Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Pařížský pánský týden módy skončil a plynule přešel v další vysoce očekávanou událost. V pondělí totiž ve stejném městě módy odstartoval haute couture fashion week. Hned první den otevřely scénu dvě velkolepé značky, tedy Schiaparelli a Dior. Módní dómy se pak střetly ve hře protikladů. Zatímco Daniel Roseberry odhalil futuristickou kolekci, Maria Grazia Chiuri se vrátila do 50. let minulého století.

  Pařížský haute couture týden módy je vysoce sledovaný především proto, že se koná pouze dvakrát za rok. Zároveň se jedná o vrchol umění i luxusu. Také proto se na něj sjíždějí hvězdy ze světa módy, hudby i filmu. Pozornost na sebe letos upoutala například herečka Zendaya nebo Hunter Schafer. Napětí před začátkem první show zahajovacího dne očekávané události se proto dalo krájet.

  Mimo jiné i z toho důvodu, že se jednalo o přehlídku Schiaparelli. Po prvním úspěchu ovšem očekávání opět vzrostla. Jen o pár hodin později měla totiž svou kolekci předvést pro módní dům Dior návrhářka Maria Grazia Chiuri. Také ona sklidila úspěch a vytvořila tak spolu s Danielem Roseberry zajímavou hru protikladů.

  Schiaparelli hloubá nad budoucností. Odhalil surrealistickou kolekci plnou futuristických prvků

  Módní značka Schiaparelli má hned několik důvodů, proč přemýšlet nad budoucností. Současné dění a nepříliš pozitivní výhledy klimatické změny nás všechny nutí do hlubších filozofických myšlenek. Zároveň je leden, měsíc prvních týdnů módy, symbolem nových začátků. Kromě toho kolují spekulace o tom, že by luxusní značku mohl odkoupit koncern LVMH.

  Zdroj: Schiaparelli

  Není tedy divu, že kreativní ředitel značky Daniel Roseberry vdechl své nejnovější kolekci surrealistický až futuristický nádech. Například jedna z modelek se po mole prošla s robotickým miminkem, zatímco druhá odhalila mini šaty z podobného materiálu, tedy směsi elektroniky a drahých šperků. Linie ostatních návrhů zase připomínaly bytosti z jiných světů nebo ptáky, letící vstříc své budoucnosti.

  Maria Grazia Chiuri vzdává hold minulosti. Ohlédla se do ikonických 50. let minulého století

  Zajímavé pnutí pak vzniklo jen pár hodin poté, co přehlídka Schiaparelli skončila. Svou nejnovější tvorbu totiž odhalila kreativní ředitelka Dior, Maria Grazia Chiuri. Tentokrát se rozhodla uctít dědictví luxusního módního domu. Spolu s ním vzdala hold nejtradičnější siluetě, kterou kdy Christian Dior vytvořil. Navrátila se proto do 50. let 20. století, aby tehdejší návrhy přetvořila do jejich moderních verzí.

  Zdroj: Reuters

  Inspiraci čerpala především z šatů La Cigale, které Dior odhalil roku 1952. Jejich střih vznikl na základě tvaru tehdejších „oblých“ aut. Moderní twist pak Chiuri šatům udělila například pomocí lehčích materiálů. Využila tak luxusní materiál moaré, se kterým pracovala poprvé. Kromě nej ale do kolekce vpracovala také samet nebo vlnu, která vytvořila o něco pevnější a strukturovanější siluety.

  Zdroje: Tribute To Magazine, Fashion Network, WWD, YouTube, Instagram, Reuters, Schiaparelli

  Foto:Reuters

  Haute couture týden módy odstartoval střetem protikladů. Schiaparelli hledí do budoucnosti a Dior se vrací do 50. let

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.