Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Stylové ulice Milána se opět zaplnily milovníky módy. Ve středu totiž začala další sezóna Milánského týdne módy. Zahájily ho přehlídky luxusních značek jako Fendi, Roberto Cavalii, No. 21 nebo Antonio Marras. Všechny pak potvrdily, že italský týden módy je především o svobodě, ať už osobní, módní, nebo sexuální.

  Návrhář Alessandro Dell’Acqua věnoval show No. 21 své rodné Neapoli

  Přehlídka značky No. 21 perfektně zachytila dekadentní, spirituální a intenzivní atmosféru Milánského týdne módy. Návrhář Alessandro Dell’Acqua se totiž při její tvorbě inspiroval svou rodnou Neapolí. „Klíčové byly především dva elementy, aristokracie a smyslnost. Chtěl jsem je promíchat tak, aby vytvořily opravdový obraz mého města,“ vysvětlil. Mezi hlavní prvky patřily transparentní šaty, flitry nebo krátké šaty inspirované luxusním spodním prádlem.

  Na mole se prolnul také svět filmu a módy. Snovou přehlídku představil Antonio Marras

  Další show zase návštěvníky dovedla do světa filmu. Zazářila v ní totiž americká herečka a modelka Marisa Berenson. Známá je například z filmů z dílny Stanley Kubrick, Bob Fosse nebo Luchino Visconti. Ve svém vystoupení měla představovat divu, která umně zachytila obavy z toho, že ztrácí na relevantnosti. Samotná kolekce je pak inspirovaná šatníkem podobných „div“ z 40. a 50. let minulého století. Mezi klíčové prvky patřily kaftany nebo balónové rukávy a podobně objemné mini sukně.

  Kim Jones si v tvorbě pro Fendi pohrál s různorodou paletou barev i klasickými siluetami

  Nejnovější kousky Fendi pro změnu nebyly tak smyslné jako ty většiny ostatních návrhářů. Kim Jones se totiž držel spíše klasických střihů nebo elementů typických pro luxusní značku. Ozvláštnil je ovšem různorodou paletou barev. Mezi klíčové návrhy patřily například maskulinní střihy, pouzdrové sukně, ladící sety nebo tělo obepínající šaty. „Chtěl jsem, aby všechno bylo poměrně grafické,“ popsal Jones.

  Kromě toho se známý návrhář inspiroval také obdobím, kdy značku vedl Karl Lagerfeld. Představil proto například jasně žluté šaty. Dokonale tak ladily s jeho paletou barev, která si hrála s kontrastem mezi výraznými a pastelovými odstíny. Přesto se jednalo o spíše klidnější přehlídku. I molo samotné vyvolávalo poměrně melancholickou atmosféru. Doplnilo ji také pomalejší tempo samotných modelek.

  Roberto Cavalli zavedl návštěvníky do vlastního ráje. Nabídl exotikou inspirované návrhy

  O něco více exotickou přehlídku pak pro změnu předvedl Roberto Cavalli. V prostorách bývalé milánské burzy rozsel umělé podobizny palem, aloe vera a dalších exotických rostlin. Podobně „divoký“ design odrážely také samotné návrhy. Byly totiž plné nejen různorodých barev, ale také rostlinných potisků. „Zachytil jsem svobodu pro ženy, které nemusí nikomu dokazovat, kým jsou. Které chtějí být zkrátka šťastné,“ okomentoval návrhář svou myšlenku.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, AP, Instagram, YouTube

  Milánský týden módy odstartovaly přehlídky Fendi, Roberto Cavalli, No. 21 nebo Antonio Marras

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.