Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Vybrané obchody francouzského módního domu Louis Vuitton se začátkem března zaplní unikátní kolekcí pro miminka. Společnost v ní poprvé představí oblečení, boty, doplňky i hračky nesoucí její světoznámé logo. Nabídne tak rodičům, aby své děti oblékli do značky, kterou sami dlouhodobě oceňují.

  Poprvé ve své historii nabídne francouzská značka Louis Vuitton také kolekci pro miminka. Představí oblečení ve velikosti do 12 měsíců. To bude vyrobené z vybraných látek dodržujících standardy určující zodpovědné využívání materiálů. Rodiče tak budou moct svá miminka obléknout do organické bavlny nebo kašmíru z ovčí vlny pocházející od farmářů bojujících proti týrání zvířat.

  Pro nové oblečení, boty, doplňky nebo hračky si budou moct rodiče zajít od 3. března, do vybraných butiků po celém světě. „Kolekce reprezentuje promyšlenou řadu každodenních kousků i designů pro speciální příležitosti. Nabídne miminkům také první hračky, které vydrží celý život,“ popsala ve svém prohlášení značka.

  Většina návrhů má také v různých formách nést známé logo francouzského módního domu. Typické květiny se proto objeví na kožených botách nebo kašmírových svetrech. Oblečení pak potěší svými jemnými tóny bílé, světle žluté nebo šedé. Rodiče si při nákupu vyberou z pyžam, šatů, ladících setů, dupaček nebo kabátů s kapucí. Těšit se mohou také na pletené bačkůrky, čepičky, ponožky nebo bryndáčky.

  Hračkám se Louis Vuitton nevěnuje poprvé, jejich kolekci vydal už ve 30. letech

  Kromě oblečení ovšem známá módní společnost nabídne také řadu hraček. Patří mezi ně například originální plyšový medvídek, speciálně navržený kufřík na oblečení nebo stříbrná ozdobná hračka známá jako roly poly. Podobné výrobky ale Louis Vuitton nepředstavuje poprvé. Jejich první kolekci vydal už ve 30. letech minulého století vnuk zakladatele značky Gaston-Louis Vuitton.

  Tématu dětství se navíc francouzský módní dům věnoval i v nedávných reklamních kampaních. Například v jeho krátkém filmu, režírovaném Terrencem Malick, jste mohli sledovat příběh mladého chlapce a jeho dobrodružství, na které se vydal se svými přáteli. Zesnulý bývalý kreativní ředitel společnosti Virgil Abloh zase do své první pánské kolekce zapojil tříleté batole.

  Tímto krokem se Louis Vuitton připojí k většině velkým módních domů, které již své kolekce pro nejmenší mají.

  Zdroj: WWD, CPP Luxury, Twitter, Instagram

  Louis Vuitton osloví i ty nejmenší. Vydá svou první kolekci pro miminka

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.