Další společnosti zveřejnily své výsledky z uplynulých měsíců. Jak beauty značka L’Oreal, tak módní dům Armani vydaly reporty, odpovídající zbytku luxusního průmyslu. Většinu firem totiž v současnosti trápí zpomalující prodeje. Naopak italská skupina Prada Group odhalila nečekaně vysoké zisky.
Za úspěch vděčí Prada Group především značce Miu Miu. Popřela díky ní zpomalující ekonomiku
Mezi jedny z luxusních skupin, které nyní odhalují své výsledky z uplynulého pololetí i druhého čtvrtletí, se zařadila také Prada Group. Spadá pod ní přitom nejen známá italská značka Prada, ale také její mladší sestra Miu Miu. Hlavně té pak firma vděčí za svůj úspěch posledních měsíců. Oznámila totiž, že v prvních šesti měsících letošního roku vzrostl její čistý příjem oproti loňsku o 26 procent, a to na 383 milionů eur.
Prodeje Miu Miu přitom v tomto období stouply o 93 procent, zatímco ty společnosti Prada vyšplhaly o pouhých šest procent. Zástupci italské luxusní skupiny pak upozorňují, že za dobrá čísla nevděčí popularitě jednotlivých trendy produktů, ale spíše změně prodejní strategie. Zaměřili se totiž na management vztahů se zákazníky a navýšení kontaktů se svými klienty. „Poučili jsme se z minulých chyb,“ prohlásila skupina.
Méně pozitivní čísla představil Giorgio Armani. Odhalil propad prodejů
Stejným úspěchem se však nemůže chlubit italský módní dům Giorgio Armani. V prvním pololetí letošního roku totiž pokračovalo jeho zpomalení tržeb z loňského roku. Slavný návrhář a ředitel stejnojmenné společnosti Giorgio Armani dále prohlásil, že i přes nepříliš pozitivní výsledky nehodlá zvyšovat ceny svých návrhů. „Věřím, že v současném prostředí plném výzev a nejistot nám pomůže fokus na kontinuitu,“ vysvětlil dle Fashion Network.
Prodeje kosmetického giganta L’Oreal vzrostly méně než analytici očekávali
Další luxusní skupinou, kterou současná nepřívětivá ekonomika zasáhla, je L’Oreal. Zveřejnila totiž, že v letošním druhém čtvrtletí její prodeje stouply o 5,3 procenta, a to na 10,88 miliardy eur. Analytici přitom odhadovali, že by mohly dosáhnout až na 5,9 procenta. Jedná se tedy o potvrzení obav mnohých investorů. Společnost pak trápí především současná situace na trhu v severní Asii.
Tamní prodeje brzdí především klesající poptávka čínských zákazníků. Vyrovnávat se totiž musí s rostoucí nezaměstnaností a stagnujícím trhem s nemovitostmi. Podobné problémy ovšem trápí většinu luxusního průmyslu. Například konglomerát LVMH minulý týden oznámil, že jeho sektor s parfémy a kosmetikou vzrostl v posledních třech měsících o čtyři procenta. Předpokládal přitom růst až o sedm procent.
Zdroje: The Fashion Network, WWD, Instagram, YouTube