Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Geometrie ovládá módní svět od jeho počátků. V podstatě se jedná o nejzákladnější formu inspirace, ze které čerpají všichni designéři. Jinými slovy, geometrická přesnost je nejen předním požadavkem módních zákazníků, je rovněž stavebním kamenem luxusních kousků. Letošní rok pak přináší směs linií, křivek i asymetrie.

  Ať už se zaměříme na typicky geometrické kousky, jako jsou kabelky, nebo prozkoumáme avantgardní modely, zjistíme, že nás tento matematický obor doprovází takřka všude. Letos však pozorujeme více než základní tvary. Designéři je totiž prolínají s asymetrií i atypickými grafickými potisky. V kombinaci obou aspektů následně vznikají umělecká díla, kterých se nemůžeme nabažit.

  Junya Watanabe jako král geometrických tvarů. Kolekce pro jaro a léto doslova řeže pohledem

  Junya Watanabe vytvořil ve své nejnovější kolekci prezentované letos v Paříži nezapomenutelnou fúzi androgynie a základních tvarů. Geometrie je v ní přetavena do podoby špičatých ramen, ostrých linií a trojúhelníkových tvarů, vytvářejících dojem, že kolekce doslova řeže a píchá při prvním pohledu. Junyova mistrovská díla, představovaná každou sezónu, nás zcela pohlcují.

  Materiálová inovace je pak pro japonského designéra typická. Jeho nejnovější kolekce proto hravě experimentuje s lesklou kůží, temným denimem s lemováním, nylonem nebo neoprenem, využívaným jako doplněk. Zřetelně se zde odráží vliv asijského módního vnímání, které je často extravagantní, nekonvenční a opět se opírá o principy geometrie.

  Coperni dává průchod geometrii pomocí symetrie. Zakládá si na minimalismu a zrcadlovém efektu

  Značka Coperni se letos rozhodla vstoupit do vlny futurismu prostřednictvím precizně symetrických tvarů. Její šaty a topy jsou navrženy tak, že vypadají, jako by byly vykresleny pouze na jedné polovině papíru a následně přesně otisknuty na druhou stranu. Výsledkem je dojem geometrické symetrie. Přesnost se tak stává klíčovým prvkem, který kolekci propůjčuje jedinečný charakter.

  V tomto designu nenajdeme žádné rušivé prvky. Naopak, geometrická preciznost hraje hlavní roli při vyjádření originality. Avantgardní modely v této kolekci dosahují vyváženého výsledku, a to právě díky minimalistickým materiálům a barvám. Na rozdíl od prvního zmíněného designéra tak nepůsobí chaoticky, ale představují organizovanost a geometrickou harmonii.

  Zdroj: Coperni

  V geometrii si nejvíce libuje svět kabelek. Prada si potrpí na trojúhelnících a The Attico na lichoběžnících

  Trojúhelníky se zdají být jakýmsi domovem v módním království značky Prada. Jejich emblematické logo mluví za vše. Nelze přehlédnout, že známý italský módní gigant preferuje právě tento geometrický tvar. Aktuálně se taková záliba projevuje například ve speciální edici kabelek Galleria.

  Kombinace několika grafických designů s padnoucími barvami a jednoduchými geometrickými vzory vytváří podpisový estetický prvek této značky. Navíc se díky barvám nejnovější modely kabelek skvěle kombinují s barevným oblečením.

  Zdroj: Prada

  Ve světě The Attico vám zase stačí jediný pohled na ikonické kabelky, vytvořené ve tvaru atypického lichoběžníku, abyste okamžitě vnímali výraznou geometrii. I přes zaoblené hrany těchto kabelek zůstává zachován silný geometrický prvek.

  Kabelky se zaobleným a zároveň ostrým tvarem dokáží dokonale doplnit jak geometricky propracovaný outfit, tak i ten zcela nenápadný. Jejich kontrast však v plné kráse vynikne až ve spojení s jednoduchým outfitem, kdy zvýrazníte velký cit pro tyto linie.

  Zdroj: The Attico

  Poslední královnou v oblasti geometrických kabelek se v poslední době stala The Sara Tote Bag od značky Khaite. Kabelka exceluje díky ostrým liniím, které pevně udržují svůj tvar. S bravurní elegancí tak prolamují outfit, aniž by přidávaly výrazné nebo příliš ostré linie. V nabídce jsou různé barevné varianty, materiály i velikosti. Naší favoritkou je zelená varianta z broušené kůže.

  Zdroj: Khaite

  Geometrické a symetrické modely nejsou pouze trendy, ale spíše klíčové prvky, které dodávají každému outfitu šmrnc a preciznost. V dnešní době představují geometricky řešené kousky cestu k vytvoření sofistikovaného vzhledu. Každá část oblečení přitom vyzařuje moderní eleganci a jistou míru drsnosti, která je občas zapotřebí. 

  Zdroje: Instagram

  Foto:Prada

  Když se móda setká s geometrií. Rok 2024 spojuje přesné linie, křivky a asymetrii

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.