More

  Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

  Společnost Miu Miu se v nové kampani rozhodla oslavit debut kabelky Arcadie. Jedná se o model využívající řemeslo matelassé. Při této speciální metodě se totiž panely zdvojí vatelínem a elastickou látkou a následně prošijí. Poprvé ji firma použila roku 2006 a od té doby se objevila na několika verzích jejích kabelek. Patří mezi ně například ta s názvem the Wander. Dnes už tedy matelassé patří mezi klíčový styl Miu Miu.

  Nejnovější model Arcadie má pocházet z dávné mytologie. Evokovat má idylické a perfektní místo, kde lidé žijí v harmonii s přírodou. Kabelku pak na fotkách Stevena Meisel představila modelka Gigi Hadid. Fotografie značka stylizovala do obrazů slavné malířky Margaret Keane. Její díla jsou známá postavičkami znázorňujícími ženy, děti i zvířata s melancholickými pohledy a velkými širokými oči. Podle příběhu Keane vznikl v roce 2014 také film Tima Burtona Big Eyes.

  Malířka totiž musela autorská práva na svá díla vybojovat u soudu proti svému manželovi. Ten dlouhodobě veřejnost klamal a tvrdil, že jsou malby jeho. Pozadí fotografií pro kampaň Miu Miu proto znázorňuje namalované dveře, židle nebo plot s polem. Modelka Gigi Hadid pak do kamery hledí s podobně prázdným pohledem jako postavičky Keane. Připomíná je také krátká, trochu nerovně střižená, ofina. Model Arcadie Hadid ukázala v rudě červené, béžové, černé i hnědé barvě.

  Obrazy Keane připomíná nejen pohled Hadid, ale i výrazné barvy a „namalované“ pozadí

  Outfity pro kampaň slavné modelce vybrala stylistka Lotta Volkova. Hadid oblékla například do rovných tmavých džínů a červené košile. Vybrala také fialový propínací svetřík nebo červený svetr přes hlavu. Doplnila je bílou a béžovou mini sukní. Vybrala tedy poměrně jasné barvy, které rovněž vyvolávají dojem obrazu. Kabelky se pak v uplynulých měsících stávají oblíbeným produktem fanoušků Miu Miu. Zařadily se tak po bok už dříve populárních bot a ready-to-wear kousků.

  Módní společnost se totiž v posledních měsících těší zrychlujícímu se růstu. V prvních třech měsících letošního roku vzrostly její maloobchodní tržby oproti stejnému období v roce 2022 o 42 procent. Firma Miu Miu se zároveň umístila na druhém místě nejpopulárnějších značek v období od ledna do března vydávaného společností Lyst. Loni pak její prodej vzrostl o 20 procent. Společnosti se přitom dařilo především v druhé polovině roku.

  Zdroj: WWD, Grazia Magazine, NSS G-Club, Instagram, YouTube

  Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.