Slavný kostkovaný vzor nechal tentokrát návrhář Daniel Lee vyniknout na pozadí moře a písčitých pláží. Letní kolekci pro Burberry odhalil za pomocí fotek i videa zachycujících modelky a modely užívajících si slunečných dní v nejnovějších kouscích luxusní značky.

Fotografie k nejnovější letní kolekci módní společnosti Burberry nafotil fotograf Tyrone Lebon. Jedná se o stejného umělce, který pomohl vytvořit první fotky zveřejněné na Instagramu značky po převzetí pozice kreativního ředitele Danielem Lee. Odrážejí proto podobnou atmosféru. Tentokrát ale zachycují modely a modelky, jak si nejnovější kousky Burberry užívají na pláži, nikoli ulicích Londýna. Někteří z nich se válí na písku, další se sluní na lodi nebo plavou v průzračné vodě.

Všechny ale spojuje ústřední motiv, tedy ikonický kostkovaný vzor. Letošní letní kolekci totiž jednoznačně vévodí. Objevil se na bikinách, pánských plavkách, šortkách, županech, ručnících, kloboucích i plážových taškách. Výjimkou je set černých dámských plavek, na nichž kostkovaná látka vykukuje pouze na jejich okrajích. „Jedná se o ódu na útěk,“ popsala pak značka vlastní kampaň, kterou nazvala Burberry Summer.

Dalším spojovacím prvek nově zveřejněných fotografií je logo Burberry. Znázorňuje rytíře jedoucího na koni buď v bílé nebo elektricky modré barvě. Původní design loga vyhrál v otevřené soutěži konané roku 1901. Patří k němu také latinský nápis prorsum, který v překladu znamená kupředu. Vystihovat má závazek značky k inovaci a pokroku. V minulosti ho hodně využíval také bývalý kreativní ředitel Burberry Christopher Bailey. K životu ho opět přivedl právě Daniel Lee.

Letní kolekce je dalším krokem Daniela Lee v postupné renovaci značky Burberry

Sérii fotografií pak doplňuje také video vytvořené za pomocí britského producenta Vegyn. Ten je známý mimo jiné prací na filmech umělce Frank Ocean s názvy Blonde a Endless. Mezi slavné modely a modelky pózující na fotkách i ve videu pak patří například Alex Schlab, Angelina Kendall, Sophie Alice, Tess Carter nebo Tianna St. Louis. Kolekce je pak dalším krokem v renovaci módního domu, kterou Lee zahájil na únorovém Londýnském týdnu módy.

Jednalo se totiž o jeho první kolekci pro známou britskou značku. V ní nechal vyniknout především výrazné barvy. Mělo se jednat o jeho odkaz na archiv Burberry plný „dobrodružství“, stejně jako o poklonu pestrosti města Londýn. „Jdete po ulici a jste obklopeni lidmi s tolika odlišnými příběhy, žijícími pospolu,“ okomentoval svoji myšlenku návrhář. Britská módní společnost má pak také nového ředitele, Jonathana Akeroyda.

Zdroj: WWD, Fashionotography, Wallpaper, Instagram, YouTube

Londýnské ulice vyměnil Daniel Lee za pláže. Představil letní kolekci pro Burberry

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.