More

  Starobylý nápoj pocházející z Číny si pomalu, ale jistě nachází cestu do srdcí mnoha věrných konzumentů. Důvodem je neobvyklá chuť, správné množství bublinek a k tomu všemu probiotické kultury podporující zdravý střevní mikrobiom. Výhody kombuchy se však dají uplatnit na více frontách, a proto se tento fermentovaný čaj stává důležitou složkou mnoha produktů péče o pleť. Pojďte se s námi podívat, jak může kombucha hrát klíčovou roli ve vaší kosmetické rutině.

  Vše, co o ní potřebujete vědět

  Ve zkratce se jedná o nápoj z fermentovaného zeleného nebo černého čaje. Jeho historie se s největší pravděpodobností začala psát ve starověké Číně, odkud se později rozšířil do celého světa a v současnosti zažívá velký návrat. Stačí samotný čaj, cukr a symbiotická kultura bakterií a kvasinek (SCOBY), několik dní kvašení a kombucha je na světě. Její finální podoba obsahuje řadu prospěšných látek a složek využitelných v péči o pleť (je nutno podotknout, že výzkum její příznivých účinků stále probíhá). Patří mezi ně živé mikroorganismy, probiotika, která dělají vše pro vaše zdravá střeva. Přítomny jsou také vitaminy skupiny B a C, které bojují proti oxidačnímu stresu. V nápoji jsou také antioxidanty. Ty jsou známé svou účinností proti volným radikálům, které poškozují buňky našeho organismu a způsobují předčasné stárnutí. V mezích krásy se kombucha nejčastěji používá v korejské kosmetice.

  fresh- Kombucha Antioxidant Facial Treatment Essence

  Tato esence od americké značky fresh je nezbytným ranním a večerním přípravným krokem před nanesením séra a hydratačního krému. Proniká hluboko pod povrch pokožky, kde může efektivně splnit svůj účel. Napravuje škody způsobené vnějšími vlivy prostředí (znečištění, modré světlo atd.). Klíčové složky, jako je kombucha, kyselina hyaluronová, extrakt z pelyňku a metabiotika, jsou příslibem zářivé, vyhlazené, hydratované a chráněné pleti.

  Zdroj: fresh

  Dr. Ceuracle- Vegan Kombucha Tea Gel Cream

  Veganská korejská značka Dr. Ceuracle přináší na trh lehký, ale přesto bohatý hydratační krém s gelovou texturou. Tato řada je mimo jiné doplněna také o kombuchovou esenci, balzám na rty a tuhé mýdlo. Ve své rutině ji ocení zejména majitelky a majitelé suché, mdlé a unavené pleti a příznivci minimalistické kosmetiky. Kromě kombuchy obsahuje vodu z listů čajovníku čínského, extrakt ze schizandry čínské a slunečnicový olej.

  Zdroj: Dr. Ceuracle

  Urban Decay- Stay Naked Hydromaniac Tinted Moisturizer

  Svou rutinu v duchu tohoto fermentovaného čaje můžete zakončit tónovaným hydratačním krémem Urban Decay se středním krytím. V pravém slova smyslu sice není tím nejvíce kombuchovým produktem ze všech, ale obsahuje její filtrát. Dodá vaší pleti svěží a přirozený finiš po celý den.

  Zdroj: Urban Decay

  Zdroje: Britannica, Healthline, Stylist, Glamour, Eucerin, fresh, Dr. Ceuracle, Urban Decay

  Kombucha, ale tentokrát jako součást péče o pleť

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.