More

  Vybrané obchody francouzského módního domu Louis Vuitton se začátkem března zaplní unikátní kolekcí pro miminka. Společnost v ní poprvé představí oblečení, boty, doplňky i hračky nesoucí její světoznámé logo. Nabídne tak rodičům, aby své děti oblékli do značky, kterou sami dlouhodobě oceňují.

  Poprvé ve své historii nabídne francouzská značka Louis Vuitton také kolekci pro miminka. Představí oblečení ve velikosti do 12 měsíců. To bude vyrobené z vybraných látek dodržujících standardy určující zodpovědné využívání materiálů. Rodiče tak budou moct svá miminka obléknout do organické bavlny nebo kašmíru z ovčí vlny pocházející od farmářů bojujících proti týrání zvířat.

  Pro nové oblečení, boty, doplňky nebo hračky si budou moct rodiče zajít od 3. března, do vybraných butiků po celém světě. „Kolekce reprezentuje promyšlenou řadu každodenních kousků i designů pro speciální příležitosti. Nabídne miminkům také první hračky, které vydrží celý život,“ popsala ve svém prohlášení značka.

  Většina návrhů má také v různých formách nést známé logo francouzského módního domu. Typické květiny se proto objeví na kožených botách nebo kašmírových svetrech. Oblečení pak potěší svými jemnými tóny bílé, světle žluté nebo šedé. Rodiče si při nákupu vyberou z pyžam, šatů, ladících setů, dupaček nebo kabátů s kapucí. Těšit se mohou také na pletené bačkůrky, čepičky, ponožky nebo bryndáčky.

  Hračkám se Louis Vuitton nevěnuje poprvé, jejich kolekci vydal už ve 30. letech

  Kromě oblečení ovšem známá módní společnost nabídne také řadu hraček. Patří mezi ně například originální plyšový medvídek, speciálně navržený kufřík na oblečení nebo stříbrná ozdobná hračka známá jako roly poly. Podobné výrobky ale Louis Vuitton nepředstavuje poprvé. Jejich první kolekci vydal už ve 30. letech minulého století vnuk zakladatele značky Gaston-Louis Vuitton.

  Tématu dětství se navíc francouzský módní dům věnoval i v nedávných reklamních kampaních. Například v jeho krátkém filmu, režírovaném Terrencem Malick, jste mohli sledovat příběh mladého chlapce a jeho dobrodružství, na které se vydal se svými přáteli. Zesnulý bývalý kreativní ředitel společnosti Virgil Abloh zase do své první pánské kolekce zapojil tříleté batole.

  Tímto krokem se Louis Vuitton připojí k většině velkým módních domů, které již své kolekce pro nejmenší mají.

  Zdroj: WWD, CPP Luxury, Twitter, Instagram

  Louis Vuitton osloví i ty nejmenší. Vydá svou první kolekci pro miminka

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.