Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Inspirace je klíč k úspěchu, a to ve všech směrech. V módě však takové tvrzení platí dvojnásob. Ne každý den jsme totiž schopni vytvořit naprosto originální looky. Proto přinášíme výběr influencerů, které jsme k inspiraci uznali více než za vhodné. Jejich outfity jsou vysoce specifické, ale zároveň „easy to make“. Někteří si libují v delikátních oversized kouscích, vlivu vinatge nebo y2k éry a jiní zase v pařížské eleganci. 

  Jste unaveni stále stejnými It girls a It boys, kteří nám v instagramových výběrech i hledáčcích neustále vyskakují? Všechny zdroje inspirace jednou vyschnou. Zaměřili jsme se proto na opravdové módní nadšence, kteří módě zasvětili své feedy na Instagramu i dalších sociálních sítích. Favorita si mezi nimi vybere snad každý. A nezapomněli jsme, samozřejmě, ani na pány.

  Extrémní dávka barev. Hrajte si s odstíny podle estetických pravidel

  Influencerka Klaudia nás zaujala především svým citem pro mixologii barev. Často si pohrává s nejrůznějšími kombinacemi barevných tónů, ale i materiálů. Dokonale své streetwear outfity prolíná s designérskými a haute couture kousky. Zábavně a vkusně tak dává zcela jinou úroveň produktům, které na runwayích i v samotných nabídkách působí nudně. Možná byste nad nimi kvůli jisté míře monotónosti při prvním pohledu mávli rukou. Výsledek je ovšem ohromný.

  Pokud chcete působit sofistikovaně, nadchne vás Ivona Zupet. Hlavní protagonistkou jejího feedu je černá

  Instagramový účet s názvem YVZUX ve srovnání s předchozím obsahem zaujímá výrazně temnější estetiku. Ivona exceluje zejména vytříbenými černými a elegantními outfity, které se odráží i v samotném designu jejího profilu, nasyceného tmavými odstíny. Pro příznivce černé a bílé palety vytváří její feed jakýsi imaginární moodboard.

  Influencerka má na svém kontě několik významných módních spoluprací, což z ní dělá ověřenou módní autoritu. Můžete ji proto považovat za správnou „trendsetterku“. Pravidelně se objevuje na červených kobercích, na kterých nám poskytuje inspiraci a vize potřebné pro vývoj módního světa.

  Na scénu přichází královna oversized kousků. Angelica inspiruje nadšence posedlé minimalismem

  Fotografka Angelica Svanström miluje minimalismus, stejně jako oversized střihy. Duo aspektů z ní dělá velmi zajímavou osobnost. Na jejím účtu nenajdete směs barev, ani „přeplácanost“, ale pouze čisté linie nebo jednoduché a klasické oděvní prvky. Kouzlo její módní identity spočívá v draze vyhlížejících kouscích, bez potisků i velkých log. Popsali bychom ji jako influencerku s oblibou v streetwearovém tichém luxusu.

  Pánové pro inspiraci nemusí do zahraničí. Energické looky předvádí Jan Hrdlička

  Při prvním pohledu na Janův feed nás nadchla nedávná fotka z Paříže. Ve městě módy totiž oblékl outfit jako z moderní učebnice preppy stylu. Antracitový Ami Paris svetr s jemně vykukující košilí, Loewe taškou a černými pants vypadá naprosto perfektně. Jan má za sebou stejně jako předešlí influenceři několik prestižních spoluprací.

  Například poměrně nedávno se svým přítelem nafotili opěvovanou kolaboraci značek H&M X Rabanne. Jana s jeho partnerem bychom proto označili za jedny z mála relevantních českých influencerů, kteří tvoří skvělé looky.

  Pohodlí a komfort najdete u Miguela Cobos. Ležérní a jednoduché outfity obléknete na nedělní brunch i večer s přáteli

  Vzhledem k tomu, že většina mužů dává přednost pohodlí, představujeme vám modela Miguela Cobose. Jeho oblečení se možná na první pohled může jevit jako obyčejné, ve skutečnosti ale představuje spojení streetwearu a ležérní módy. Pro muže, kteří si přejí vypadat stylově, aniž by se přitom museli příliš namáhat, proto představuje tento jednoduchý styl optimální řešení.

  Zdroj: Instagram

  Influencerská módní poradna. Sledujte účty podávající kvalitní a precizně promyšlený obsah

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.