Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Kdo říká, že Valentýn se musí slavit jen 14. února. Když totiž znáte ta správná místa, zjistíte, jak snadné je propadnout lásce i na nedělním brunchi. Skočte si hned teď uvařit hrnek kafe, protože na tento evropský výlet je kofein ”must have”.

  Město módy? Paříž. Město lásky? Zase ta Paříž. Nechceme této světové metropoli upírat ani zrnko z její úžasnosti. Ale v tomto článku jsme si dali za cíl, že za romantikou se můžete vydat i do jiných evropských měst. Protože kafe je láska.

  Káva je synonymem Itálie

  Kde jinde by měla naše romantická cesta po kavárnách započít než právě v Itálii. Ano, sice se tam nikdy nevypěstovalo ani zrníčko. Dokonce nejsou Italové ani na prvním místě největších pijáků tohoto hořkého nápoje. Přesto k nim neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že v Benátkách na Piazza San Marco sídlí tamní nejstarší kavárna, a podle mnohých tvrzení se jedná o nejstarší kavárnu v celé Evropě.

  Caffe Florian datuje své působení už do roku 1720 a od jeho založení se zde mnoho nezměnilo. Stále se ocitnete mezi původními nástěnnými malbami, dokonce i jídelní lístek zůstal prakticky stejný. Umíte si představit něco víc romantického?

  Pravá Francie v srdci Itálie

  Doporučovat vám francouzskou kavárnu v centru italské Florencie je skoro až svatokrádež, ale mezi těmi cihlovými zdmi se v suterénu skrývá těžká romantika. Do La Menagere na kávu nebo na večeři, ani jedním neprohloupíte. Na své si přijdou i ryze módní fandové. V jejich knihovně se totiž skrývají papírové poklady v podobě prestižních monografií z přehlídkových mol Versace, Prada, Chanel, Louis Vuitton a další, takže win win pro všechny!

  New York, New York

  Starosvětský šarm a jeden z nejbohatších interiérů nabízí New York Cafe v Budapešti. I malé espresso si vychutnáte ve velkém stylu obklopeni mramorem, tvrdým dřevem a luxusním zlatem, tak na co čekáte, oblékněte si nejlepší šaty a udělejte ze všední snídaně nevšední okamžik.

  Ráj marcipánu

  Maiasmokk je nejstarší kavárna v celém Estonsku a je jakousi mekkou nejlepšího marcipánu ve městě. Ostatně ten je dodnes jedním z hlavních důvodů, proč se sem vypravit. Věděli jste, že marcipán se ve středověku užíval jako lék proti nemoci z lásky? Samozřejmě je toho tady mnohem víc. Je to totiž taková kavárnička, která vás vezme svojí atmosférou zpátky do historie. A hlavně se nezapomeňte podívat na strop!

  Grand Cafe Odeon

  Rovněž švýcarský Curych má co nabídnout. Navštívit zde totiž můžete nádhernou secesní kavárnu a bar v jednom. Pod vysokými stropy, velkými okny a opulentními lustry se zde scházeli slavní politici, spisovatelé, básníci, malíři. Teď se tu můžete sejít vy se svojí láskou. Za zmínku také stojí, že Odeon byl prvním podnikem v Curychu, kde se šampaňské, kdysi luxusní nápoj vyhrazený pouze pro bohaté, podávalo po skleničkách.

  Rande v džungli

  Naši výpravu po Evropě zakončíme v Amsterdamu, kde byl vždycky tak trochu jiný svět než všude okolo. Zapomeňte teď proto na všechny honosné interiéry, kterými jsme vás doposud provedli. Pokud totiž toužíte po rande v městské džungli, pak se váš sen může splnit právě v Baru Botanique – Cafe Tropique. Zajděte si na mimózu a míchaná vajíčka s lanýži, běžte si projet město na kole a večer se vraťte na koktejl. Všechno zní jako dobrý nápad.

  Zdroj: Wander-Lush, We are Travel Girls, Instagram

  V hlavní roli kafe a romantika. Vydejte se s námi do kouzelných kaváren po Evropě

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.