Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Kožené strapy, bundy, vysoké platformy i „sportovní“ sluneční brýle. Jste-li alespoň běžný uživatel TikToku, musí se vám vybavit trend #beforeberlin. Hit, který se objevil snad na každé For You Page. Jde o srovnání stylu před a po přestěhování do německé módní metropole. Jak vliv hudební techno scény ovlivňuje zdejší módu? Jaké must-have kousky byste před návštěvou Berlína měli pořídit? I na to vám odpovíme.

  Berlín je proslulý svými undergroundovými podniky, proto není legrace se před návštěvou připravit. Pozor! Pokud tuto scénu okusíte vícekrát než jednou, jen těžko se z ní dostanete zpět ven. Berlínský styl vás nenechá klidnými.

  Teď už k jádru pudla! Módní scénu zde tvoří spíše mladší generace, proto jsou některé looky provokativní až „sprosté“. V návaznosti na tento fakt vznikl již zmíněný trend #beforeberlin, kde si většinou mladí lidé libují v extravagantních a drsných „kostýmcích“. Vše pochází z opravdu osobitého hudebního stylu, a to z techna. Na tento druh zábavy narazíte doslova na každém rohu Berlína. Moc se nám líbí, jak jsou některé looky nápadité a spicy. Proto pro vás vytvoříme základního průvodce tímto směrem.

  Základem jsou vysoké boots

  Bez ohledu na pohodlí, puchýře i dlouhé stání ve frontě do klubu. Kožené boty s vysokou platformou jsou nezbytností. Nejvíce cool jsou klasické Prada Re-nylon Boots. Pro začátečníky jsou zcela dostačující. Lze je totiž vynést i jindy a kamkoliv.

  Foto: Prada

  Hlavně Harness

  Nepostradatelnou složkou celého outfitu jsou kožené „popruhy“. Nejlepší volbou je Alexander McQueen nebo Isabel Sanchis. V nabídce najdete mnoho stylů i barev. Základ jsou ale černé. Popruhy lze nasadit na oversized košili i tričko. Odvážlivci mohou vzít i na nahé tělo, popřípadě přes sebe ještě „přehodit“ jakýkoliv rozepnutý svršek.

  Foto: Alexander McQueen

  Šperky vše dořeší za vás

  V téhle kapitole se meze rozhodně nekladou. Šperky tu můžete mixovat jak je libo. Množství je také neomezené. Platí tu pravidlo: Čím více, tím lépe. Například velmi stylové „náramky“ najdete u Raf Simons. Nasadit je můžete jak na holou ruku, tak i na rukávy.

  Foto: Raf Simons

  U Rafa ještě chvilku zůstaneme. Pokud se vydáte na berlínský #rave ven, bude se vám hodit pláštěnka, která se zdá velmi praktická. Jde o již druhou verzi oblíbené rave blanket. První verze vznikla již v roce 2001. Berete tedy na sebe i kus historie.

  Foto: Raf Simons

  Bez brýlí by to nešlo

  Brýle se sportovním vzhledem jsou také nedílnou součástí. Jejich cenu najdete ve chvíli, kdy na vás z každé strany budou zářit světla a lasery. Nejjednodušší výběr vám poskytne Balenciaga.

  Foto: Balenciaga

  K požadovanému výsledku pomůže Acne Studios

  Ptáte se, kde mimo základní prvky pořídit i oblečení? Pro odpověď si skočte do Acne Studios. Vybrali jsme pro vás pár inspiračních looků, podle kterých se můžete řídit i u jiných designérů. Při dodržení všech předchozích pravidel můžete fity doplnit oversized blejzry i plátěnými kalhoty. Detaily vyladíte vysokými ponožkami.

  Foto: Acne Studios

  Nakonec Alexander Wang

  Je až k nevíře, kolik známých návrhářů připravuje své modely pro #rave. Alexander Wang pár let pracoval jako kreativní ředitel pro dům Balenciaga. Podle nás mu ale samostatná tvorba prospěla. Pro inspiraci přidáváme i jeho přehlídku na New York Fashion Week z roku 2019. Modely z této kolekce jsou opravdu legendární a při troše štěstí je seženete na platformách typu Farfetch nebo Depop.

  Pokud stále nemáte dost inspirace, máme pro vás Patricka Mason. Umělce, který na svůj instagramový profil přidává jak svou práci, tak i úžasné outfity!

  Zdroj: YouTube, Instagram, TikTok

  Let’s go rave! Stručná příprava na návštěvu berlínského undergroundu

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.