More

  Kdo říká, že Valentýn se musí slavit jen 14. února. Když totiž znáte ta správná místa, zjistíte, jak snadné je propadnout lásce i na nedělním brunchi. Skočte si hned teď uvařit hrnek kafe, protože na tento evropský výlet je kofein ”must have”.

  Město módy? Paříž. Město lásky? Zase ta Paříž. Nechceme této světové metropoli upírat ani zrnko z její úžasnosti. Ale v tomto článku jsme si dali za cíl, že za romantikou se můžete vydat i do jiných evropských měst. Protože kafe je láska.

  Káva je synonymem Itálie

  Kde jinde by měla naše romantická cesta po kavárnách započít než právě v Itálii. Ano, sice se tam nikdy nevypěstovalo ani zrníčko. Dokonce nejsou Italové ani na prvním místě největších pijáků tohoto hořkého nápoje. Přesto k nim neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že v Benátkách na Piazza San Marco sídlí tamní nejstarší kavárna, a podle mnohých tvrzení se jedná o nejstarší kavárnu v celé Evropě.

  Caffe Florian datuje své působení už do roku 1720 a od jeho založení se zde mnoho nezměnilo. Stále se ocitnete mezi původními nástěnnými malbami, dokonce i jídelní lístek zůstal prakticky stejný. Umíte si představit něco víc romantického?

  Pravá Francie v srdci Itálie

  Doporučovat vám francouzskou kavárnu v centru italské Florencie je skoro až svatokrádež, ale mezi těmi cihlovými zdmi se v suterénu skrývá těžká romantika. Do La Menagere na kávu nebo na večeři, ani jedním neprohloupíte. Na své si přijdou i ryze módní fandové. V jejich knihovně se totiž skrývají papírové poklady v podobě prestižních monografií z přehlídkových mol Versace, Prada, Chanel, Louis Vuitton a další, takže win win pro všechny!

  New York, New York

  Starosvětský šarm a jeden z nejbohatších interiérů nabízí New York Cafe v Budapešti. I malé espresso si vychutnáte ve velkém stylu obklopeni mramorem, tvrdým dřevem a luxusním zlatem, tak na co čekáte, oblékněte si nejlepší šaty a udělejte ze všední snídaně nevšední okamžik.

  Ráj marcipánu

  Maiasmokk je nejstarší kavárna v celém Estonsku a je jakousi mekkou nejlepšího marcipánu ve městě. Ostatně ten je dodnes jedním z hlavních důvodů, proč se sem vypravit. Věděli jste, že marcipán se ve středověku užíval jako lék proti nemoci z lásky? Samozřejmě je toho tady mnohem víc. Je to totiž taková kavárnička, která vás vezme svojí atmosférou zpátky do historie. A hlavně se nezapomeňte podívat na strop!

  Grand Cafe Odeon

  Rovněž švýcarský Curych má co nabídnout. Navštívit zde totiž můžete nádhernou secesní kavárnu a bar v jednom. Pod vysokými stropy, velkými okny a opulentními lustry se zde scházeli slavní politici, spisovatelé, básníci, malíři. Teď se tu můžete sejít vy se svojí láskou. Za zmínku také stojí, že Odeon byl prvním podnikem v Curychu, kde se šampaňské, kdysi luxusní nápoj vyhrazený pouze pro bohaté, podávalo po skleničkách.

  Rande v džungli

  Naši výpravu po Evropě zakončíme v Amsterdamu, kde byl vždycky tak trochu jiný svět než všude okolo. Zapomeňte teď proto na všechny honosné interiéry, kterými jsme vás doposud provedli. Pokud totiž toužíte po rande v městské džungli, pak se váš sen může splnit právě v Baru Botanique – Cafe Tropique. Zajděte si na mimózu a míchaná vajíčka s lanýži, běžte si projet město na kole a večer se vraťte na koktejl. Všechno zní jako dobrý nápad.

  Zdroj: Wander-Lush, We are Travel Girls, Instagram

  V hlavní roli kafe a romantika. Vydejte se s námi do kouzelných kaváren po Evropě

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.