Módní dům Jean Paul Gaultier si už po druhé jako hostujícího návrháře své ready to wear kolekce vybral Glenn Martens. Své návrhy se tentokrát rozhodl věnovat optickým klamům a iluzím. Za pomocí různých materiálů a střihů jich tak v jednom kousku oblečení proplétá hned několik.

Belgický návrhář Glenn Martens není u značky Jean Paul Gaultier úplným nováčkem. Minulý rok v lednu totiž pro společnost jako hostující kreativní ředitel navrhl vlastní haute couture kolekci. Letos se ovšem vrací s originálními ready to wear kousky. Ve svých návrzích se rozhodl věnovat hned několika střihům a materiálům najednou. Vytváří proto optické klamy a iluze, které vás donutí zpochybnit váš první dojem.

Martens představil například svetry, které se ovšem vydávají za džínové bundy a námořnická pruhovaná trička. Na úzké sukně zase aplikoval seprané džíny připomínající 80. léta. Zmatou vás také úzké šaty propletené s krajkovaným spodním prádlem. Kromě toho využil návrhář také různé průřezy, barvící techniky nebo způsoby vrstvení. K dostání bude kolekce na oficiálních stránkách Jean Paul Gaultier v pátek.

Zakoupit ale budete moct nejnovější kousky i na webu Martensovi vlastní značky Y/Project. Kolekce zahrnuje rovněž pánskou módu. Vybrat si můžete z triček s potiskem pásku a džínů nebo kabátů „odhalujících“ spodní prádlo i nahé nohy. K iluzím se pak belgický návrhář neobrátil poprvé. Už dříve navrhl ready to wear kolekci, která zahrnovala návrhy plné různých částí těla, nečekaně potisknutých na různých kusech oblečení.

Gaultier je zvědavý na přístup nových návrhářů, při tvoření jim nechává volnou ruku

Belgický návrhář je rovněž známý pro svou lásku ke kombinaci různých stylů. Nebojí se dohromady „slepit“ street wear a vysokou módu nebo historické návrhy. Do svého módního domu si ho pak Gaultier pozval jako jednoho z dočasných kreativních ředitelů. Po svém odchodu v lednu 2020 se totiž rozhodl na každou sezónu do vedení značky dosadit jiného návrháře. Byl totiž zvědavý na to, jak zkombinují jeho módní dědictví s vlastní kreativitou.

Ve své haute couture kolekci se tak loni Martens rozhodl představit například vlastní pojetí korzetových šatů s obří nadýchanou sukní. Znovu interpretoval například také slavné iluzorní trompe-l’oeil návrhy z roku 1995. Gaultier pak belgickému návrháři při tovření nechal absolutně volnou ruku. Kolekci tak viděl poprvé s návštěvníky samotné přehlídky. „Na začátku spolupráce jsme měli oběd, pak nás ale nechal dělat cokoli jsme chtěli,“ okomentoval svou zkušenost Martens.

Zdroj: WWD, HypeBae, Dazed Digital, Twitter, YouTube

Glenn Martens se vrací k Jean Paul Gaultier. Pro módní dům navrhl kolekci plnou iluzí

Před inflací utíkají lidé do obchodů. Nakupování vnímají jako terapii

Procházení se po obchodech, hledání nejvýhodnější ceny a ulovení posledního kousku. Přesně k takovým aktivitám se snaží lidé utíkat ve stresujících obdobích. K nakupování se proto obrátili také při stále trvající inflaci. Ukázala to studie platformy Klaviyo.

Zapomeňte na bad hair day. Stylové klobouky vše vyřeší za vás

Máte pocit, že vašemu stylu něco chybí? Zkuste ho osvěžit kloboukem! Klobouky a pokrývky hlavy nejsou jen praktické, ale mohou být také zábavným způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a rozšířit své módní hranice. Pokud si myslíte, že vám klobouky ani jiné pokrývky hlavy nesedí, jste na omylu, netušíte jak jednoduché je najít ten správný. Vydejte se s námi na cestu k neuvěřitelnému stylu!

Světoznámý obchod Tiffany & Co. v New Yorku se dočkal opravy. Společnost ho otevře koncem dubna

Už za měsíc spatří newyorčané dlouho očekávané odhalení. Firma Tiffany & Co. totiž oznámila, že koncem dubna otevře zrenovovaný vlajkový obchod na rohu 57. ulice a Páté Avenue. Svět se do něj poprvé zamiloval spolu s filmem Snídaně u Tiffanyho.

Kolekce inspirovaná hudebním albem. Představujeme Balmain x Beyoncé

Couture je už sama o sobě velice žádaná. Občas může být obtížně dostupná i skutečně exkluzivním klientům. Ale kolekce, které se dotkla ruka samotné Beyoncé? V podobě limitované edice? Módní dům Balmain představil unikátní spojení.