módy.

  Pharrell a Louis Vuitton slaví rekordní sledovanost

  V druhé polovině června se na pařížském mostě Pont Neuf odehrály historické události. Na věčný a legendární odkaz Virgila Abloh víc než vydařeně navázal Pharrell Williams. Představil energickou novou pánskou kolekci za doprovodu živé orchestrální a sborové hudby. Od té chvíle získala velkolepá show na různých sociálních platformách dohromady více než miliardu zhlédnutí. Kanál Louis Vuitton na YouTube překročil hranici tří milionů odběratelů, čímž se stal vůbec nejodebíranějším kanálem mezi luxusními módními značkami.

  Zdroj: Louis Vuitton

  Zdroje: WWD, Business of Fashion, Fashion Network, ePrimefeed

  Módní novinky v kostce: Celine zrušilo přehlídku pánské kolekce, Moschino má novou ambasadorku a Pharrellův debut pro Louis Vuitton trhá rekordy

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.