Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Odpoledne strávené opalováním na pláži, osvěžující plavání v moři a užívání si každého slunečního paprsku, který dopadne na naši tvář, je už jen nostalgickou vzpomínkou. Něco s námi však zůstává věrně i po skončení léta – vyčerpaná pokožka a vlasy. Ty dostávají v horku obzvlášť zabrat. Podzim ovšem nabízí ideální příležitost napravit všechny škody a nastavit naši rutinu do režimu hibernace a regenerace. Přinášíme vám přehled kroků a produktů, které byste neměli vynechat, pokud chcete vrátit svou pokožku a vlasy do optimální kondice.

  Sluncem poškozená pokožka

  Zlatým pravidlem v boji proti předčasnému stárnutí je používat SPF ochranu každý den, ať jste kdekoli a kdykoli, i když počasí zrovna slunci nepřeje. Někdy je však snadné na to ve víru léta zapomenout a SPF pravidelně opakovaně nanášet. Výsledky se pak krutě projeví v podobě hnědých skvrn, suché pokožky, drsné textury, jemných linek a vrásek. Během podzimu je proto skvělé dopřát pleti čas na regeneraci, pořádně ji hydratovat a zařadit do péče o pleť určité aktivní látky.

  Jakým složkám věnovat pozornost?

  Není ale nutné zoufat, stačí jen zvolit vhodnou „léčbu“. Ta může mít podobu účinného séra proti hyperpigmentaci a tmavým skvrnám. Na trhu jich je celá řada, například Oxy-R Peptides od Medik8 nebo Niacinamide od francouzské La Roche Posay. Důležitou roli však sehrávají také látky, které podporují obnovu kožních buněk pro znovuzrozenou a zářivou pleť, jako je vitamin C, retinol a chemické exfolianty. Skvělé anti-aging sérum s vitaminem C má slovenská značka Noili. To s retinolem nabízí například Paula’s Choice. Základním krokem při sestavování SOS záchranné rutiny je prověřit, zda lze jednotlivé složky kombinovat a pak je pomalu začlenit do své rutiny. Vedle toho všeho nezapomeňte na krk, dekolt a výživnou hydrataci kyselinou hyaluronovou nebo pleťovým olejem!

  Zdroj: Medik8, La Roche Posay, Noili, Paula’s Choice

  Vlasy poškozené sluncem

  Suché, krepaté vlasy bez známek jakéhokoli života jsou tvrdou realitou. Přichází zejména po dovolené, opalování a koupání v chlorované nebo mořské vodě. Klíčem je zaměřit se na obnovující vlasové produkty, ale věnovat pozornost také pokožce hlavy. Úlevu jí můžete dopřát pomocí exfoliace s kyselinou glykolovou od The INKEY List. Rovněž je vhodné na nějakou dobu omezit tepelnou úpravu vlasů a styling. Před mytím můžete použít vyživující péči od Olaplex. Značka OUAI má ve své nabídce kondicionér s výtažkem z kumquatu pro všechny typy vlasů.Celý proces lze završit sérem od Gisou s medem a rostlinným keratinem, které zapracujete do vlasů od kořínků ke konečkům bez oplachování.

  Zdroj: The INKEY List, Olaplex, OUAI, Gisou

  Zdroje: Healthline, Harvard Health Publishing, Gisou, L’Oréal Paris

  Foto:Pexels

  Jak opět nastartovat svou pleť a vlasy po náročném létě?

  Kozačky a černé punčocháče: Neporazitelná trendy kombinace na zimu

  Vymanit se z koloběhu zimního oblékání může být obtížné. Někdy se zdá, že jedinou možností pro chladné počasí jsou kalhoty, ale opak je pravdou. V tomto období můžete své outfity povýšit na jinou úroveň díky vysokým kozačkám a punčocháčům. Ukážeme vám, jak vytvořit dechberoucí look právě pomocí těchto dvou kousků.

  Pradasphere II pohltila Šanghaj. Návštěvníky láká na to nejlepší z luxusního světa Prada

  Čím dál více luxusních značek cílí na trh v Číně. Jednou z nich je italská společnost Prada, která ve čtvrtek v Šanghaji zahájila exkluzivní výstavu Pradasphere II. Nabízí jedinečný zážitek, který návštěvníky vtáhne do jinak nedosažitelného světa slavného módního domu. Na vlastní oči tak spatří nejen slavné oblečení, ale také architekturu, sport a umění.

  Přehlídka Chanel Métiers d’art vzdala hold Manchesteru. Vyzdvihla jeho historii i hudební ikony

  Velkolepá show Métiers d'art letos provázala značku Chanel s průmyslovou i hudební historií Manchesteru. Kreativní ředitelka Virginie Viard vzdala hold hvězdám jako Joy Division, New Order, The Smiths nebo Oasis. Pochmurné britské město pak rozzářila kolekcí v jasných barvách červené, zelené nebo oranžové. Zpracovala je především do kousků s nádechem 60. let minulého století.

  Ponořte se o svátcích do zaslouženého beauty spánku. Odměňte se luxusním povlečením, vyživující kosmetikou nebo relaxující vůní

  Kromě přeplněného svátečního stolu a kouzelných pohádek se všichni celý rok těšíme na svátky ještě z dalšího důvodu. Nemůžeme se dočkat vytouženého odpočinku a klidu. Podobný relax zaručí především kvalitní spánek. Odměňte se proto letošní vánoční sezónu luxusním povlečením, hedvábnou maskou na oči, pořádnou matrací nebo nočními séry a aromatickými oleji.