Kreativní duo návrhářů stojících za značkou Coperni opět vzalo divákům své nejnovější show dech. Na molo totiž nechalo vstoupit robotické psy, kteří se proplétali mezi samotnými modelkami. Message přehlídky tak byla jasná: lidstvo a stroje mohou žít v harmonii.

Minimalismus typický pro módní značku Coperni tentokrát na přehlídce v Paříži rozbil nečekaný element. Ještě před první modelkou totiž na runway vstoupila „smečka“ psích robotů. Po celou show tak jejich zářivě žlutá barva probleskovala mezi modelkami, které kolem nich ladně kráčely. Návrháři Sébastien Meyer a Arnaud Vaillant v pátek představili svým fanouškům vlastní pojetí příběhu The Wolf and the Lamb od spisovatele Jean de La Fontaine.

Do pozice „jehňátek“ tak postavili samotné modelky. Robotických „vlků“ se ovšem bát nemusely. Návrhářské duo totiž na příběhu ukázalo svou pozitivní vizi budoucnosti. „Neexistuje dominantní a podřízený, místo toho mohou lidstvo a stroje žít v harmonii,“ okomentovali Meyer a Vaillant svůj nápad. Ten vynikl ve chvíli, kdy se jedna z modelek pustila do překvapivé choreografie s jedním z robotů. Vyvrcholila ve chvíli, kdy jí „pes“ sebral černou bundu, ovinutou kolem jejích ramen.

Další interakci s roboty pak divákům ukázala také dcera supermodelky Kate Moss, Lila Moss. Při chůzi po mole totiž předala jednomu z „psů“ svou kabelku, kterou si od něj na cestě zpět opět převzala. Vaillant pak vysvětlil, že se rozhodli se společností Boston Dynamics spolupracovat proto, že „jako první robotická firma podepsala dohodu, která jim zakazuje dát strojům zbraně“. Poslala sice roboty na Ukrajinu, kde ovšem pomáhají odklízet nebezpečná místa s bombami.

Robotům se vyrovnaly i samotné návrhy. Diváky oslnila kabelka vyrobená z meteoritu

Stejně impozantní jako roboti pak byly samotné návrhy inovativní módní značky. Modelky představily například černé mini šaty s kapucemi, blazery stejné barvy nebo světle šedé sukně po kolena. Diváky ale zaujaly také o něco propracovanější kousky, například dlouhé šaty s drobnými soškami ve tvaru emojis. Kromě oversized kabátů, roztrhaných džínů, stříbrných šatů a topů nebo kožešinových sukní pak návštěvníky přehlídky zaujala také nová varianta slavné kabelky Swipe.

Tašku inspirovanou procházením sociálních sítí totiž tentokrát pařížské návrhářské duo vyrobilo nikoli ze skla, ale skutečného meteoritu. Originální pak byla také bunda s ručně malovaným obrázkem, který původně vyrobila umělá inteligence. Módní značka Coperni tak opět dokázala, že umí překvapit. Nenechala se tak odradit těžkým úkolem předčít své předchozí počiny. Při představení jarní kolekce totiž zahltila internet svými šaty, které nechala doslova „nastříkat“ na supermodelku Bellu Hadid.

Zdroj: Fashion Network, Guardian, Highsnobiety, Fashion United, Instagram, YouTube

Lidstvo a stroje dokáží žít v harmonii, ukázala značka Coperni v nejnovější kolekci

Kampaň Gucci Horsebit 1955 inovuje vlastní historii. Klasickou kabelku představí po svém tři známé tváře

V nejnovější kampani se společnost Gucci rozhodla propojit vlastní historii s osobnostmi třech hvězdných umělkyň. Různé varianty klasické kabelky Horsebit 1955 proto představí Halle Bailey, Hanni a Julia Garner. Každá ikonické tašce vnukla vlastní styl.

Jaro i léto v jednom flakonu. Přivítejte slunečné dny s novým parfémem

Jarní měsíce jsou tu a s nimi i teplé dny, plné slunce a zábavy. A co by mohlo být lepšího než si užít sezónu s dokonalou vůní? V tomto článku se podíváme na nejatraktivnější parfémy pro teplé dny. Od osvěžujících citrusových vůní až po květinové esence, které vám dodají potřebnou dávku svěžesti a energie. Ať už jste na pláži, v kanceláři nebo venku s přáteli, tyto parfémy vás budou provázet po celý den.