Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

  Společnost Miu Miu se v nové kampani rozhodla oslavit debut kabelky Arcadie. Jedná se o model využívající řemeslo matelassé. Při této speciální metodě se totiž panely zdvojí vatelínem a elastickou látkou a následně prošijí. Poprvé ji firma použila roku 2006 a od té doby se objevila na několika verzích jejích kabelek. Patří mezi ně například ta s názvem the Wander. Dnes už tedy matelassé patří mezi klíčový styl Miu Miu.

  Nejnovější model Arcadie má pocházet z dávné mytologie. Evokovat má idylické a perfektní místo, kde lidé žijí v harmonii s přírodou. Kabelku pak na fotkách Stevena Meisel představila modelka Gigi Hadid. Fotografie značka stylizovala do obrazů slavné malířky Margaret Keane. Její díla jsou známá postavičkami znázorňujícími ženy, děti i zvířata s melancholickými pohledy a velkými širokými oči. Podle příběhu Keane vznikl v roce 2014 také film Tima Burtona Big Eyes.

  Malířka totiž musela autorská práva na svá díla vybojovat u soudu proti svému manželovi. Ten dlouhodobě veřejnost klamal a tvrdil, že jsou malby jeho. Pozadí fotografií pro kampaň Miu Miu proto znázorňuje namalované dveře, židle nebo plot s polem. Modelka Gigi Hadid pak do kamery hledí s podobně prázdným pohledem jako postavičky Keane. Připomíná je také krátká, trochu nerovně střižená, ofina. Model Arcadie Hadid ukázala v rudě červené, béžové, černé i hnědé barvě.

  Obrazy Keane připomíná nejen pohled Hadid, ale i výrazné barvy a „namalované“ pozadí

  Outfity pro kampaň slavné modelce vybrala stylistka Lotta Volkova. Hadid oblékla například do rovných tmavých džínů a červené košile. Vybrala také fialový propínací svetřík nebo červený svetr přes hlavu. Doplnila je bílou a béžovou mini sukní. Vybrala tedy poměrně jasné barvy, které rovněž vyvolávají dojem obrazu. Kabelky se pak v uplynulých měsících stávají oblíbeným produktem fanoušků Miu Miu. Zařadily se tak po bok už dříve populárních bot a ready-to-wear kousků.

  Módní společnost se totiž v posledních měsících těší zrychlujícímu se růstu. V prvních třech měsících letošního roku vzrostly její maloobchodní tržby oproti stejnému období v roce 2022 o 42 procent. Firma Miu Miu se zároveň umístila na druhém místě nejpopulárnějších značek v období od ledna do března vydávaného společností Lyst. Loni pak její prodej vzrostl o 20 procent. Společnosti se přitom dařilo především v druhé polovině roku.

  Zdroj: WWD, Grazia Magazine, NSS G-Club, Instagram, YouTube

  Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.