Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jméno Alton Mason je v módním světě poměrně nový gigantický pojem. Učí se od Naomi Campbell, blízce se přátelí s Rihannou a jako první černošský model se prošel po přehlídkovém mole Chanel. Prvenství ho ale snad čeká i v jiném odvětví. Klade si za úkol zrovnoprávnit platy mužských a ženských modelů. K těmto kariérním výšinám ho katapultoval Karl Lagerfeld.

  Je až neuvěřitelné, kolik věcí mladík jménem Alton Mason v módním průmyslu dokázal. Mladý Američan je přitom teprve na začátku opravdu slibně vyhlížející kariéry. Je tedy více než možné, že se z něj v budoucnu stane stejná legenda, jako jsou nyní supermodelky 90. let.

  O modela totiž neustále hlásí zájem nejluxusnější módní domy a transatlantické řetězce, jako je ZARA nebo H&M. Zájem o jeho tvář mají dokonce i tradiční automobilky.

  Od pultu v McDonald’s rovnou na molo. Osudný moment nastal při prezentaci YEEZY Season 3

  Alton sotva dosáhl evropské hranice plnoletosti a na přehlídce YEEZY Season 3, pod taktovkou Kanye West, potkal supermodelku Naomi Campbell. Osudové setkání ho vyzdvihlo natolik, že si mohl ihned dovolit opustit práci pro fast food řetězec McDonald’s. O následný katapult mezi světové celebrity se postaral také Karl Lagerfeld.

  Jako prvnímu černošskému muži mu totiž umožnil procházku po Chanel runway. Král módy stihl rozhodnutí učinit jen krátce před svou smrtí v roce 2018. Jak vidno, hvězdy mladému symbolu krásy opravdu přály. Na mole jste mohli totiž spatřit i Lagerfeldova oblíbence Pharrella Williams, který ji sice také černošského původu, avšak není profesionálním modelem.

  Alton Mason není ryba ve vodě jen v modelingu. Předvádí skvělé módní kreace připomínající divadelní prostředí

  Když pomineme hlavní působení v modelingu, zjistíme, že talentovaný supermodel putuje i do nahrávacího studia. Alton většinu svého dětství strávil v Evropě se svým otcem. Před svým triumfem se pak částečně živil jako tanečník. Stál po boku Lady Gaga nebo Nicki Minaj. Na pódiích nejspíše nasbíral také inspiraci pro své chystané sólové album.

  Do outfitů a vlastní prezentace supermodela pak značně zasahuje i jeho divadelní vzdělání. Při pohledu na jeho veškeré kreace vidíte vliv teatrálního umění. Občas tak působí jako dokonalá kulisa s ještě dokonalejším kostýmem.

  Supermodel, herec a ambasador módního domu Dolce&Gabbana. Na jednoho trochu moc

  Altona nepotkáte pouze na přehlídkových molech a v kampaních nejrůznějších značek. Na obrazovkách se objevil například i ve filmovém trháku Elvis. Jeho nejnovější role pak představuje ambasadora značky Dolce&Gabbana. Podle slov jejích zástupců se tímto počinem snoubí filmové prostředí s módou, což jsou faktory, které k sobě neodmyslitelně patří.

  Zdroj: Dolce&Gabbana

  Jak je to ale s vyplácením těchto lukrativních příležitostí? Modeling je snad jediné pracovní odvětví, ve kterém jsou muži placeni až o polovinu méně než ženy. I když se Altonovi příjmy těm ženským skoro rovnají, snaží se hlásat platovou rovnoprávnost, kterou je do oblasti modelingu nutno zasadit.

  Zdroje: Instagram, YouTube, WWD, GQ, Wikipedie, IMDb, Dolce&Gabbana

  Jediný muž se statusem supermodel. Nejžádanější model Alton Mason dostal požehnání i od Lagerfelda

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.