Fanoušci módy typické pro 2000s se mohou radovat. Značka Marc Jacobs se totiž po 10 letech rozhodla do prodeje opět zařadit ikonickou kabelku Stam. V roce 2005 ji totiž poprvé představila kanadská modelka Jessica Stam. Nyní její upravenou verzi propagují ikony jako Paris Hilton nebo Selma Blair.

Ikonický popruh z kovového řetězu a prošívaná kůže jsou zpět. Fanoušci tašky z dílny Marc Jacobs známé pod názvem Stam se mohou radovat. Módní značka ji totiž opět zařadí do prodeje, dostupná bude jak v kamenných obchodech, tak online. Loni totiž společnost začala pracovat na speciální kolekci (M)Archives, pod kterou znovu představuje své starší legendární návrhy. Opět tak zveřejnila kousky sahající až do 80. let minulého století.

Nyní se ovšem značka rozhodla zavzpomínat na, pro módu tak zásadní, začátky současného století. Nabídne proto dvě upravené varianty kabelky Stam. První vytvoří v klasické původní velikosti, druhou zase vyrobí v o něco menší a kompaktnější verzi. Tu první hodlá prodávat za 1 495 dolarů, tedy asi 33 tisíc korun. Druhou budete moct zakoupit za 995 dolarů, tedy 22 tisíc korun. Upravenou tašku se pak Marc Jacobs rozhodl propagovat za pomocí hvězd proslavených právě ve zmíněné 2000s éře.

Zdroj: Marc Jacobs Official

V nové kampani proto fotograf Harley Weir zachytil Paris Hilton, Ashlee Simpson, Ashanti nebo Selmu Blair. Outfity pak modelkám vybral stylista Alastair McKimm. Rozhodl se pro kontrast světlých barev a černé. Například Paris Hilton oblékl do světle růžového setu s bílým crop topem ladícím s bílou „hvězdnou“ kabelku. Naopak pro Ashanti zvolil černé krajkové šaty, odvážné boty na platformě a kožené rukavice. V podobně „edgy“ outfitu pak rozhodl ukázat také modelku Ashlee Simpson.

Kabelku Stam přestala značka Marc Jacobs nabízet roku 2013

Poprvé kabelku při odhalení podzimní kolekce v roce 2005 představila kanadská modelka Jessica Stam. Taška z toho důvodu také nese její jméno. V roce 2013 se ovšem společnost Marc Jacobs rozhodla kabelku nadále neprodávat. Ta ovšem přesto zůstala mezi fanoušky módního světa populární. Je totiž jedním z nejvýstižnějších kousků začátků tohoto století, které formovaly například filmy jako Legally Blond nebo The Sweetest Thing.

Kabelku Stam tehdy nosily hvězdy jako Hillary Duff, Rihanna nebo Paris Hilton. Kromě jiných návrhů se pak značka Marc Jacobs odhodlala navrátit také slavné kabelky Classic Q nebo J Marc. Při jejich představení a nafocení kampaně spolupracovala s celebritami Kim Gordon a její dcerou Coco Moore. Zpěvačka totiž pro značku Marc Jacobs pózovala na konci 90. let minulého století. Společnosti se tak o to více podařilo podtrhnout návrat do vlastní minulosti.

Zdroj: Show Studio, US Magazine, Fashionista, HypeBae, Marc Jacobs Official, Instagram

Marc Jacobs vzpomíná na začátek století. Do prodeje vrací ikonickou kabelku Stam

Před inflací utíkají lidé do obchodů. Nakupování vnímají jako terapii

Procházení se po obchodech, hledání nejvýhodnější ceny a ulovení posledního kousku. Přesně k takovým aktivitám se snaží lidé utíkat ve stresujících obdobích. K nakupování se proto obrátili také při stále trvající inflaci. Ukázala to studie platformy Klaviyo.

Zapomeňte na bad hair day. Stylové klobouky vše vyřeší za vás

Máte pocit, že vašemu stylu něco chybí? Zkuste ho osvěžit kloboukem! Klobouky a pokrývky hlavy nejsou jen praktické, ale mohou být také zábavným způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a rozšířit své módní hranice. Pokud si myslíte, že vám klobouky ani jiné pokrývky hlavy nesedí, jste na omylu, netušíte jak jednoduché je najít ten správný. Vydejte se s námi na cestu k neuvěřitelnému stylu!

Světoznámý obchod Tiffany & Co. v New Yorku se dočkal opravy. Společnost ho otevře koncem dubna

Už za měsíc spatří newyorčané dlouho očekávané odhalení. Firma Tiffany & Co. totiž oznámila, že koncem dubna otevře zrenovovaný vlajkový obchod na rohu 57. ulice a Páté Avenue. Svět se do něj poprvé zamiloval spolu s filmem Snídaně u Tiffanyho.

Kolekce inspirovaná hudebním albem. Představujeme Balmain x Beyoncé

Couture je už sama o sobě velice žádaná. Občas může být obtížně dostupná i skutečně exkluzivním klientům. Ale kolekce, které se dotkla ruka samotné Beyoncé? V podobě limitované edice? Módní dům Balmain představil unikátní spojení.