Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Milovníci módní hry Drest si na ní výjimečně mohou užít i návštěvu Kodaňského týdne módy. Herní aplikace zahájila spolupráci s jeho organizátory a nabízí tak výzvy i události, konající se paralelně s přehlídkami i dalšími módními akcemi a party.

  Letošní Kodaňský týden módy doprovází také speciální virtuální událost. Vedení tradiční módní akce se totiž tentokrát rozhodlo spolupracovat s módní hrou Drest. Ta proto milovníkům módy nabídne dvě speciální funkce. Jedná se o snahu organizátoru vzít v potaz čím dál více oblíbený virtuální svět a jeho propojení s módou. Mobilní aplikace Drest totiž od roku 2019 umožňuje svým uživatelům vyjádřit jejich stylistický talent.

  Hráči v ní mohou pro své virtuální avatary navrhovat outfity pro různé příležitosti. Od pondělí 7. do soboty 12. srpna se ale budou moct „zúčastnit“ také slavného týdne módy. Součástí hry totiž po tu dobu budou nové denní výzvy. Pobízet mají uživatele k tomu, aby avatarům vybrali to správné oblečení pro danou módní přehlídku, akci nebo večeři s influencery. Druhá speciální hra je pak více zaměřená na jednotlivé značky.

  Hra Drest totiž nabídne také návrhy módních společností, kteří se týdne módy účastní jako například Ganni, Remain, Ester manas, Cecilie Bahnsen nebo Stine Goya. Hráči získají také možnost dozvědět se více o jejich práci. Kromě toho jim vývojáři hry nabídnou dvě speciální pozadí, která odrážejí nejvíce ikonická místa Kodaně. Na nich se totiž dají ukazovat jednotlivé outfity. Hráči pak jako vždy budou mít možnost hlasovat a ocenit ty nejlepší „návrháře“.

  Drest propojuje virtuální a módní svět. Spolupracuje s více než 260 luxusními značkami

  „Kodaňský týden módy je pro naši platformu ideálním partnerem. Je hravý, zábavný, energetický, a navíc sdílí hodnoty udržitelnosti,“ okomentovala událost zakladatelka Drest Lucy Yeomans. Její nadšení sdílela také ředitelka týdne módy Cecilie Thorsmark. „Těším se na nové teritorium, tedy hrací sféru, které nám tímto Drest otevřel,“ vysvětlila. Drest se pak zúčastní také události nabízející sérii rozhovorů, která se koná paralelně s Kodaňským týdnem módy.

  Ve svém příspěvku pak hodlá viceprezidentka firmy Jennifer Dickinson hovořit o módě a digitálních platformách nebo metaverse. Drest totiž v současnosti spolupracuje s více než 260 luxusními značkami, jako je Gucci, Bottega Veneta, Prada, Off-White, Loewe, Valentino, Cartier nebo Burberry. V minulosti pak aplikace spolupracovala například s projektem Farfetch. Hráčům totiž umožnil transformovat jejich virtuální oblečení a doplňky do „reálných“ kousků.

  Zdroje: WWD, FashionUnited, Decrypt, Youtube, Twitter

  Módní hra Drest vyrazila do Kodaně. Umožňuje zažít tamní týden módy

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.