More

  Města Londýn, Paříž a Los Angeles zaznamenávají masivní nárůst mnohdy násilných loupeží špičkových hodinek.

  Ve velkých světových městech dochází v posledním roce k velkému vzestupu krádeží hodinek. Zástupce policejního úřadu v Los Angeles uvedl, že od letošního ledna do poloviny listopadu vrostl počet krádeží o téměř 30 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2021. Konkrétní čísla mluví o více než 200 krádežích, při kterých byly odcizeny minimálně jedny hodinky v hodnotě 5000 dolarů nebo více.

  Londýnská policie pozoruje podobný trend. V době od ledna do září 2022 se v rámci města ztratilo takřka 700 hodinek značky Rolex a bezmála 100 modelů jedné z nejprestižnějších značek hodinek Patek Philippe, tedy výrazně více, než ve stejném období předešlého roku. Doslova se „vyhrocují“ způsoby loupeží, co se týče násilí pachatelů. Podle statistik došlo v anglické metropoli od letošního května do června k šedesátiprocentnímu nárůstu ozbrojených přepadení. Policejní síly v Londýně i v Paříži už zapojily speciální pracovní skupiny k řešení tohoto problému.

  Nepříjemné ztráty nezažívají pouze lidé na ulicích nebo ve veřejných prostranstvích. V prosinci 2022 čekalo nemilé překvapení Raheema Sterlinga – fotbalistu klubu Chelsea a národního anglického týmu. Mistrovství světa ve fotbale v Kataru musel opustit poté, co se dozvěděl o ozbrojené loupeži ve svém domě. V hledáčku zločinců se ocitla jeho sbírka hodinek v hodnotě téměř 400 000 dolarů.

  Ukazuje se, že ohroženi krádežemi jsou kromě sportovců i další veřejně viditelné osobnosti. Sociální sítě dávají nahlédnout do hodnotných sbírek influencerů, YouTubě hvězd nebo podcasterů. Měli by si proto dobře rozmyslet, jestli své bohatství ukážou světu.

  Objektem krádeží hodinek jsou také samotné prodejní společnosti. Začátkem letošního prosince bylo z berlínského skladu společnosti Watchmaster, což je jeden z největších evropských maloobchodních prodejců luxusních hodinek, ukradeno zboží v hodnotě 10 milionů dolarů.

  Vánoční svátky a oslavy Nového roku jsou spojené s častějším domácím i zahraničním cestováním. Úřady doporučují zaměřit se na pečlivé zabezpečení cenností, mezi které patří právě kvalitní hodinky – ať už v domácnosti nebo na vašem vlastním zápěstí.

  Zdroj: Robbreport.com, Twitter

  Foto:Rolex

  Krádeže luxusních hodinek jako jsou Rolex nebo Patek Philippe po celém světě neustále stoupají

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.