Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Zájem o měďnaté peptidy v skincare v rozmezí posledního roku enormně vzrostl. V moři všech účinných a populárních kosmetických ingrediencí, jako je šnečí mucin, niacinamid nebo skvalan, je někdy náročné neztratit přehled a realisticky zhodnotit jejich prospěšnost pro naši pleť. Přinášíme vám stručný přehled všeho, co potřebujete vědět, pokud uvažujete o zařazení této zajímavé účinné látky do své rutiny.

  Teoretický rychlokurz o měďnatých peptidech

  Na začátku stojí aminokyseliny, které jsou stavební jednotkou peptidů i proteinů. V pokožce sehrávají svou roli, např. jako antioxidanty, při tvorbě elastinu a kolagenu a při transportu vlhkosti. Pod pojmem peptid si můžeme představit řetězec tvořený nejméně dvěma aminokyselinami, existuje několik druhů. Jak do toho všeho zapadají měďnaté peptidy? Ty lze zařadit do kategorie tzv. transportních peptidů. Přenášejí stopové prvky na určené místo a jsou zvláště významné pro svou schopnost hojit rány. Řada studií potvrzuje jejich pozitivní vliv na zralou pleť. Pokud vás trápí ochablá a mdlá pleť, jemné linky a vrásky, tyto speciální peptidy se mohou ukázat jako dobrá volba pro šťastnou a zdravou pokožku.

  Jakým kombinacím se v rámci skincare rutiny vyhnout?

  Mít ve své péči několik aktivních látek může být opravdu efektivním řešením, ale každá mince má dvě strany. Nezbytností je správná kombinatorika. Ta zajistí, aby se jednotlivé složky navzájem neomezovaly v účinnosti. Zlatým pravidlem je vyhnout se současnému používání měďnatých peptidů a silných složek, jako je vitamin C, retinol nebo alfa-hydroxykyseliny.

  The Ordinary- Multi-Peptide + Copper Peptides 1%

  Snad nejznámějším reprezentantem celého peptidového seskupení je sérum od The Ordinary. Je určeno pro milovníky víceúčelové kosmetiky, obsahuje několik peptidových komplexů, přidaný peptid mědi a kyselinu hyaluronovou. Chrání pleť před oxidačním stresem, zjemňuje viditelnost vrásek a podporuje její elasticitu. Se vším všudy, mladistvý a zdravý vzhled je zaručen!

  Zdroj: The Ordinary

  Medik8- COPPER PCA PEPTIDES™

  Medik8, značka s medicínským účinkem, představuje patentovaný antioxidační zázrak. Obsahuje speciálně vyvinutou látku Copper PCA, která je jako antioxidant 40krát účinnější než vitamin C. Složení je vyladěno do dokonalosti a vyhlazuje a chrání pleť před širokým spektrem volných radikálů. Funguje jako skvělá alternativa pro všechny alergiky na vitamín C.

  Zdroj: Medik8

  NIOD- COPPER AMINO ISOLATE SERUM 3 1:1

  Toto sérum na vodní bázi bojuje proti známkám stárnutí spíše „nepřímo“. Zaměřuje se především na vytvoření zdravého prostředí pro šťavnatou a zdravou pleť. NIOD momentálně nabízí jeho vylepšenou třetí generaci se zcela stabilním tripeptidem vázaným na měď (GHK-Cu).

  Zdroj: NIOD

  Zdroje: National Institutes of Health, Healthlne, Envy Therapy, Cosibella, Byrdie, The Ordinary, Medik8, NIOD

  Foto:Pexels

  Jak naplno využít měďnaté peptidy ve své skincare rutině?

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.