Města Londýn, Paříž a Los Angeles zaznamenávají masivní nárůst mnohdy násilných loupeží špičkových hodinek.

Ve velkých světových městech dochází v posledním roce k velkému vzestupu krádeží hodinek. Zástupce policejního úřadu v Los Angeles uvedl, že od letošního ledna do poloviny listopadu vrostl počet krádeží o téměř 30 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2021. Konkrétní čísla mluví o více než 200 krádežích, při kterých byly odcizeny minimálně jedny hodinky v hodnotě 5000 dolarů nebo více.

Londýnská policie pozoruje podobný trend. V době od ledna do září 2022 se v rámci města ztratilo takřka 700 hodinek značky Rolex a bezmála 100 modelů jedné z nejprestižnějších značek hodinek Patek Philippe, tedy výrazně více, než ve stejném období předešlého roku. Doslova se „vyhrocují“ způsoby loupeží, co se týče násilí pachatelů. Podle statistik došlo v anglické metropoli od letošního května do června k šedesátiprocentnímu nárůstu ozbrojených přepadení. Policejní síly v Londýně i v Paříži už zapojily speciální pracovní skupiny k řešení tohoto problému.

Nepříjemné ztráty nezažívají pouze lidé na ulicích nebo ve veřejných prostranstvích. V prosinci 2022 čekalo nemilé překvapení Raheema Sterlinga – fotbalistu klubu Chelsea a národního anglického týmu. Mistrovství světa ve fotbale v Kataru musel opustit poté, co se dozvěděl o ozbrojené loupeži ve svém domě. V hledáčku zločinců se ocitla jeho sbírka hodinek v hodnotě téměř 400 000 dolarů.

Ukazuje se, že ohroženi krádežemi jsou kromě sportovců i další veřejně viditelné osobnosti. Sociální sítě dávají nahlédnout do hodnotných sbírek influencerů, YouTubě hvězd nebo podcasterů. Měli by si proto dobře rozmyslet, jestli své bohatství ukážou světu.

Objektem krádeží hodinek jsou také samotné prodejní společnosti. Začátkem letošního prosince bylo z berlínského skladu společnosti Watchmaster, což je jeden z největších evropských maloobchodních prodejců luxusních hodinek, ukradeno zboží v hodnotě 10 milionů dolarů.

Vánoční svátky a oslavy Nového roku jsou spojené s častějším domácím i zahraničním cestováním. Úřady doporučují zaměřit se na pečlivé zabezpečení cenností, mezi které patří právě kvalitní hodinky – ať už v domácnosti nebo na vašem vlastním zápěstí.

Zdroj: Robbreport.com, Twitter

Foto:Rolex

Krádeže luxusních hodinek jako jsou Rolex nebo Patek Philippe po celém světě neustále stoupají

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

Na scénu přichází Mediterranean design. Prozkoumejte nadčasový středomořský lifestyle

Vítejte na palubě průvodce po Středomoří. Hlavní členové posádky jsou fíkovníky, olivy, antické prvky a kulturní tradice. Mediterranean lifestyle má pestrou škálu různých odvětví. Od interiéru, přes vaření až po klasické odívaní. V posledních letech se těší stále větší oblibě. Pokud trendy budou plynout ve stejné rychlosti jako do teď, je možné, že mediterranean design bude nový minimalismus. Svědčí o tom častý návrat ke kulturním tradicím i designovým klasikám.

Švýcarským hodinkám se daří čím dál více. Jejich vývoz vzrostl v únoru o 12,2 procenta

Růst vývozu švýcarských hodinek z loňského roku pokračuje i v tom letošním. V únoru se totiž navýšil o 12,2 procenta. Nejvíce chtěné jsou luxusní doplňky i nadále ve Spojených státech amerických. Vývozu ale pomohla také zlepšující se ekonomická situace Číny.

Šatníky nových módních ikon. Objevte hvězdné spolupráce seriálových hrdinů

Doby, kdy nové módní ikony vytvářel televizní program Disney channel, jsou pryč. Dnes má nové tváře na svém kontě Netflix a HBO. Některé hvězdy se kromě velké oblíbenosti můžou chlubit módními kampaněmi i spolupracemi s nejrůznějšími módními domy či návrháři. Ty nejnovější si dnes probereme!