Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

  Navrhnout vlastní oblečení, nakoupit nejnovější trendy a aplikovat nejluxusnější makeup. Všechny tyto touhy si budou moct splnit uživatelé herní platformy Roblox. Modelka a podnikatelka Karlie Kloss totiž vydala nový herní módní svět Fashion Klossette. Ten má nabídnout to nejlepší ze skutečného módního průmyslu. „Pravý důvod proč jsme svět vytvořili, je snaha demokratizovat přístup k té nejlepší módě,“ vysvětlila třicetiletá modelka.

  Uživatelé si ve hře vyberou podobu svého avatara, včetně barvy pleti, typu postavy, obličeje nebo vlasů. Na výběr budou mít také z nespočtu variant materiálů a barev oblečení i doplňků. Jejich cílem pak bude navrhovat vlastní kolekce nebo stylizovat svoji postavičku. Postupně se rovněž mohou vypracovat z pozice stážisty až na „šéfredaktora“. Své módní kousky pak předvedou na runway i ve výloze luxusních digitálních obchodů.

  Návštěvníci módního metaverse světa získají také možnost nakupovat návrhy ostatních a také o nich hlasovat. Pokud si jejich kousek někdo koupí, získají z prodeje podíl. Hra pak navazuje na pop-up, který Kloss ve spolupráci s Roblox představila minulý rok. Pomocí Fashion Klossette Designer Showcase tehdy umožnila pěti digitálním návrhářům vystavovat své kousky ve vlastních obchodech. Ostatní uživatelé se v nich mohli fotit, učit se novým pózám nebo stylizovat originální outfity.

  Digitální móda mění způsob, jakým navrhujeme oblečení, vyzdvihla její potenciál Kloss

  Modelka Karlie Kloss hru vytvořila také kvůli své dlouhodobé touze propojit svět technologií s módním průmyslem. Metaverse totiž chápe nejen jako novou zábavu, ale také vhodnou obchodní příležitost. Zároveň zdůrazňuje rostoucí důležitost online světa pro mladší generace. „Digitální móda mění to, jakým způsobem navrhujeme a stylizujeme oblečení. Umožňuje navíc snadněji výtvory sdílet s ostatními,“ vysvětlila modelka. Má tedy za to, že se má „tradiční“ módní svět od toho technologického co učit.

  Herní platforma Roblox má v současnosti asi 60 milionů aktivních denních uživatelů. Nejrychleji rostoucí demografickou skupinou v tomto digitálním světě jsou pak hráči mezi 17 až 24 lety. „Pouze za rok 2021 vytvořili digitální módní návrháři v Roblox na 25 milionů virtuálních kousků,“ okomentovala pak úspěšnost Roblox jeho viceprezidentka pro globální partnerství Christina Wootton. „Skrze platformu posílají uživatelé na miliardy dolarů,“ vyzdvihla navíc Kloss investiční potenciál herního světa.

  Zdroj: WWD, Fashionista, Hypebae, Twitter, Instagram, Roblox

  Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.

  Zájem o úzké džíny prudce narůstá. Čeká nás jejich opětovná nadvláda?

  Úzké džíny se staly jakýmsi kontroverzním kouskem, který buď milujete, nebo nenávidíte. Zdá se, že na delší dobu upadly v zapomnění. Nejnovější data a outfity současných módních ikon však předpovídají jejich možný návrat, který otřese základy každého šatníku.

  Proměňte své obroučky v módní doplněk. Trendy brýle roku 2024

  Brýle považujeme za módní doplněk už několik desítek let. Letos to ovšem platí dvojnásob. Důvodem je vliv celebrit, TikTok trend oslavující estetiku knihovnic, i bezprostřední výraznost obrouček. Na rozdíl od prstýnku nebo doplňku ve vlasech si totiž brýlí každý všimne téměř okamžitě. V roce 2024 do popředí vstoupily především modely připomínající uplynulá léta 20. století.