More

  Louis Vuitton se v květnu chystá předvést svou kolekci Cruise na krásném italském ostrově Isola Bella. Luxusní módní dům, který je známý tím, že si pro své přehlídky vybírá architektonické skvosty, navštíví italský barokní ostrov, který již více než čtyři století vlastní rodina Borromeo. Ještě předtím však navštíví korejský Soul, u kterého je zatím místo zahaleno tajemstvím.

  Společnost Louis Vuitton oznámila, že její příští přehlídka se bude konat 24. května letošního roku v Itálii na malebném ostrově Isola Bella. Francouzský luxusní módní dům, známý svými ikonickými kabelkami a zavazadly s monogramy, představí svou nejnovější kolekci Cruise na historickém místě, které je součástí Borromejských ostrovů v jezeře Maggiore.

  Foto: Unsplash

  Isola Bella je již 400 let v rukou rodiny Borromeo, v jejímž čele stojí kníže Vitaliano XI Borromeo s jeho manželka Marinou. Místo je to opravdu kouzelné a na exkluzivitě přidává i fakt, že se LV stane úplně první značkou, která na tomto místě přehlídku uspořádá. Ještě předtím se však v dubnu přesune do Soulu. Bude to vůbec poprvé, co se bude přehlídka konat v Jižní Koreji. O jaké architektonicky zajímavé místo půjde? To je zatím přísně utajeno. 

  Pokladnice barokního umění zavěšená nad vodou

  Díky kreativnímu řediteli Nicolasi Ghesquière, pro kterého se stává hlavní múzou architektura, se Cruise dostane na ty nejúžasnější místa. Například se podívala do vědeckého institutu v kalifornském Salk v La Jollenebo do residence Hope v kalifornském Palm Springs. A že jsou to opravdu dech beroucí místa. Krok zpět neudělají ani teď. Ostrov Isola Bella se řadí mezi ty nejkouzelnější místa na naší planetě. Dokonce se mu přezdívá „pokladnice barokního umění zavěšená nad vodou“.

  Foto: Unsplash

  V paláci rodiny Borromeo se nachází 20 barokních pokojů, které zdobí více než 130 italských obrazů. Krása se ale nachází především venku. Malebné terasovité zahrady v jejích středu stojí socha Teatro Massimo okouzlí každého návštěvníka.  

  V listopadu roku 2023 pak bude kolekce k dostání na všech prodejních místech značky Louis Vuitton.

  Zdroj: WWD, Hypebeast

  Louis Vuitton míří do Itálie! Nejnovější přehlídku bude hostit ikonický ostrov Isola Bella

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.