Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

  Navrhnout vlastní oblečení, nakoupit nejnovější trendy a aplikovat nejluxusnější makeup. Všechny tyto touhy si budou moct splnit uživatelé herní platformy Roblox. Modelka a podnikatelka Karlie Kloss totiž vydala nový herní módní svět Fashion Klossette. Ten má nabídnout to nejlepší ze skutečného módního průmyslu. „Pravý důvod proč jsme svět vytvořili, je snaha demokratizovat přístup k té nejlepší módě,“ vysvětlila třicetiletá modelka.

  Uživatelé si ve hře vyberou podobu svého avatara, včetně barvy pleti, typu postavy, obličeje nebo vlasů. Na výběr budou mít také z nespočtu variant materiálů a barev oblečení i doplňků. Jejich cílem pak bude navrhovat vlastní kolekce nebo stylizovat svoji postavičku. Postupně se rovněž mohou vypracovat z pozice stážisty až na „šéfredaktora“. Své módní kousky pak předvedou na runway i ve výloze luxusních digitálních obchodů.

  Návštěvníci módního metaverse světa získají také možnost nakupovat návrhy ostatních a také o nich hlasovat. Pokud si jejich kousek někdo koupí, získají z prodeje podíl. Hra pak navazuje na pop-up, který Kloss ve spolupráci s Roblox představila minulý rok. Pomocí Fashion Klossette Designer Showcase tehdy umožnila pěti digitálním návrhářům vystavovat své kousky ve vlastních obchodech. Ostatní uživatelé se v nich mohli fotit, učit se novým pózám nebo stylizovat originální outfity.

  Digitální móda mění způsob, jakým navrhujeme oblečení, vyzdvihla její potenciál Kloss

  Modelka Karlie Kloss hru vytvořila také kvůli své dlouhodobé touze propojit svět technologií s módním průmyslem. Metaverse totiž chápe nejen jako novou zábavu, ale také vhodnou obchodní příležitost. Zároveň zdůrazňuje rostoucí důležitost online světa pro mladší generace. „Digitální móda mění to, jakým způsobem navrhujeme a stylizujeme oblečení. Umožňuje navíc snadněji výtvory sdílet s ostatními,“ vysvětlila modelka. Má tedy za to, že se má „tradiční“ módní svět od toho technologického co učit.

  Herní platforma Roblox má v současnosti asi 60 milionů aktivních denních uživatelů. Nejrychleji rostoucí demografickou skupinou v tomto digitálním světě jsou pak hráči mezi 17 až 24 lety. „Pouze za rok 2021 vytvořili digitální módní návrháři v Roblox na 25 milionů virtuálních kousků,“ okomentovala pak úspěšnost Roblox jeho viceprezidentka pro globální partnerství Christina Wootton. „Skrze platformu posílají uživatelé na miliardy dolarů,“ vyzdvihla navíc Kloss investiční potenciál herního světa.

  Zdroj: WWD, Fashionista, Hypebae, Twitter, Instagram, Roblox

  Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.