Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Zájem o měďnaté peptidy v skincare v rozmezí posledního roku enormně vzrostl. V moři všech účinných a populárních kosmetických ingrediencí, jako je šnečí mucin, niacinamid nebo skvalan, je někdy náročné neztratit přehled a realisticky zhodnotit jejich prospěšnost pro naši pleť. Přinášíme vám stručný přehled všeho, co potřebujete vědět, pokud uvažujete o zařazení této zajímavé účinné látky do své rutiny.

  Teoretický rychlokurz o měďnatých peptidech

  Na začátku stojí aminokyseliny, které jsou stavební jednotkou peptidů i proteinů. V pokožce sehrávají svou roli, např. jako antioxidanty, při tvorbě elastinu a kolagenu a při transportu vlhkosti. Pod pojmem peptid si můžeme představit řetězec tvořený nejméně dvěma aminokyselinami, existuje několik druhů. Jak do toho všeho zapadají měďnaté peptidy? Ty lze zařadit do kategorie tzv. transportních peptidů. Přenášejí stopové prvky na určené místo a jsou zvláště významné pro svou schopnost hojit rány. Řada studií potvrzuje jejich pozitivní vliv na zralou pleť. Pokud vás trápí ochablá a mdlá pleť, jemné linky a vrásky, tyto speciální peptidy se mohou ukázat jako dobrá volba pro šťastnou a zdravou pokožku.

  Jakým kombinacím se v rámci skincare rutiny vyhnout?

  Mít ve své péči několik aktivních látek může být opravdu efektivním řešením, ale každá mince má dvě strany. Nezbytností je správná kombinatorika. Ta zajistí, aby se jednotlivé složky navzájem neomezovaly v účinnosti. Zlatým pravidlem je vyhnout se současnému používání měďnatých peptidů a silných složek, jako je vitamin C, retinol nebo alfa-hydroxykyseliny.

  The Ordinary- Multi-Peptide + Copper Peptides 1%

  Snad nejznámějším reprezentantem celého peptidového seskupení je sérum od The Ordinary. Je určeno pro milovníky víceúčelové kosmetiky, obsahuje několik peptidových komplexů, přidaný peptid mědi a kyselinu hyaluronovou. Chrání pleť před oxidačním stresem, zjemňuje viditelnost vrásek a podporuje její elasticitu. Se vším všudy, mladistvý a zdravý vzhled je zaručen!

  Zdroj: The Ordinary

  Medik8- COPPER PCA PEPTIDES™

  Medik8, značka s medicínským účinkem, představuje patentovaný antioxidační zázrak. Obsahuje speciálně vyvinutou látku Copper PCA, která je jako antioxidant 40krát účinnější než vitamin C. Složení je vyladěno do dokonalosti a vyhlazuje a chrání pleť před širokým spektrem volných radikálů. Funguje jako skvělá alternativa pro všechny alergiky na vitamín C.

  Zdroj: Medik8

  NIOD- COPPER AMINO ISOLATE SERUM 3 1:1

  Toto sérum na vodní bázi bojuje proti známkám stárnutí spíše „nepřímo“. Zaměřuje se především na vytvoření zdravého prostředí pro šťavnatou a zdravou pleť. NIOD momentálně nabízí jeho vylepšenou třetí generaci se zcela stabilním tripeptidem vázaným na měď (GHK-Cu).

  Zdroj: NIOD

  Zdroje: National Institutes of Health, Healthlne, Envy Therapy, Cosibella, Byrdie, The Ordinary, Medik8, NIOD

  Foto:Pexels

  Jak naplno využít měďnaté peptidy ve své skincare rutině?

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.