Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Starobylý nápoj pocházející z Číny si pomalu, ale jistě nachází cestu do srdcí mnoha věrných konzumentů. Důvodem je neobvyklá chuť, správné množství bublinek a k tomu všemu probiotické kultury podporující zdravý střevní mikrobiom. Výhody kombuchy se však dají uplatnit na více frontách, a proto se tento fermentovaný čaj stává důležitou složkou mnoha produktů péče o pleť. Pojďte se s námi podívat, jak může kombucha hrát klíčovou roli ve vaší kosmetické rutině.

  Vše, co o ní potřebujete vědět

  Ve zkratce se jedná o nápoj z fermentovaného zeleného nebo černého čaje. Jeho historie se s největší pravděpodobností začala psát ve starověké Číně, odkud se později rozšířil do celého světa a v současnosti zažívá velký návrat. Stačí samotný čaj, cukr a symbiotická kultura bakterií a kvasinek (SCOBY), několik dní kvašení a kombucha je na světě. Její finální podoba obsahuje řadu prospěšných látek a složek využitelných v péči o pleť (je nutno podotknout, že výzkum její příznivých účinků stále probíhá). Patří mezi ně živé mikroorganismy, probiotika, která dělají vše pro vaše zdravá střeva. Přítomny jsou také vitaminy skupiny B a C, které bojují proti oxidačnímu stresu. V nápoji jsou také antioxidanty. Ty jsou známé svou účinností proti volným radikálům, které poškozují buňky našeho organismu a způsobují předčasné stárnutí. V mezích krásy se kombucha nejčastěji používá v korejské kosmetice.

  fresh- Kombucha Antioxidant Facial Treatment Essence

  Tato esence od americké značky fresh je nezbytným ranním a večerním přípravným krokem před nanesením séra a hydratačního krému. Proniká hluboko pod povrch pokožky, kde může efektivně splnit svůj účel. Napravuje škody způsobené vnějšími vlivy prostředí (znečištění, modré světlo atd.). Klíčové složky, jako je kombucha, kyselina hyaluronová, extrakt z pelyňku a metabiotika, jsou příslibem zářivé, vyhlazené, hydratované a chráněné pleti.

  Zdroj: fresh

  Dr. Ceuracle- Vegan Kombucha Tea Gel Cream

  Veganská korejská značka Dr. Ceuracle přináší na trh lehký, ale přesto bohatý hydratační krém s gelovou texturou. Tato řada je mimo jiné doplněna také o kombuchovou esenci, balzám na rty a tuhé mýdlo. Ve své rutině ji ocení zejména majitelky a majitelé suché, mdlé a unavené pleti a příznivci minimalistické kosmetiky. Kromě kombuchy obsahuje vodu z listů čajovníku čínského, extrakt ze schizandry čínské a slunečnicový olej.

  Zdroj: Dr. Ceuracle

  Urban Decay- Stay Naked Hydromaniac Tinted Moisturizer

  Svou rutinu v duchu tohoto fermentovaného čaje můžete zakončit tónovaným hydratačním krémem Urban Decay se středním krytím. V pravém slova smyslu sice není tím nejvíce kombuchovým produktem ze všech, ale obsahuje její filtrát. Dodá vaší pleti svěží a přirozený finiš po celý den.

  Zdroj: Urban Decay

  Zdroje: Britannica, Healthline, Stylist, Glamour, Eucerin, fresh, Dr. Ceuracle, Urban Decay

  Kombucha, ale tentokrát jako součást péče o pleť

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.