Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Starobylý nápoj pocházející z Číny si pomalu, ale jistě nachází cestu do srdcí mnoha věrných konzumentů. Důvodem je neobvyklá chuť, správné množství bublinek a k tomu všemu probiotické kultury podporující zdravý střevní mikrobiom. Výhody kombuchy se však dají uplatnit na více frontách, a proto se tento fermentovaný čaj stává důležitou složkou mnoha produktů péče o pleť. Pojďte se s námi podívat, jak může kombucha hrát klíčovou roli ve vaší kosmetické rutině.

  Vše, co o ní potřebujete vědět

  Ve zkratce se jedná o nápoj z fermentovaného zeleného nebo černého čaje. Jeho historie se s největší pravděpodobností začala psát ve starověké Číně, odkud se později rozšířil do celého světa a v současnosti zažívá velký návrat. Stačí samotný čaj, cukr a symbiotická kultura bakterií a kvasinek (SCOBY), několik dní kvašení a kombucha je na světě. Její finální podoba obsahuje řadu prospěšných látek a složek využitelných v péči o pleť (je nutno podotknout, že výzkum její příznivých účinků stále probíhá). Patří mezi ně živé mikroorganismy, probiotika, která dělají vše pro vaše zdravá střeva. Přítomny jsou také vitaminy skupiny B a C, které bojují proti oxidačnímu stresu. V nápoji jsou také antioxidanty. Ty jsou známé svou účinností proti volným radikálům, které poškozují buňky našeho organismu a způsobují předčasné stárnutí. V mezích krásy se kombucha nejčastěji používá v korejské kosmetice.

  fresh- Kombucha Antioxidant Facial Treatment Essence

  Tato esence od americké značky fresh je nezbytným ranním a večerním přípravným krokem před nanesením séra a hydratačního krému. Proniká hluboko pod povrch pokožky, kde může efektivně splnit svůj účel. Napravuje škody způsobené vnějšími vlivy prostředí (znečištění, modré světlo atd.). Klíčové složky, jako je kombucha, kyselina hyaluronová, extrakt z pelyňku a metabiotika, jsou příslibem zářivé, vyhlazené, hydratované a chráněné pleti.

  Zdroj: fresh

  Dr. Ceuracle- Vegan Kombucha Tea Gel Cream

  Veganská korejská značka Dr. Ceuracle přináší na trh lehký, ale přesto bohatý hydratační krém s gelovou texturou. Tato řada je mimo jiné doplněna také o kombuchovou esenci, balzám na rty a tuhé mýdlo. Ve své rutině ji ocení zejména majitelky a majitelé suché, mdlé a unavené pleti a příznivci minimalistické kosmetiky. Kromě kombuchy obsahuje vodu z listů čajovníku čínského, extrakt ze schizandry čínské a slunečnicový olej.

  Zdroj: Dr. Ceuracle

  Urban Decay- Stay Naked Hydromaniac Tinted Moisturizer

  Svou rutinu v duchu tohoto fermentovaného čaje můžete zakončit tónovaným hydratačním krémem Urban Decay se středním krytím. V pravém slova smyslu sice není tím nejvíce kombuchovým produktem ze všech, ale obsahuje její filtrát. Dodá vaší pleti svěží a přirozený finiš po celý den.

  Zdroj: Urban Decay

  Zdroje: Britannica, Healthline, Stylist, Glamour, Eucerin, fresh, Dr. Ceuracle, Urban Decay

  Kombucha, ale tentokrát jako součást péče o pleť

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.