More

  Kreativní ředitelka módní značky Jimmy Choo Sandra Choi oznámila spolupráci s autorkou oblíbené mangy Pretty Guardian Sailor Moon. Jedná se o anime známé díky svým postavám s ikonickým citem pro módu. Luxusní výrobce obuvi proto představí speciální kolekci zaměřenou na jeho hrdinky.

  Módní značka Jimmy Choo zveřejní v polovině února speciální kousky zaměřené na hlavní hrdinky japonské mangy Sailor Moon. Do své kolekce tak zapracuje postavy Sailor Mercury, Mars, Jupiter, Venus nebo jejich mentorku a kočku Lunu, spolu s hlavní hrdinkou Pretty Guardian Sailor Moon. Představí tak nejen páry bot zaměřené na jednotlivé postavy, ale také tematické doplňky.

  „Spolupráce podtrhuje naše společné hodnoty jako je podpora práv žen, ale také víra ve schopnost módy inspirovat a podporovat individualitu,“ okomentovala speciální kolekci kreativní ředitelka Jimmy Choo Sandra Choi. Na její tvorbě se podílela s autorkou mangy Naoko Takeuchi. Projekt má podle ní podtrhnout jak vliv anime na pop kulturu, tak „luxus a půvab“ spojený se známým výrobcem bot Jimmy Choo.

  Foto: Instagram Jimmy Choo

  Nová kolekce zároveň oslaví 30 let od prvního vydání celosvětově oblíbené mangy. Značka každé z jejích hlavních hrdinek věnovala vlastní pár bot vyrobený v barvě, která je pro ně ikonická. „Mají vyzdvihnout jejich osobitost a charakter,“ popsala návrhy módní společnost. Zákazníci si budou moct vybrat například mezi kozačkami, koženými kotníkovými botami, lodičkami nebo botami na podpatku se silnou platformou.

  Fanoušci mangy se mohou těšit i na psaníčko nebo kozačky zdobené krystaly

  „Jsem nadšená, že postavy a příběhy vytvořené z mé představivosti jsou nyní zbožňované tolika lidmi po celém světě,“ vyjádřila se ke speciální kolekci Takeuchi. Kromě bot se budou moct fanoušci mangy těšit také na kabelky s černobílými ilustracemi z originální mangy. Značka nabídnde také luxusní psaníčko ve tvaru kočky Luny. Její limitovanou verzi ozdobenou krystaly pak společnost vyrobí pouze pro 25 šťastlivců na světě.

  Foto: Instagram Jimmy Choo

  Na vyžádání také společnost vyrobí luxusní pár zářivě růžových kozaček ozdobených krystaly Swarovski a doplněných ikonickým Jimmy Choo podpatkem. Kolekci naleznete v londýnském obchodě Selfridges od 14. února. Dostupná bude ale i v dalších kamenných prodejnách nebo online. „Sailor Moon je unikátní globální fenomén, který rezonuje napříč kulturami i jazyky. Promlouvá k různým generacím a všechny nás propojuje,“ dodala Choi.

  Zdroj: WWD, i-D, Fashion United, Jimmy Choo, Instagram

  Jimmy Choo představí speciální spolupráci. Oslaví známou japonskou mangu Sailor Moon

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.