Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Vlastnit ucelený šatník, jako mají Skandinávci, je snem snad každého módního nadšence. V poslední době se na jejich styl snaží navázat influenceři i některé celebrity. Vyznačuje se jednoduchostí, strukturálními experimenty i ověřenými barevnými kombinacemi. Většina tamních značek se také snaží zaujmout pozici pomalé módy a řídí se nadčasovostí. I přesto se občas nebojí zariskovat v atypických střizích a nekonvenčních materiálech.

  Pokud si přejete začlenit do svého šatníku některé z předních skandinávských značek, máte na výběr z bohaté škály možností. Ať už se jedná o investici do klíčových nadčasových výrazných kousků, nebo o nákupy přechodných oděvů, které můžete stylizovat během celého roku. Není tedy vůbec nemožné, že si díky skandinávským designérům vybavíte celý šatník. Minimalismus, sezónní neutrálnost i funkčnost jsou tu totiž klíčovými prvky.

  Proč nás skandinávské odvětví módy tak fascinuje? Nejspíše svým vrozeným citem pro design. Podle nás je skandinávská móda pouze instinktem, nikoliv splněním správné estetiky dané lokality. Když nahlédneme do nátury obyvatel severských zemí, zjistíme, že už od dávných dob se vyznačují dokonalým smyslem pro design. Na stejné bázi funguje i současná tamní módní scéna. Pro správné zakomponování severské módy do vaší šatny je tedy potřeba řízení se rozumem, mírou a přirozeným instinktem.

  Rotate zahaleno do čokoládově hnědé. Vyzkoušejte šaty a komplety na běžné nošení i speciální příležitosti

  Brand Rotate má jednu velkou přednost, a tou je sofistikovaná monotónnost. Zajišťuje kombinovatelnost a vyzařuje nadhledem. Setkáte se tu především s outfity, fungujícími jako ucelené looky, které nic nenarušuje. O zvláštnost se zde stará řasení, nabírané části oděvu a nejrůznější materiály. Kromě toho, že výsledek vypadá promyšleně, bude z vás křičet dech beroucí elegance.

  Zdroj: ROTATE

  Nebeské úplety, precizně zpracované textilie a velikostní diverzita. The Garment nezná hranice vrstvení

  Kodaňský módní dům The Garment nás zaujal především precizním vrstvením kvalitních a k sobě padnoucích materiálů. Jak vidno, značka si libuje v mixologii zemitých a přírodních barev. Například směs šedých odstínů se zeleným trenčkotem a světlou balaclavou ladicí s rukavicemi vypadá opravdu skvěle. V podstatě obléknete klasické a tradiční složky oděvu, které po navrstvení působí perfektně. Vyčarujete tak tradiční a zároveň velice čerstvý look.

  Zdroj: The Garment

  Když se móda potká s uměním. Rains jakoby se připravoval na probádání deštného pralesa i let do vesmíru

  V nadcházející sezóně se u Rains setkáte s prvky, které nelze tak snadno zařadit. Už z názvu značky vyplývá, že většina kousků má co dočinění s deštěm. A je to tak, oděvy od Rains jsou nepromokavé. Vycházejí z inspirace skandinávských měst, které často zalijí návaly deště. Kolekce je ovlivněná funkčním přístupem k designu a prolíná se jí experimentální volba materiálů. Zároveň ale zachovává hodnoty severské módy, tedy na výbornou zvládnuté vrstvení i volba barev.

  Zdroj: Rains

  By Malene Birger nabízí základní šatník na dosah ruky. Neobyčejné basic kousky na každý den

  Pokud hledáte butik, kde pořídíte oblečení na každodenní život, Malene Birger představuje brand, s jehož pomocí nebudete každé ráno zoufale stát u zrcadla. Vybere si tu každá žena, která touží vypadat moderně a zároveň vkusně. Aktuální nabídka disponuje několika styly najednou. Pořídíte zde oversized padnoucí kabát, saténový komplet i propínací svetr. A to vše mezi sebou nakombinujete jak je libo.

  Zdroj: By Malene Birger

  Skandinávský barbiecore má na kontě Cecilie Bahnsen. Seveřané si dokáží pohrát i s něžnou růžovou

  Kolekce spojující tradice francouzské módy s designovou kulturou Skandinávie jsou charakterizovány kombinací precizního řemeslného zpracování. Nechybí ani detaily s architektonickými objemy a skulpturálními siluetami, přinášející moderní interpretaci ženskosti. U Cecilie se můžete inspirovat dokonalým pojetím a rovnováhou mezi oběma světy. Obliba průhledných lehkých materiálů doplňuje objem a velikost, což je pro seveřany typické. Stejně jako u jiných kolekcí tu hlavní roli hraje oblíbené řasení.

  Zdroj: Cecilie Bahnsen

  Latimmier si pohrává s formálním oblečením. Transformuje ostré linie a vytváří originální druh streetwearu

  Dekonstruované motivy, zkoumající oděvní prvky vysoce postavených mužů. To je Latimmier. Až satiricky se přitom jednotlivé elementy snaží zformulovat tak, aby nebyly konvenční a nudné. Některé vysoce elegantní kousky mixuje s ryze streetwearovými prvky a naopak. Zásadní roli tu hrají asymetrické střihy a ostré linie. Ve finále se nejedná o typicky severskou módu, ale vidíme zde posun a alespoň přibližné nasměrování mladých návrhářů. V letošním roce proto čekáme stále více „pouličních“ aspektů.

  Zdroj: Latimmier

  V závěru je nevyhnutelné konstatovat, že skandinávskou módu nelze jednoduše napodobit. Je nutné ji skutečně vnímat. Pokud se momentálně necítíte přesvědčeni o těchto kombinacích a zdánlivě jednoduché eleganci, buďte trpěliví. Zachovejte chladnou hlavu a postupujte pozvolna. Držte se zásady „všeho s mírou“ a soustřeďte se na vnímání jednotlivých barev a jejich odstínů. Správnou cestu poznáte, když váš módní instinkt intuitivně rozhodne, jak volně kombinovat a vrstvit vše potřebné. Výsledek následně poznáte sami.

  Instinkt, nikoliv nucená estetika. Skandinávská móda spojuje praktičnost, pohodlí i sebevyjádření

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.