V předvánočním čase upřednostňuje čím dál více lidí vybírání luxusních dárků z pohodlí jejich domova. Módní značky se tak snaží, aby zákazníky zaujaly i v online světě. Slavit proto může letos společnost Louis Vuitton. Podle průzkumu stránky Compare My Jet se totiž o letošních svátcích stala nejvyhledávanějším obchodem přes Google.

Jak se umět zalíbit v online prostředí je pro módní značky čím dál zásadnější. Do roku 2025 by totiž zákazníci měli luxusní zboží nakupovat z 30 procent online. Pro módní domy je proto důležité, aby byly oblíbené i ve světě webových stránek. Radost tak ze sebe může mít letos francouzská značka Louis Vuitton. Na žebříčku společnosti Compare My Jet se totiž umístila jako nejvyhledávanější luxusní módní značka.

Porazila tak 350 dalších luxusních společností zařazených do výzkumu. Mezi ně patřily jak různé módní domy, tak automobilky nebo hotely. Stránka, jinak sloužící pro porovnávání soukromých letadel, analýzu postavila na porovnávání dat z vyhledavače Google. Zjistila tak rovněž, že značku Louis Vuitton hledali nejvíce zákazníci v 81 státech ze 195. Průměrný objem jejího vyhledávání proto v předvánočním čase dosáhl 11,1 milionu za měsíc.

Druhým nejčastěji vyhledávaným luxusním brandem se stala známá automobilka Lamborghini. Podobně populární byla ovšem i její konkurence, firma Mercedes. Mezi další, v online světě oblíbené značky, se zařadil Michael Kors, Loewe, Gucci, Balenciaga, Porsche, Chanel nebo Dior. Popularitu společnosti Louis Vuitton pak dokazuje také její dosah na sociální síti Instagram. Chlubit se na ní může 50,1 miliony odběrateli. Více jich přitom z výše jmenovaných dokázal přitáhnout jen účet další známé francouzské značky Chanel.

Mezi další nejvyhledávanější značky patřily v Evropě Hermès, L’Occitane, Mercedes nebo Porsche

Firma Louis Vuitton se rovněž stala nejpopulárnější ve všech 29 evropských státech zařazených do studie. Ve Velké Británii byla ovšem druhá v pořadí, předběhla ji značka Hermès. Druhou nejoblíbenější módní společností při vyhledávání přes stránku Google byl v Evropě Michael Kors. Na prvním místě se nicméně umístil pouze ve třech státech. Nejvíce chtěné pak byly přesně ve dvou různých evropských zemích značky Hermès, L’Occitane, Mercedes nebo Porsche.

Francouzská luxusní společnost Louis Vuitton vznikla roku 1854 v Paříži. Dnes ji díky snadno rozpoznatelnému logu znají i tací, kteří se o módu příliš nezajímají. Módní dům se ovšem nedávno rozhodl svou tmavohnědou tradici zpestřit novým stylem. Ve spolupráci s japonskou umělkyní Yayoi Kusama proto vytvořil kolekci Cruise pro rok 2023 posetou hravými barevnými tečkami.

Zdroje: Fashion Network, Compare My Jet, Instagram

Louis Vuitton se stal nejvyhledávanější značkou na internetu