Více

  Sledujte nás na Instagramu

  V předvánočním čase upřednostňuje čím dál více lidí vybírání luxusních dárků z pohodlí jejich domova. Módní značky se tak snaží, aby zákazníky zaujaly i v online světě. Slavit proto může letos společnost Louis Vuitton. Podle průzkumu stránky Compare My Jet se totiž o letošních svátcích stala nejvyhledávanějším obchodem přes Google.

  Jak se umět zalíbit v online prostředí je pro módní značky čím dál zásadnější. Do roku 2025 by totiž zákazníci měli luxusní zboží nakupovat z 30 procent online. Pro módní domy je proto důležité, aby byly oblíbené i ve světě webových stránek. Radost tak ze sebe může mít letos francouzská značka Louis Vuitton. Na žebříčku společnosti Compare My Jet se totiž umístila jako nejvyhledávanější luxusní módní značka.

  Porazila tak 350 dalších luxusních společností zařazených do výzkumu. Mezi ně patřily jak různé módní domy, tak automobilky nebo hotely. Stránka, jinak sloužící pro porovnávání soukromých letadel, analýzu postavila na porovnávání dat z vyhledavače Google. Zjistila tak rovněž, že značku Louis Vuitton hledali nejvíce zákazníci v 81 státech ze 195. Průměrný objem jejího vyhledávání proto v předvánočním čase dosáhl 11,1 milionu za měsíc.

  Druhým nejčastěji vyhledávaným luxusním brandem se stala známá automobilka Lamborghini. Podobně populární byla ovšem i její konkurence, firma Mercedes. Mezi další, v online světě oblíbené značky, se zařadil Michael Kors, Loewe, Gucci, Balenciaga, Porsche, Chanel nebo Dior. Popularitu společnosti Louis Vuitton pak dokazuje také její dosah na sociální síti Instagram. Chlubit se na ní může 50,1 miliony odběrateli. Více jich přitom z výše jmenovaných dokázal přitáhnout jen účet další známé francouzské značky Chanel.

  Mezi další nejvyhledávanější značky patřily v Evropě Hermès, L’Occitane, Mercedes nebo Porsche

  Firma Louis Vuitton se rovněž stala nejpopulárnější ve všech 29 evropských státech zařazených do studie. Ve Velké Británii byla ovšem druhá v pořadí, předběhla ji značka Hermès. Druhou nejoblíbenější módní společností při vyhledávání přes stránku Google byl v Evropě Michael Kors. Na prvním místě se nicméně umístil pouze ve třech státech. Nejvíce chtěné pak byly přesně ve dvou různých evropských zemích značky Hermès, L’Occitane, Mercedes nebo Porsche.

  Francouzská luxusní společnost Louis Vuitton vznikla roku 1854 v Paříži. Dnes ji díky snadno rozpoznatelnému logu znají i tací, kteří se o módu příliš nezajímají. Módní dům se ovšem nedávno rozhodl svou tmavohnědou tradici zpestřit novým stylem. Ve spolupráci s japonskou umělkyní Yayoi Kusama proto vytvořil kolekci Cruise pro rok 2023 posetou hravými barevnými tečkami.

  Zdroje: Fashion Network, Compare My Jet, Instagram

  Louis Vuitton se stal nejvyhledávanější značkou na internetu

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.