Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní dům Gucci převyprávěl příběh ikonické Jackie 1961 s novým nádechem. Kabelku, která je známá svým půlměsícovým tvarem a elegantní sponou, představil v pondělí. Dostupná je v řadě velikostí, barev i materiálů. Cílí na jednoduchost a každodennost. Nemusíte se tedy bát ji vynést na obchodní jednání, ale třeba i na pláž nebo na jógu.

  Herečka Dakota Johnson je s Gucci spjata již od roku 2015. Není tedy vůbec náhodou, že si pro novou verzi kabelky firma vybrala právě ji. V nové kampani, kterou Gucci zveřejnil pro svou Jackie 1961, je herečka v centru pozornosti v různých prostředích Los Angeles. Kampaň fotografoval Glen Luchford a zachytil Dakotu, jak prochází každodenními okamžiky s různými verzemi Jackie, z nichž každá má svou vlastní osobnost a každá je dokonale sladěna s danou příležitostí.

  V jednoduchosti je krása

  Jak sám název napovídá, model Jackie debutoval v roce 1961. Od té doby zdobí mnoho slavných osobností po celém světě a stal se dlouholetou oporou tohoto domu. Je totiž kombinací dvou základních pozitiv. Jednoduchosti a krásy.

  Na výběr máte z několika barev a velikostí, od mini po medium. Každý si tedy může vybrat tu pravou. Nemusíte se vůbec bát, že kabelku neunosíte. Je laděna do velmi krásně kombinovatelných barev a k tomu bez zbytečného zdobení. Jediným dekorativním prvkem je velmi decentně laděná zlatá spona, která se nachází na přední straně všech modelů. Ceny se pohybují přibližně od 50 do 625 tisíc korun českých.

  Nejedná se o první aktualizaci kabelky. Původní model byl obnoven již v letech 1999 a 2009. Dnešní Jackie 1961 se snaží překonat tradici svou elegantní siluetou a univerzálním přístupem. K dispozici je v několika povrchových úpravách, včetně přírodní, lakované nebo ušlechtilé kůže. Jackie se dodává s delším, odnímatelným ramenním popruhem, který má dvě varianty. Masivní řetízek a kožený popruh.

  V roce 2023 módní dům představí i další kreativní interpretace Jackie 1961. Můžeme se těšit například na zajímavé kousky z tkané rafie a slámy nebo na sametové tapiseriové vzory. Nebude chybět ani symbolické plátno GG Supreme.

  Kabelky se již nemohla dočkat Leonie Hanne, která ji vynesla hned v úterý.

  Zdroj: Fashionnetwork, Gucci, Instagram

  Legendární kabelka Jackie 1961 od Gucci je zpět. V kampani září Dakota Johnson

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.