Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Vítejte na dráze nové industriální obsese! Industriální interiéry se již dávno staly symbolem městského stylu a minimalistické elegance. #IndustryInterior se vyznačuje použitím základních materiálů jako jsou beton, kov a dřevo, které jsou kombinovány tak, aby vytvořily vyváženou harmonii. Design svým průmyslovým šarmem, vysokými stropy, kovovými detaily a otevřeným prostorem uchvátí každou návštěvu. Novou klasiku osvěžte trendovými prvky a vykouzlete z vašeho domova realitní nebe!

  Jak jsme již zmínili, základní prvky musíte kombinovat tak, aby mezi jednotlivými kousky docházelo k rovnováze. Pro začátek je tedy nutné uvést na pravou míru s čím industriální design nekombinovat. Zapomeňte na výrazně barevné dekorace, četně zdobené předměty i obrazy v jiném uměleckém stylu. Zaměřte se na zemité barvy, připojte trochu fantazie, ale zároveň neopouštějte od základních pravidel.

  Foto: iStock

  Inspirace u světových designérů

  Nebudeme dál otálet a rovnou se vrhneme na tipy u koho se inspirovat. Část předmětů, které vám dnes ukážeme, nelze ihned koupit. Některé kusy si budete muset pořídit na míru. Konvenční produkty v tomto odvětví nečekejte!

  Britská okázalost umocněná láskou k průmyslu

  Při spojení těchto slov nás nenapadá nikdo jiný, než interiérový designér Tom Dixon. Umělec se zaměřuje na interiérové osvětlení i nábytek, proto u něj pořídíte v podstatě vše, co je k zvládnutí industry designu zapotřebí. Kvalitní a precizní zpracování všech jeho návrhů potvrzují i jeho četné výstavy v nejrůznějších světových galeriích. U Toma se doporučujeme poohlédnout hlavně po stylovém osvětlení.

  Foto: Tom Dixon

  Skandinávský nadhled 

  Nyní se přesouváme do Holandska, kde je industriální design doma. Jedním z designérů ve světovém měřítku je Marcel Wanders. Nekonvenční materiály a robustní předměty z něj tvoří krále mezi holandskými designéry. Libuje si v moderních technikách výroby, což je při tvorbě industriálních předmětů více než žádoucí.

  Foto: Marcel Wanders

  Průmyslové prostředí v kombinaci s americkým volnomyšlenkářstvím

  Heslo, které do fyzické podoby uvádí designérka Kelly Wearstler. Nejčastěji kombinuje základní materiály s okázalými prvky, tak aby se nepřekrývaly a nezastiňovaly se mezi sebou. Rovnováha je tu tedy na prvním místě.

  Foto: Kelly Wearstler

  Francie klade důraz na funkčnost

  Francie je sídlem mnoha trendových záležitostí. Jinak tomu není ani u #industry. Philippe Starck se všechny své návrhy snaží vytvářet tak, aby byly funkční a praktické. Lásku k industriálnímu designu propojuje s druhou vášní, kterou je minimalismus. O francouzský šmrnc se s Philippem postaráte na výbornou.

  Foto: Philippe Starck

  Foto:iStock

  Industry design v novém kabátě! Vytvořte z vašeho domova místo, kde jednoduchost a okázalost splývají

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.