Více

    Sledujte nás na Instagramu

    Stylové ulice Milána se opět zaplnily milovníky módy. Ve středu totiž začala další sezóna Milánského týdne módy. Zahájily ho přehlídky luxusních značek jako Fendi, Roberto Cavalii, No. 21 nebo Antonio Marras. Všechny pak potvrdily, že italský týden módy je především o svobodě, ať už osobní, módní, nebo sexuální.

    Návrhář Alessandro Dell’Acqua věnoval show No. 21 své rodné Neapoli

    Přehlídka značky No. 21 perfektně zachytila dekadentní, spirituální a intenzivní atmosféru Milánského týdne módy. Návrhář Alessandro Dell’Acqua se totiž při její tvorbě inspiroval svou rodnou Neapolí. „Klíčové byly především dva elementy, aristokracie a smyslnost. Chtěl jsem je promíchat tak, aby vytvořily opravdový obraz mého města,“ vysvětlil. Mezi hlavní prvky patřily transparentní šaty, flitry nebo krátké šaty inspirované luxusním spodním prádlem.

    Na mole se prolnul také svět filmu a módy. Snovou přehlídku představil Antonio Marras

    Další show zase návštěvníky dovedla do světa filmu. Zazářila v ní totiž americká herečka a modelka Marisa Berenson. Známá je například z filmů z dílny Stanley Kubrick, Bob Fosse nebo Luchino Visconti. Ve svém vystoupení měla představovat divu, která umně zachytila obavy z toho, že ztrácí na relevantnosti. Samotná kolekce je pak inspirovaná šatníkem podobných „div“ z 40. a 50. let minulého století. Mezi klíčové prvky patřily kaftany nebo balónové rukávy a podobně objemné mini sukně.

    Kim Jones si v tvorbě pro Fendi pohrál s různorodou paletou barev i klasickými siluetami

    Nejnovější kousky Fendi pro změnu nebyly tak smyslné jako ty většiny ostatních návrhářů. Kim Jones se totiž držel spíše klasických střihů nebo elementů typických pro luxusní značku. Ozvláštnil je ovšem různorodou paletou barev. Mezi klíčové návrhy patřily například maskulinní střihy, pouzdrové sukně, ladící sety nebo tělo obepínající šaty. „Chtěl jsem, aby všechno bylo poměrně grafické,“ popsal Jones.

    Kromě toho se známý návrhář inspiroval také obdobím, kdy značku vedl Karl Lagerfeld. Představil proto například jasně žluté šaty. Dokonale tak ladily s jeho paletou barev, která si hrála s kontrastem mezi výraznými a pastelovými odstíny. Přesto se jednalo o spíše klidnější přehlídku. I molo samotné vyvolávalo poměrně melancholickou atmosféru. Doplnilo ji také pomalejší tempo samotných modelek.

    Roberto Cavalli zavedl návštěvníky do vlastního ráje. Nabídl exotikou inspirované návrhy

    O něco více exotickou přehlídku pak pro změnu předvedl Roberto Cavalli. V prostorách bývalé milánské burzy rozsel umělé podobizny palem, aloe vera a dalších exotických rostlin. Podobně „divoký“ design odrážely také samotné návrhy. Byly totiž plné nejen různorodých barev, ale také rostlinných potisků. „Zachytil jsem svobodu pro ženy, které nemusí nikomu dokazovat, kým jsou. Které chtějí být zkrátka šťastné,“ okomentoval návrhář svou myšlenku.

    Zdroje: WWD, Fashion Network, AP, Instagram, YouTube

    Milánský týden módy odstartovaly přehlídky Fendi, Roberto Cavalli, No. 21 nebo Antonio Marras

    Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

    Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

    Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

    Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

    Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

    Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

    Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

    Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.