Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Odpoledne strávené opalováním na pláži, osvěžující plavání v moři a užívání si každého slunečního paprsku, který dopadne na naši tvář, je už jen nostalgickou vzpomínkou. Něco s námi však zůstává věrně i po skončení léta – vyčerpaná pokožka a vlasy. Ty dostávají v horku obzvlášť zabrat. Podzim ovšem nabízí ideální příležitost napravit všechny škody a nastavit naši rutinu do režimu hibernace a regenerace. Přinášíme vám přehled kroků a produktů, které byste neměli vynechat, pokud chcete vrátit svou pokožku a vlasy do optimální kondice.

  Sluncem poškozená pokožka

  Zlatým pravidlem v boji proti předčasnému stárnutí je používat SPF ochranu každý den, ať jste kdekoli a kdykoli, i když počasí zrovna slunci nepřeje. Někdy je však snadné na to ve víru léta zapomenout a SPF pravidelně opakovaně nanášet. Výsledky se pak krutě projeví v podobě hnědých skvrn, suché pokožky, drsné textury, jemných linek a vrásek. Během podzimu je proto skvělé dopřát pleti čas na regeneraci, pořádně ji hydratovat a zařadit do péče o pleť určité aktivní látky.

  Jakým složkám věnovat pozornost?

  Není ale nutné zoufat, stačí jen zvolit vhodnou „léčbu“. Ta může mít podobu účinného séra proti hyperpigmentaci a tmavým skvrnám. Na trhu jich je celá řada, například Oxy-R Peptides od Medik8 nebo Niacinamide od francouzské La Roche Posay. Důležitou roli však sehrávají také látky, které podporují obnovu kožních buněk pro znovuzrozenou a zářivou pleť, jako je vitamin C, retinol a chemické exfolianty. Skvělé anti-aging sérum s vitaminem C má slovenská značka Noili. To s retinolem nabízí například Paula’s Choice. Základním krokem při sestavování SOS záchranné rutiny je prověřit, zda lze jednotlivé složky kombinovat a pak je pomalu začlenit do své rutiny. Vedle toho všeho nezapomeňte na krk, dekolt a výživnou hydrataci kyselinou hyaluronovou nebo pleťovým olejem!

  Zdroj: Medik8, La Roche Posay, Noili, Paula’s Choice

  Vlasy poškozené sluncem

  Suché, krepaté vlasy bez známek jakéhokoli života jsou tvrdou realitou. Přichází zejména po dovolené, opalování a koupání v chlorované nebo mořské vodě. Klíčem je zaměřit se na obnovující vlasové produkty, ale věnovat pozornost také pokožce hlavy. Úlevu jí můžete dopřát pomocí exfoliace s kyselinou glykolovou od The INKEY List. Rovněž je vhodné na nějakou dobu omezit tepelnou úpravu vlasů a styling. Před mytím můžete použít vyživující péči od Olaplex. Značka OUAI má ve své nabídce kondicionér s výtažkem z kumquatu pro všechny typy vlasů.Celý proces lze završit sérem od Gisou s medem a rostlinným keratinem, které zapracujete do vlasů od kořínků ke konečkům bez oplachování.

  Zdroj: The INKEY List, Olaplex, OUAI, Gisou

  Zdroje: Healthline, Harvard Health Publishing, Gisou, L’Oréal Paris

  Foto:Pexels

  Jak opět nastartovat svou pleť a vlasy po náročném létě?

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.