Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pařížský pánský týden módy skončil a plynule přešel v další vysoce očekávanou událost. V pondělí totiž ve stejném městě módy odstartoval haute couture fashion week. Hned první den otevřely scénu dvě velkolepé značky, tedy Schiaparelli a Dior. Módní dómy se pak střetly ve hře protikladů. Zatímco Daniel Roseberry odhalil futuristickou kolekci, Maria Grazia Chiuri se vrátila do 50. let minulého století.

  Pařížský haute couture týden módy je vysoce sledovaný především proto, že se koná pouze dvakrát za rok. Zároveň se jedná o vrchol umění i luxusu. Také proto se na něj sjíždějí hvězdy ze světa módy, hudby i filmu. Pozornost na sebe letos upoutala například herečka Zendaya nebo Hunter Schafer. Napětí před začátkem první show zahajovacího dne očekávané události se proto dalo krájet.

  Mimo jiné i z toho důvodu, že se jednalo o přehlídku Schiaparelli. Po prvním úspěchu ovšem očekávání opět vzrostla. Jen o pár hodin později měla totiž svou kolekci předvést pro módní dům Dior návrhářka Maria Grazia Chiuri. Také ona sklidila úspěch a vytvořila tak spolu s Danielem Roseberry zajímavou hru protikladů.

  Schiaparelli hloubá nad budoucností. Odhalil surrealistickou kolekci plnou futuristických prvků

  Módní značka Schiaparelli má hned několik důvodů, proč přemýšlet nad budoucností. Současné dění a nepříliš pozitivní výhledy klimatické změny nás všechny nutí do hlubších filozofických myšlenek. Zároveň je leden, měsíc prvních týdnů módy, symbolem nových začátků. Kromě toho kolují spekulace o tom, že by luxusní značku mohl odkoupit koncern LVMH.

  Zdroj: Schiaparelli

  Není tedy divu, že kreativní ředitel značky Daniel Roseberry vdechl své nejnovější kolekci surrealistický až futuristický nádech. Například jedna z modelek se po mole prošla s robotickým miminkem, zatímco druhá odhalila mini šaty z podobného materiálu, tedy směsi elektroniky a drahých šperků. Linie ostatních návrhů zase připomínaly bytosti z jiných světů nebo ptáky, letící vstříc své budoucnosti.

  Maria Grazia Chiuri vzdává hold minulosti. Ohlédla se do ikonických 50. let minulého století

  Zajímavé pnutí pak vzniklo jen pár hodin poté, co přehlídka Schiaparelli skončila. Svou nejnovější tvorbu totiž odhalila kreativní ředitelka Dior, Maria Grazia Chiuri. Tentokrát se rozhodla uctít dědictví luxusního módního domu. Spolu s ním vzdala hold nejtradičnější siluetě, kterou kdy Christian Dior vytvořil. Navrátila se proto do 50. let 20. století, aby tehdejší návrhy přetvořila do jejich moderních verzí.

  Zdroj: Reuters

  Inspiraci čerpala především z šatů La Cigale, které Dior odhalil roku 1952. Jejich střih vznikl na základě tvaru tehdejších „oblých“ aut. Moderní twist pak Chiuri šatům udělila například pomocí lehčích materiálů. Využila tak luxusní materiál moaré, se kterým pracovala poprvé. Kromě nej ale do kolekce vpracovala také samet nebo vlnu, která vytvořila o něco pevnější a strukturovanější siluety.

  Zdroje: Tribute To Magazine, Fashion Network, WWD, YouTube, Instagram, Reuters, Schiaparelli

  Foto:Reuters

  Haute couture týden módy odstartoval střetem protikladů. Schiaparelli hledí do budoucnosti a Dior se vrací do 50. let

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.