Kožené strapy, bundy, vysoké platformy i „sportovní“ sluneční brýle. Jste-li alespoň běžný uživatel TikToku, musí se vám vybavit trend #beforeberlin. Hit, který se objevil snad na každé For You Page. Jde o srovnání stylu před a po přestěhování do německé módní metropole. Jak vliv hudební techno scény ovlivňuje zdejší módu? Jaké must-have kousky byste před návštěvou Berlína měli pořídit? I na to vám odpovíme.

Berlín je proslulý svými undergroundovými podniky, proto není legrace se před návštěvou připravit. Pozor! Pokud tuto scénu okusíte vícekrát než jednou, jen těžko se z ní dostanete zpět ven. Berlínský styl vás nenechá klidnými.

Teď už k jádru pudla! Módní scénu zde tvoří spíše mladší generace, proto jsou některé looky provokativní až „sprosté“. V návaznosti na tento fakt vznikl již zmíněný trend #beforeberlin, kde si většinou mladí lidé libují v extravagantních a drsných „kostýmcích“. Vše pochází z opravdu osobitého hudebního stylu, a to z techna. Na tento druh zábavy narazíte doslova na každém rohu Berlína. Moc se nám líbí, jak jsou některé looky nápadité a spicy. Proto pro vás vytvoříme základního průvodce tímto směrem.

Základem jsou vysoké boots

Bez ohledu na pohodlí, puchýře i dlouhé stání ve frontě do klubu. Kožené boty s vysokou platformou jsou nezbytností. Nejvíce cool jsou klasické Prada Re-nylon Boots. Pro začátečníky jsou zcela dostačující. Lze je totiž vynést i jindy a kamkoliv.

Foto: Prada

Hlavně Harness

Nepostradatelnou složkou celého outfitu jsou kožené „popruhy“. Nejlepší volbou je Alexander McQueen nebo Isabel Sanchis. V nabídce najdete mnoho stylů i barev. Základ jsou ale černé. Popruhy lze nasadit na oversized košili i tričko. Odvážlivci mohou vzít i na nahé tělo, popřípadě přes sebe ještě „přehodit“ jakýkoliv rozepnutý svršek.

Foto: Alexander McQueen

Šperky vše dořeší za vás

V téhle kapitole se meze rozhodně nekladou. Šperky tu můžete mixovat jak je libo. Množství je také neomezené. Platí tu pravidlo: Čím více, tím lépe. Například velmi stylové „náramky“ najdete u Raf Simons. Nasadit je můžete jak na holou ruku, tak i na rukávy.

Foto: Raf Simons

U Rafa ještě chvilku zůstaneme. Pokud se vydáte na berlínský #rave ven, bude se vám hodit pláštěnka, která se zdá velmi praktická. Jde o již druhou verzi oblíbené rave blanket. První verze vznikla již v roce 2001. Berete tedy na sebe i kus historie.

Foto: Raf Simons

Bez brýlí by to nešlo

Brýle se sportovním vzhledem jsou také nedílnou součástí. Jejich cenu najdete ve chvíli, kdy na vás z každé strany budou zářit světla a lasery. Nejjednodušší výběr vám poskytne Balenciaga.

Foto: Balenciaga

K požadovanému výsledku pomůže Acne Studios

Ptáte se, kde mimo základní prvky pořídit i oblečení? Pro odpověď si skočte do Acne Studios. Vybrali jsme pro vás pár inspiračních looků, podle kterých se můžete řídit i u jiných designérů. Při dodržení všech předchozích pravidel můžete fity doplnit oversized blejzry i plátěnými kalhoty. Detaily vyladíte vysokými ponožkami.

Foto: Acne Studios

Nakonec Alexander Wang

Je až k nevíře, kolik známých návrhářů připravuje své modely pro #rave. Alexander Wang pár let pracoval jako kreativní ředitel pro dům Balenciaga. Podle nás mu ale samostatná tvorba prospěla. Pro inspiraci přidáváme i jeho přehlídku na New York Fashion Week z roku 2019. Modely z této kolekce jsou opravdu legendární a při troše štěstí je seženete na platformách typu Farfetch nebo Depop.

Pokud stále nemáte dost inspirace, máme pro vás Patricka Mason. Umělce, který na svůj instagramový profil přidává jak svou práci, tak i úžasné outfity!

Zdroj: YouTube, Instagram, TikTok

Let’s go rave! Stručná příprava na návštěvu berlínského undergroundu