Vítejte na dráze nové industriální obsese! Industriální interiéry se již dávno staly symbolem městského stylu a minimalistické elegance. #IndustryInterior se vyznačuje použitím základních materiálů jako jsou beton, kov a dřevo, které jsou kombinovány tak, aby vytvořily vyváženou harmonii. Design svým průmyslovým šarmem, vysokými stropy, kovovými detaily a otevřeným prostorem uchvátí každou návštěvu. Novou klasiku osvěžte trendovými prvky a vykouzlete z vašeho domova realitní nebe!

Jak jsme již zmínili, základní prvky musíte kombinovat tak, aby mezi jednotlivými kousky docházelo k rovnováze. Pro začátek je tedy nutné uvést na pravou míru s čím industriální design nekombinovat. Zapomeňte na výrazně barevné dekorace, četně zdobené předměty i obrazy v jiném uměleckém stylu. Zaměřte se na zemité barvy, připojte trochu fantazie, ale zároveň neopouštějte od základních pravidel.

Foto: iStock

Inspirace u světových designérů

Nebudeme dál otálet a rovnou se vrhneme na tipy u koho se inspirovat. Část předmětů, které vám dnes ukážeme, nelze ihned koupit. Některé kusy si budete muset pořídit na míru. Konvenční produkty v tomto odvětví nečekejte!

Britská okázalost umocněná láskou k průmyslu

Při spojení těchto slov nás nenapadá nikdo jiný, než interiérový designér Tom Dixon. Umělec se zaměřuje na interiérové osvětlení i nábytek, proto u něj pořídíte v podstatě vše, co je k zvládnutí industry designu zapotřebí. Kvalitní a precizní zpracování všech jeho návrhů potvrzují i jeho četné výstavy v nejrůznějších světových galeriích. U Toma se doporučujeme poohlédnout hlavně po stylovém osvětlení.

Foto: Tom Dixon

Skandinávský nadhled 

Nyní se přesouváme do Holandska, kde je industriální design doma. Jedním z designérů ve světovém měřítku je Marcel Wanders. Nekonvenční materiály a robustní předměty z něj tvoří krále mezi holandskými designéry. Libuje si v moderních technikách výroby, což je při tvorbě industriálních předmětů více než žádoucí.

Foto: Marcel Wanders

Průmyslové prostředí v kombinaci s americkým volnomyšlenkářstvím

Heslo, které do fyzické podoby uvádí designérka Kelly Wearstler. Nejčastěji kombinuje základní materiály s okázalými prvky, tak aby se nepřekrývaly a nezastiňovaly se mezi sebou. Rovnováha je tu tedy na prvním místě.

Foto: Kelly Wearstler

Francie klade důraz na funkčnost

Francie je sídlem mnoha trendových záležitostí. Jinak tomu není ani u #industry. Philippe Starck se všechny své návrhy snaží vytvářet tak, aby byly funkční a praktické. Lásku k industriálnímu designu propojuje s druhou vášní, kterou je minimalismus. O francouzský šmrnc se s Philippem postaráte na výbornou.

Foto: Philippe Starck

Foto:iStock

Industry design v novém kabátě! Vytvořte z vašeho domova místo, kde jednoduchost a okázalost splývají

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.