Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní dům Gucci pokračuje ve svých kampaních věnovaných jeho ikonické ozdobě známé jako horsebit. Tento rok totiž slaví své 70. výročí. Tentokrát se ale značka místo kabelek zaměřila na své slavné loafers. Oslavovat jí pak pomohli herci Paul Mescal a Xiao Zhan. Stali se totiž tváří fotografií zachycujících klasické modely bot Horsebit 1953.

  Horsebit detail se od svého vzniku roku 1953 stal ikonickým symbolem značky Gucci. Od svého vytvoření se objevil nejen na botách, ale také kabelkách, páscích, špercích nebo hedvábných šálách. Jedná se o dva propojené prsteny, které mají připomínat jezdeckou výbavu. Návrhář Guccio Gucci totiž z jezdectví často čerpal při vytváření nových produktů inspiraci. Letos pak značka slaví 70. výročí od vzniku horsebit.

  V uplynulých měsících proto vydala například kampaň zaměřenou na slavný model kabelky Horsebit 1955. Kromě toho se ale věnovala i jiným slavným designům, jako je například Bamboo 1947 nebo Jackie 1961. Tentokrát se však rozhodla oslavovat své slavné loafers. Také ony jsou totiž ozdobené detailem horsebit. Na pomoc si pak pro nafocení ikonických modelů bot přizvala dva slavné herce, tedy Paula Mescal a Xiao Zhan.

  Kampaň pak vytvořil kreativní ředitel Sabato De Sarno. Ladí proto s ostatními jeho nedávnými projekty, ve kterých se objevily hvězdy jako Daria Wewrbowy nebo hvězdný pár Bad Bunny a Kendall Jenner. Fotografie pak oba herce zachycují v různých pozicích, jak s lehkostí předvádějí klasické modely zmíněných loafers. Čínského herce Xiao Zhan pak nafotil fotograf Feng Li, zatímco Paula Mescala zachytila fotografka Heji Shin.

  Loafers Horsebit 1953 si prošly mnohými změnami. Odráží vkus kreativních ředitelů Gucci

  Xiao Zhan byl pak zachycený, jak sedí na koženém křesle. Na sobě má volné džíny a jednoduché bílé tričko doplněné o dlouhý béžový kabát. Jeho modely loafers pak outfit doplňují svou čokoládově hnědou barvou. Herec Paul Mescal byl zase vyobrazený ve více pózách. Například, jak sedí a leží na béžovém koberci nebo si pokládá nohy se svými luxusními loafers na luxusní stůl nebo je opírá o zeď.

  Ikonické loafers pak módní společnost napřed navrhla pouze pro muže. V 60. letech ovšem vydala také dámskou verzi doplněnou o drobný podpatek. Ke konci 70. let ale model přetvořila tak, aby odpovídal pánské variantě. Na různých modelech loafers se pak odrazil také vkus různých kreativních ředitelů módní značky. Každý si je totiž vždy uzpůsobil svému stylu.

  Zdroje: WWD, The Glass Magazine, Hyperbeast, Instagram, YouTube

  Gucci oslavuje své Horsebit 1953 loafers. V kampani zazářil Paul Mescal i Xiao Zhan

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.