Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

  Navrhnout vlastní oblečení, nakoupit nejnovější trendy a aplikovat nejluxusnější makeup. Všechny tyto touhy si budou moct splnit uživatelé herní platformy Roblox. Modelka a podnikatelka Karlie Kloss totiž vydala nový herní módní svět Fashion Klossette. Ten má nabídnout to nejlepší ze skutečného módního průmyslu. „Pravý důvod proč jsme svět vytvořili, je snaha demokratizovat přístup k té nejlepší módě,“ vysvětlila třicetiletá modelka.

  Uživatelé si ve hře vyberou podobu svého avatara, včetně barvy pleti, typu postavy, obličeje nebo vlasů. Na výběr budou mít také z nespočtu variant materiálů a barev oblečení i doplňků. Jejich cílem pak bude navrhovat vlastní kolekce nebo stylizovat svoji postavičku. Postupně se rovněž mohou vypracovat z pozice stážisty až na „šéfredaktora“. Své módní kousky pak předvedou na runway i ve výloze luxusních digitálních obchodů.

  Návštěvníci módního metaverse světa získají také možnost nakupovat návrhy ostatních a také o nich hlasovat. Pokud si jejich kousek někdo koupí, získají z prodeje podíl. Hra pak navazuje na pop-up, který Kloss ve spolupráci s Roblox představila minulý rok. Pomocí Fashion Klossette Designer Showcase tehdy umožnila pěti digitálním návrhářům vystavovat své kousky ve vlastních obchodech. Ostatní uživatelé se v nich mohli fotit, učit se novým pózám nebo stylizovat originální outfity.

  Digitální móda mění způsob, jakým navrhujeme oblečení, vyzdvihla její potenciál Kloss

  Modelka Karlie Kloss hru vytvořila také kvůli své dlouhodobé touze propojit svět technologií s módním průmyslem. Metaverse totiž chápe nejen jako novou zábavu, ale také vhodnou obchodní příležitost. Zároveň zdůrazňuje rostoucí důležitost online světa pro mladší generace. „Digitální móda mění to, jakým způsobem navrhujeme a stylizujeme oblečení. Umožňuje navíc snadněji výtvory sdílet s ostatními,“ vysvětlila modelka. Má tedy za to, že se má „tradiční“ módní svět od toho technologického co učit.

  Herní platforma Roblox má v současnosti asi 60 milionů aktivních denních uživatelů. Nejrychleji rostoucí demografickou skupinou v tomto digitálním světě jsou pak hráči mezi 17 až 24 lety. „Pouze za rok 2021 vytvořili digitální módní návrháři v Roblox na 25 milionů virtuálních kousků,“ okomentovala pak úspěšnost Roblox jeho viceprezidentka pro globální partnerství Christina Wootton. „Skrze platformu posílají uživatelé na miliardy dolarů,“ vyzdvihla navíc Kloss investiční potenciál herního světa.

  Zdroj: WWD, Fashionista, Hypebae, Twitter, Instagram, Roblox

  Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.