Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

Navrhnout vlastní oblečení, nakoupit nejnovější trendy a aplikovat nejluxusnější makeup. Všechny tyto touhy si budou moct splnit uživatelé herní platformy Roblox. Modelka a podnikatelka Karlie Kloss totiž vydala nový herní módní svět Fashion Klossette. Ten má nabídnout to nejlepší ze skutečného módního průmyslu. „Pravý důvod proč jsme svět vytvořili, je snaha demokratizovat přístup k té nejlepší módě,“ vysvětlila třicetiletá modelka.

Uživatelé si ve hře vyberou podobu svého avatara, včetně barvy pleti, typu postavy, obličeje nebo vlasů. Na výběr budou mít také z nespočtu variant materiálů a barev oblečení i doplňků. Jejich cílem pak bude navrhovat vlastní kolekce nebo stylizovat svoji postavičku. Postupně se rovněž mohou vypracovat z pozice stážisty až na „šéfredaktora“. Své módní kousky pak předvedou na runway i ve výloze luxusních digitálních obchodů.

Návštěvníci módního metaverse světa získají také možnost nakupovat návrhy ostatních a také o nich hlasovat. Pokud si jejich kousek někdo koupí, získají z prodeje podíl. Hra pak navazuje na pop-up, který Kloss ve spolupráci s Roblox představila minulý rok. Pomocí Fashion Klossette Designer Showcase tehdy umožnila pěti digitálním návrhářům vystavovat své kousky ve vlastních obchodech. Ostatní uživatelé se v nich mohli fotit, učit se novým pózám nebo stylizovat originální outfity.

Digitální móda mění způsob, jakým navrhujeme oblečení, vyzdvihla její potenciál Kloss

Modelka Karlie Kloss hru vytvořila také kvůli své dlouhodobé touze propojit svět technologií s módním průmyslem. Metaverse totiž chápe nejen jako novou zábavu, ale také vhodnou obchodní příležitost. Zároveň zdůrazňuje rostoucí důležitost online světa pro mladší generace. „Digitální móda mění to, jakým způsobem navrhujeme a stylizujeme oblečení. Umožňuje navíc snadněji výtvory sdílet s ostatními,“ vysvětlila modelka. Má tedy za to, že se má „tradiční“ módní svět od toho technologického co učit.

Herní platforma Roblox má v současnosti asi 60 milionů aktivních denních uživatelů. Nejrychleji rostoucí demografickou skupinou v tomto digitálním světě jsou pak hráči mezi 17 až 24 lety. „Pouze za rok 2021 vytvořili digitální módní návrháři v Roblox na 25 milionů virtuálních kousků,“ okomentovala pak úspěšnost Roblox jeho viceprezidentka pro globální partnerství Christina Wootton. „Skrze platformu posílají uživatelé na miliardy dolarů,“ vyzdvihla navíc Kloss investiční potenciál herního světa.

Zdroj: WWD, Fashionista, Hypebae, Twitter, Instagram, Roblox

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.