Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Louis Vuitton se v květnu chystá předvést svou kolekci Cruise na krásném italském ostrově Isola Bella. Luxusní módní dům, který je známý tím, že si pro své přehlídky vybírá architektonické skvosty, navštíví italský barokní ostrov, který již více než čtyři století vlastní rodina Borromeo. Ještě předtím však navštíví korejský Soul, u kterého je zatím místo zahaleno tajemstvím.

  Společnost Louis Vuitton oznámila, že její příští přehlídka se bude konat 24. května letošního roku v Itálii na malebném ostrově Isola Bella. Francouzský luxusní módní dům, známý svými ikonickými kabelkami a zavazadly s monogramy, představí svou nejnovější kolekci Cruise na historickém místě, které je součástí Borromejských ostrovů v jezeře Maggiore.

  Foto: Unsplash

  Isola Bella je již 400 let v rukou rodiny Borromeo, v jejímž čele stojí kníže Vitaliano XI Borromeo s jeho manželka Marinou. Místo je to opravdu kouzelné a na exkluzivitě přidává i fakt, že se LV stane úplně první značkou, která na tomto místě přehlídku uspořádá. Ještě předtím se však v dubnu přesune do Soulu. Bude to vůbec poprvé, co se bude přehlídka konat v Jižní Koreji. O jaké architektonicky zajímavé místo půjde? To je zatím přísně utajeno. 

  Pokladnice barokního umění zavěšená nad vodou

  Díky kreativnímu řediteli Nicolasi Ghesquière, pro kterého se stává hlavní múzou architektura, se Cruise dostane na ty nejúžasnější místa. Například se podívala do vědeckého institutu v kalifornském Salk v La Jollenebo do residence Hope v kalifornském Palm Springs. A že jsou to opravdu dech beroucí místa. Krok zpět neudělají ani teď. Ostrov Isola Bella se řadí mezi ty nejkouzelnější místa na naší planetě. Dokonce se mu přezdívá „pokladnice barokního umění zavěšená nad vodou“.

  Foto: Unsplash

  V paláci rodiny Borromeo se nachází 20 barokních pokojů, které zdobí více než 130 italských obrazů. Krása se ale nachází především venku. Malebné terasovité zahrady v jejích středu stojí socha Teatro Massimo okouzlí každého návštěvníka.  

  V listopadu roku 2023 pak bude kolekce k dostání na všech prodejních místech značky Louis Vuitton.

  Zdroj: WWD, Hypebeast

  Louis Vuitton míří do Itálie! Nejnovější přehlídku bude hostit ikonický ostrov Isola Bella

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.