Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Vítejte na dráze nové industriální obsese! Industriální interiéry se již dávno staly symbolem městského stylu a minimalistické elegance. #IndustryInterior se vyznačuje použitím základních materiálů jako jsou beton, kov a dřevo, které jsou kombinovány tak, aby vytvořily vyváženou harmonii. Design svým průmyslovým šarmem, vysokými stropy, kovovými detaily a otevřeným prostorem uchvátí každou návštěvu. Novou klasiku osvěžte trendovými prvky a vykouzlete z vašeho domova realitní nebe!

  Jak jsme již zmínili, základní prvky musíte kombinovat tak, aby mezi jednotlivými kousky docházelo k rovnováze. Pro začátek je tedy nutné uvést na pravou míru s čím industriální design nekombinovat. Zapomeňte na výrazně barevné dekorace, četně zdobené předměty i obrazy v jiném uměleckém stylu. Zaměřte se na zemité barvy, připojte trochu fantazie, ale zároveň neopouštějte od základních pravidel.

  Foto: iStock

  Inspirace u světových designérů

  Nebudeme dál otálet a rovnou se vrhneme na tipy u koho se inspirovat. Část předmětů, které vám dnes ukážeme, nelze ihned koupit. Některé kusy si budete muset pořídit na míru. Konvenční produkty v tomto odvětví nečekejte!

  Britská okázalost umocněná láskou k průmyslu

  Při spojení těchto slov nás nenapadá nikdo jiný, než interiérový designér Tom Dixon. Umělec se zaměřuje na interiérové osvětlení i nábytek, proto u něj pořídíte v podstatě vše, co je k zvládnutí industry designu zapotřebí. Kvalitní a precizní zpracování všech jeho návrhů potvrzují i jeho četné výstavy v nejrůznějších světových galeriích. U Toma se doporučujeme poohlédnout hlavně po stylovém osvětlení.

  Foto: Tom Dixon

  Skandinávský nadhled 

  Nyní se přesouváme do Holandska, kde je industriální design doma. Jedním z designérů ve světovém měřítku je Marcel Wanders. Nekonvenční materiály a robustní předměty z něj tvoří krále mezi holandskými designéry. Libuje si v moderních technikách výroby, což je při tvorbě industriálních předmětů více než žádoucí.

  Foto: Marcel Wanders

  Průmyslové prostředí v kombinaci s americkým volnomyšlenkářstvím

  Heslo, které do fyzické podoby uvádí designérka Kelly Wearstler. Nejčastěji kombinuje základní materiály s okázalými prvky, tak aby se nepřekrývaly a nezastiňovaly se mezi sebou. Rovnováha je tu tedy na prvním místě.

  Foto: Kelly Wearstler

  Francie klade důraz na funkčnost

  Francie je sídlem mnoha trendových záležitostí. Jinak tomu není ani u #industry. Philippe Starck se všechny své návrhy snaží vytvářet tak, aby byly funkční a praktické. Lásku k industriálnímu designu propojuje s druhou vášní, kterou je minimalismus. O francouzský šmrnc se s Philippem postaráte na výbornou.

  Foto: Philippe Starck

  Foto:iStock

  Industry design v novém kabátě! Vytvořte z vašeho domova místo, kde jednoduchost a okázalost splývají

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.