More

  Mezi stávající tváře značky Hugo Boss přichází topmodelka Gigi Hadid, která zapadne do konceptu „Claim 5“. Firma se před rokem rozhodla pozměnit svoji strategii a zacílit se svými výrobky spíše na mladší generaci. Svoje kousky předvede již 15. března na přehlídce „see now, buy now“, která se bude konat v Miami.

  Značka Hugo Boss se v minulém roce rozhodla, že rapidně změní svoji strategii. Do jejího hledáčku se dostala převážně generace Z, na kterou se se svými produkty a sociálními sítěmi rozhodla zacílit. S tím se samozřejmě pojí i výběr tváří, proto si značka vybrala světoznámou topmodelku Gigi Hadid. Americká modelka pro Hugo Boss pracovala již dříve, v roce 2021 zahajovala přehlídku na milánském týdnu módy, kde německá značka uvedla spolupráci s americkou značkou sportovního oblečení Russell Athletic.

  Zdroj: Hugo Boss

  V nové kampani se objeví také Naomi Campbell, kolumbijský zpěvák Maluma, jihokorejský herec Lee Min-ho a italský tenista Matteo Berrettini. Společnost ve vyjádření uvedla, že potřebuje mladé lidi, aby sdíleli svoji trnitou cestu na vrchol. To však také znamená zvýšení výdajů na propagaci na sociálních sítích.

  „Gigi začala s modelingem, když byla ještě batole, a v šestnácti letech podepsala smlouvu s významnou agenturou. Je pro naši značku velmi důležitá, dokáže nás spojit s mladší generací,“ uvedl šéf Hugo Boss Daniel Grieder na otázku, proč si společnost vybrala právě ji.

  „Do roku 2030 bude generace Z tvořit největší spotřebitelský segment na světě. Kampaně proto byly navrženy tak, aby rezonovaly s mladšími spotřebiteli, kteří se následně stanou zákazníky. Chceme přilákat nové spotřebitele, ale také si chceme udržet naše stávající zákazníky,“ dodal Grieder.

  Co se týká konečného zhodnocení, tento krok byl pro značku Hugo Boss zatím velkým přínosem. Zápal pro mladší generaci se promítl do vyšších tržeb společnosti v roce 2022. Minulý týden společnost zveřejnila předběžné údaje za rok 2022. Nárůst činil 27 %, což bylo celkem 3,65 miliardy eur.

  Názory jsou však rozporuplné. Někteří analytici mají obavy z příliš velkého optimismu, který panuje ve firmě. Jiní zase potvrzují, že oficiální statistiky, které budou potvrzeny na začátku března, mírně překonají očekávání trhu.

  Transformace, dříve spíše tradiční značky, na mladší klientelu, je patrná i z upoutávky na novou kolekci.

  Zdroj: WWD, Hugo Boss

  Gigi Hadid se připojuje k sestavě celebrit letní kampaně Hugo Boss

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.