Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Většina luxusních značek se při milánském pánském týdnu módy držela jednoduchého krejčovství. Při tvorbě jarních kolekcí pro rok 2024 poctily klasické střihy a kousky jako košile, saka nebo obleky. Využily ovšem také nové barvy nebo výrazné doplňky. Do největších experimentů se ale pustila Prada.

  Prada prozkoumala tvárnost a jedinečnost nejklasičtějších pánských kousků

  Hravé návrhy módní společnosti Prada vyzvedla od začátku přehlídky také její lokace. Její návštěvníci se totiž ocitli v továrně obklopené ze všech stran nerezovými ocelovými deskami. Show nazvaná Fluid Form ovšem u minimalismu nezůstala. Před diváky se totiž při přehlídce ze stropu spustila opona průsvitné hmoty, přes kterou mohli procházející modely pozorovat. Mysteriózní prvek tak podtrhnul vizi samotné kolekce.

  Ta se totiž soustředila na způsob, jakým lze přepracovat ten nejklasičtější a nejvíce ikonický kousek pánské kolekce, tedy košili. Ze začátku modelové představili její jednoduché verze v tmavě modré, šedé nebo černé. Postupně se ovšem košile přetvořily do abstraktnějších kousků s našitými textilními květinami nebo „rybářskými“ kapsami. Prada si pak pohrála i se střihy a vytvořila upnuté košile, které ovšem měly o něco delší rukávy, než je běžné.

  V jarní kolekci si tak luxusní společnost Prada pohrála s tvárností a proměnlivostí různých materiálů. „Jak můžeme myšlenku, která je klišé, přetvořit v něco odlišného? Vezměte si například sako nebo košili. Naše košile je o zpochybňování konvencí, o struktuře a maskulinitě,“ vysvětlil nápad značky návrhář Raf Simons. „Z toho nejvíce jednoduchého základu pak můžete vytvořit cokoli chcete. Dovolí vám transformaci a jedinečnost,“ doplnila ho následně Miuccia Prada.

  Klasickou černou rozbil Emporio Armani za pomocí motivů ginkgo i zlatými detaily

  Naopak přehlídka Emporio Armani se držela o něco méně experimentálních looků. Téměř celá byla totiž navržená v černé barvě. Její celistvost pouze občas rozbily zlaté doplňky nebo motivy inspirované stromem ginkgo. Známý návrhář Giorgio Armani se rovněž protentokrát nechal inspirovat asijskými prvky. Kromě toho na runway přizval také členy italské paralympiády a olympiády, pro které navrhl jejich nejnovější uniformy pro blížící se Olympiádu v Paříži.

  Zdroj: Reuters

  Značka Dolce & Gabbana se inspirovala klasickým krejčovstvím a sofistikovanou elegancí

  Největší poctu ovšem klasickému krejčovství vzdala značka Dolce & Gabbana. Kolekce s názvem Stile, tedy italským slovem pro styl, návštěvníky přehlídky přenesla ke kořenům elegance a sofistikovanosti. Ohromila je proto profesionálně střiženými kousky v jednoduché černé a bílé barvě. Vybrat si tak mohli nejen z lehkých topů, košilí a kalhot, ale také oversized oboustranných kabátů v béžové, černé nebo bílé barvě.

  V zahradě slavné univerzity okouzlil Valentino návštěvníky zářivými barvami

  O něco veselejší přehlídku pak nabídl módní dům Valentino. Zorganizoval ji na zahradě nejznámější milánské univerzity Università degli Studi di Milano. Kromě základních barev použil totiž také zářivě růžovou nebo fuchsiovou. Na jiné návrhy zase aplikoval jarní motivy orchidejí nebo pivoněk. „Podobně přetvořené kontexty mohou posunout vnímání krejčovství tak, že může být nošené také novou generací vyjadřující svoji individualitu,“ popsal Piccioli svou kolekci.

  Zdroj: Reuters

  Zdroj: Fashion Network, WWD, Hypebeast, YouTube, Instagram

  Milánský pánský týden módy uctil klasické krejčovství. Prada se ale nebála ani experimentů

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.