Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní dům Jean Paul Gaultier si už po druhé jako hostujícího návrháře své ready to wear kolekce vybral Glenn Martens. Své návrhy se tentokrát rozhodl věnovat optickým klamům a iluzím. Za pomocí různých materiálů a střihů jich tak v jednom kousku oblečení proplétá hned několik.

  Belgický návrhář Glenn Martens není u značky Jean Paul Gaultier úplným nováčkem. Minulý rok v lednu totiž pro společnost jako hostující kreativní ředitel navrhl vlastní haute couture kolekci. Letos se ovšem vrací s originálními ready to wear kousky. Ve svých návrzích se rozhodl věnovat hned několika střihům a materiálům najednou. Vytváří proto optické klamy a iluze, které vás donutí zpochybnit váš první dojem.

  Martens představil například svetry, které se ovšem vydávají za džínové bundy a námořnická pruhovaná trička. Na úzké sukně zase aplikoval seprané džíny připomínající 80. léta. Zmatou vás také úzké šaty propletené s krajkovaným spodním prádlem. Kromě toho využil návrhář také různé průřezy, barvící techniky nebo způsoby vrstvení. K dostání bude kolekce na oficiálních stránkách Jean Paul Gaultier v pátek.

  Zakoupit ale budete moct nejnovější kousky i na webu Martensovi vlastní značky Y/Project. Kolekce zahrnuje rovněž pánskou módu. Vybrat si můžete z triček s potiskem pásku a džínů nebo kabátů „odhalujících“ spodní prádlo i nahé nohy. K iluzím se pak belgický návrhář neobrátil poprvé. Už dříve navrhl ready to wear kolekci, která zahrnovala návrhy plné různých částí těla, nečekaně potisknutých na různých kusech oblečení.

  Gaultier je zvědavý na přístup nových návrhářů, při tvoření jim nechává volnou ruku

  Belgický návrhář je rovněž známý pro svou lásku ke kombinaci různých stylů. Nebojí se dohromady „slepit“ street wear a vysokou módu nebo historické návrhy. Do svého módního domu si ho pak Gaultier pozval jako jednoho z dočasných kreativních ředitelů. Po svém odchodu v lednu 2020 se totiž rozhodl na každou sezónu do vedení značky dosadit jiného návrháře. Byl totiž zvědavý na to, jak zkombinují jeho módní dědictví s vlastní kreativitou.

  Ve své haute couture kolekci se tak loni Martens rozhodl představit například vlastní pojetí korzetových šatů s obří nadýchanou sukní. Znovu interpretoval například také slavné iluzorní trompe-l’oeil návrhy z roku 1995. Gaultier pak belgickému návrháři při tovření nechal absolutně volnou ruku. Kolekci tak viděl poprvé s návštěvníky samotné přehlídky. „Na začátku spolupráce jsme měli oběd, pak nás ale nechal dělat cokoli jsme chtěli,“ okomentoval svou zkušenost Martens.

  Zdroj: WWD, HypeBae, Dazed Digital, Twitter, YouTube

  Glenn Martens se vrací k Jean Paul Gaultier. Pro módní dům navrhl kolekci plnou iluzí

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.