Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Fanoušci módy typické pro 2000s se mohou radovat. Značka Marc Jacobs se totiž po 10 letech rozhodla do prodeje opět zařadit ikonickou kabelku Stam. V roce 2005 ji totiž poprvé představila kanadská modelka Jessica Stam. Nyní její upravenou verzi propagují ikony jako Paris Hilton nebo Selma Blair.

  Ikonický popruh z kovového řetězu a prošívaná kůže jsou zpět. Fanoušci tašky z dílny Marc Jacobs známé pod názvem Stam se mohou radovat. Módní značka ji totiž opět zařadí do prodeje, dostupná bude jak v kamenných obchodech, tak online. Loni totiž společnost začala pracovat na speciální kolekci (M)Archives, pod kterou znovu představuje své starší legendární návrhy. Opět tak zveřejnila kousky sahající až do 80. let minulého století.

  Nyní se ovšem značka rozhodla zavzpomínat na, pro módu tak zásadní, začátky současného století. Nabídne proto dvě upravené varianty kabelky Stam. První vytvoří v klasické původní velikosti, druhou zase vyrobí v o něco menší a kompaktnější verzi. Tu první hodlá prodávat za 1 495 dolarů, tedy asi 33 tisíc korun. Druhou budete moct zakoupit za 995 dolarů, tedy 22 tisíc korun. Upravenou tašku se pak Marc Jacobs rozhodl propagovat za pomocí hvězd proslavených právě ve zmíněné 2000s éře.

  Zdroj: Marc Jacobs Official

  V nové kampani proto fotograf Harley Weir zachytil Paris Hilton, Ashlee Simpson, Ashanti nebo Selmu Blair. Outfity pak modelkám vybral stylista Alastair McKimm. Rozhodl se pro kontrast světlých barev a černé. Například Paris Hilton oblékl do světle růžového setu s bílým crop topem ladícím s bílou „hvězdnou“ kabelku. Naopak pro Ashanti zvolil černé krajkové šaty, odvážné boty na platformě a kožené rukavice. V podobně „edgy“ outfitu pak rozhodl ukázat také modelku Ashlee Simpson.

  Kabelku Stam přestala značka Marc Jacobs nabízet roku 2013

  Poprvé kabelku při odhalení podzimní kolekce v roce 2005 představila kanadská modelka Jessica Stam. Taška z toho důvodu také nese její jméno. V roce 2013 se ovšem společnost Marc Jacobs rozhodla kabelku nadále neprodávat. Ta ovšem přesto zůstala mezi fanoušky módního světa populární. Je totiž jedním z nejvýstižnějších kousků začátků tohoto století, které formovaly například filmy jako Legally Blond nebo The Sweetest Thing.

  Kabelku Stam tehdy nosily hvězdy jako Hillary Duff, Rihanna nebo Paris Hilton. Kromě jiných návrhů se pak značka Marc Jacobs odhodlala navrátit také slavné kabelky Classic Q nebo J Marc. Při jejich představení a nafocení kampaně spolupracovala s celebritami Kim Gordon a její dcerou Coco Moore. Zpěvačka totiž pro značku Marc Jacobs pózovala na konci 90. let minulého století. Společnosti se tak o to více podařilo podtrhnout návrat do vlastní minulosti.

  Zdroj: Show Studio, US Magazine, Fashionista, HypeBae, Marc Jacobs Official, Instagram

  Marc Jacobs vzpomíná na začátek století. Do prodeje vrací ikonickou kabelku Stam

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.