Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Města Londýn, Paříž a Los Angeles zaznamenávají masivní nárůst mnohdy násilných loupeží špičkových hodinek.

  Ve velkých světových městech dochází v posledním roce k velkému vzestupu krádeží hodinek. Zástupce policejního úřadu v Los Angeles uvedl, že od letošního ledna do poloviny listopadu vrostl počet krádeží o téměř 30 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2021. Konkrétní čísla mluví o více než 200 krádežích, při kterých byly odcizeny minimálně jedny hodinky v hodnotě 5000 dolarů nebo více.

  Londýnská policie pozoruje podobný trend. V době od ledna do září 2022 se v rámci města ztratilo takřka 700 hodinek značky Rolex a bezmála 100 modelů jedné z nejprestižnějších značek hodinek Patek Philippe, tedy výrazně více, než ve stejném období předešlého roku. Doslova se „vyhrocují“ způsoby loupeží, co se týče násilí pachatelů. Podle statistik došlo v anglické metropoli od letošního května do června k šedesátiprocentnímu nárůstu ozbrojených přepadení. Policejní síly v Londýně i v Paříži už zapojily speciální pracovní skupiny k řešení tohoto problému.

  Nepříjemné ztráty nezažívají pouze lidé na ulicích nebo ve veřejných prostranstvích. V prosinci 2022 čekalo nemilé překvapení Raheema Sterlinga – fotbalistu klubu Chelsea a národního anglického týmu. Mistrovství světa ve fotbale v Kataru musel opustit poté, co se dozvěděl o ozbrojené loupeži ve svém domě. V hledáčku zločinců se ocitla jeho sbírka hodinek v hodnotě téměř 400 000 dolarů.

  Ukazuje se, že ohroženi krádežemi jsou kromě sportovců i další veřejně viditelné osobnosti. Sociální sítě dávají nahlédnout do hodnotných sbírek influencerů, YouTubě hvězd nebo podcasterů. Měli by si proto dobře rozmyslet, jestli své bohatství ukážou světu.

  Objektem krádeží hodinek jsou také samotné prodejní společnosti. Začátkem letošního prosince bylo z berlínského skladu společnosti Watchmaster, což je jeden z největších evropských maloobchodních prodejců luxusních hodinek, ukradeno zboží v hodnotě 10 milionů dolarů.

  Vánoční svátky a oslavy Nového roku jsou spojené s častějším domácím i zahraničním cestováním. Úřady doporučují zaměřit se na pečlivé zabezpečení cenností, mezi které patří právě kvalitní hodinky – ať už v domácnosti nebo na vašem vlastním zápěstí.

  Zdroj: Robbreport.com, Twitter

  Foto:Rolex

  Krádeže luxusních hodinek jako jsou Rolex nebo Patek Philippe po celém světě neustále stoupají

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.