More

  Zájem o měďnaté peptidy v skincare v rozmezí posledního roku enormně vzrostl. V moři všech účinných a populárních kosmetických ingrediencí, jako je šnečí mucin, niacinamid nebo skvalan, je někdy náročné neztratit přehled a realisticky zhodnotit jejich prospěšnost pro naši pleť. Přinášíme vám stručný přehled všeho, co potřebujete vědět, pokud uvažujete o zařazení této zajímavé účinné látky do své rutiny.

  Teoretický rychlokurz o měďnatých peptidech

  Na začátku stojí aminokyseliny, které jsou stavební jednotkou peptidů i proteinů. V pokožce sehrávají svou roli, např. jako antioxidanty, při tvorbě elastinu a kolagenu a při transportu vlhkosti. Pod pojmem peptid si můžeme představit řetězec tvořený nejméně dvěma aminokyselinami, existuje několik druhů. Jak do toho všeho zapadají měďnaté peptidy? Ty lze zařadit do kategorie tzv. transportních peptidů. Přenášejí stopové prvky na určené místo a jsou zvláště významné pro svou schopnost hojit rány. Řada studií potvrzuje jejich pozitivní vliv na zralou pleť. Pokud vás trápí ochablá a mdlá pleť, jemné linky a vrásky, tyto speciální peptidy se mohou ukázat jako dobrá volba pro šťastnou a zdravou pokožku.

  Jakým kombinacím se v rámci skincare rutiny vyhnout?

  Mít ve své péči několik aktivních látek může být opravdu efektivním řešením, ale každá mince má dvě strany. Nezbytností je správná kombinatorika. Ta zajistí, aby se jednotlivé složky navzájem neomezovaly v účinnosti. Zlatým pravidlem je vyhnout se současnému používání měďnatých peptidů a silných složek, jako je vitamin C, retinol nebo alfa-hydroxykyseliny.

  The Ordinary- Multi-Peptide + Copper Peptides 1%

  Snad nejznámějším reprezentantem celého peptidového seskupení je sérum od The Ordinary. Je určeno pro milovníky víceúčelové kosmetiky, obsahuje několik peptidových komplexů, přidaný peptid mědi a kyselinu hyaluronovou. Chrání pleť před oxidačním stresem, zjemňuje viditelnost vrásek a podporuje její elasticitu. Se vším všudy, mladistvý a zdravý vzhled je zaručen!

  Zdroj: The Ordinary

  Medik8- COPPER PCA PEPTIDES™

  Medik8, značka s medicínským účinkem, představuje patentovaný antioxidační zázrak. Obsahuje speciálně vyvinutou látku Copper PCA, která je jako antioxidant 40krát účinnější než vitamin C. Složení je vyladěno do dokonalosti a vyhlazuje a chrání pleť před širokým spektrem volných radikálů. Funguje jako skvělá alternativa pro všechny alergiky na vitamín C.

  Zdroj: Medik8

  NIOD- COPPER AMINO ISOLATE SERUM 3 1:1

  Toto sérum na vodní bázi bojuje proti známkám stárnutí spíše „nepřímo“. Zaměřuje se především na vytvoření zdravého prostředí pro šťavnatou a zdravou pleť. NIOD momentálně nabízí jeho vylepšenou třetí generaci se zcela stabilním tripeptidem vázaným na měď (GHK-Cu).

  Zdroj: NIOD

  Zdroje: National Institutes of Health, Healthlne, Envy Therapy, Cosibella, Byrdie, The Ordinary, Medik8, NIOD

  Foto:Pexels

  Jak naplno využít měďnaté peptidy ve své skincare rutině?

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.