Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Města Londýn, Paříž a Los Angeles zaznamenávají masivní nárůst mnohdy násilných loupeží špičkových hodinek.

  Ve velkých světových městech dochází v posledním roce k velkému vzestupu krádeží hodinek. Zástupce policejního úřadu v Los Angeles uvedl, že od letošního ledna do poloviny listopadu vrostl počet krádeží o téměř 30 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2021. Konkrétní čísla mluví o více než 200 krádežích, při kterých byly odcizeny minimálně jedny hodinky v hodnotě 5000 dolarů nebo více.

  Londýnská policie pozoruje podobný trend. V době od ledna do září 2022 se v rámci města ztratilo takřka 700 hodinek značky Rolex a bezmála 100 modelů jedné z nejprestižnějších značek hodinek Patek Philippe, tedy výrazně více, než ve stejném období předešlého roku. Doslova se „vyhrocují“ způsoby loupeží, co se týče násilí pachatelů. Podle statistik došlo v anglické metropoli od letošního května do června k šedesátiprocentnímu nárůstu ozbrojených přepadení. Policejní síly v Londýně i v Paříži už zapojily speciální pracovní skupiny k řešení tohoto problému.

  Nepříjemné ztráty nezažívají pouze lidé na ulicích nebo ve veřejných prostranstvích. V prosinci 2022 čekalo nemilé překvapení Raheema Sterlinga – fotbalistu klubu Chelsea a národního anglického týmu. Mistrovství světa ve fotbale v Kataru musel opustit poté, co se dozvěděl o ozbrojené loupeži ve svém domě. V hledáčku zločinců se ocitla jeho sbírka hodinek v hodnotě téměř 400 000 dolarů.

  Ukazuje se, že ohroženi krádežemi jsou kromě sportovců i další veřejně viditelné osobnosti. Sociální sítě dávají nahlédnout do hodnotných sbírek influencerů, YouTubě hvězd nebo podcasterů. Měli by si proto dobře rozmyslet, jestli své bohatství ukážou světu.

  Objektem krádeží hodinek jsou také samotné prodejní společnosti. Začátkem letošního prosince bylo z berlínského skladu společnosti Watchmaster, což je jeden z největších evropských maloobchodních prodejců luxusních hodinek, ukradeno zboží v hodnotě 10 milionů dolarů.

  Vánoční svátky a oslavy Nového roku jsou spojené s častějším domácím i zahraničním cestováním. Úřady doporučují zaměřit se na pečlivé zabezpečení cenností, mezi které patří právě kvalitní hodinky – ať už v domácnosti nebo na vašem vlastním zápěstí.

  Zdroj: Robbreport.com, Twitter

  Foto:Rolex

  Krádeže luxusních hodinek jako jsou Rolex nebo Patek Philippe po celém světě neustále stoupají

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.