Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Historie Formule 1 je spjata s 20. stoletím, ovšem popularitu i mimo prostředí nadšenců a fanoušků začala získávat zejména v poslední době. Na závodních okruzích po celém světě se objevují nejrůznější osobnosti, jednotlivé týmy pionýrsky vstupují do spoluprací s oděvními značkami a o investici do populárního sportu usilují i velké designérské domy. Jaké rozměry dosahuje propojení módy a kolosu točícího se kolem motoristického portu?

  Tommy Hilfiger je ultimátní fanoušek

  O jeden z prvních náznaků kolaborativní budoucnosti se postaral v 90. letech americký Tommy Hilfiger. Stal se oficiálním partnerem týmu Lotus, kterému tehdy vládl Mika Häkkinen. V roce 1998 dostal příležitost spojit síly s Ferrari. Pro italského velikána designoval závodnické uniformy inspirované rysy monopostů. Byl také svědkem opakovaného vítězství Michaela Schumacher, který se následně objevil v Hilfigerově kampani pro sportovní oblečení. Po krátké přestávce přesedlal na tým Mercedes, kde narazil na fenomén jménem Lewis Hamilton. Obě osobnosti sdílející společnou vášeň pro rychlost, motoristický sport a zajímavou módu spolupracovaly na několika edicích kolekce Tommy x Lewis. V prodeji aktuálně najdete kolekci Tommy X Mercedes-AMG F1 X Awake NY.

  Zdroj: Tommy Hilfiger

  Chanel vzdává hold F1

  Loňská Chanel Cruise v Monaku byla směsicí vintage glamour a sportovních kousků v duchu Formule 1. Virálními a žádanými na TikToku se po Monaco Grand Prix 2023 stala bílá trička s potiskem kresleného monopostu.

  Louis Vuitton jako strážce trofeje

  Na vítěze Velké ceny Monaka čeká kontinuálně od roku 2021 honosná odměna. Obal pro dechberoucí pohár si vzal na starost Louis Vuitton. Je potažen klasickým monogramovým vzorem, ale doplněn o ohnivou a vášnivou červenou pro zvýraznění závodnické duše.

  Zdroj: Louis Vuitton

  Snídaně u Tiffanyho pro závodníky

  Jak zpívá Marilyn, diamanty jsou nejlepší přátele dívek, pro jezdce jsou to zase vítězné poháry. Své více než 160 let staré sportovní portfolio Tiffany & Co. rozšířilo o Formuli 1 při příležitosti Velké ceny Miami 2022. Svou vizi ikonické trofeje realizovali ve stříbrném provedení a získal ji Max Verstappen.

  Zdroj: Tiffany & Co.

  Tým Haas se ponořil do vod Palm Angels

  Americká značka Palm Angels původně vytvořená jako dokumentace skejťáckého života ve slunečném Los Angeles rozšířila své obzory díky kolaboraci s týmem Haas. Vydány jsou momentálně dvě kolekce – Red Tag a Black Tag. Red Tag nabízí spíše vlastní pohled Palm Angels na sportovní aspekt, Black Tag je více soustředěn na fanoušky samotného týmu.

  Zdroj: Palm Angels

  Zdroje: Hypebeast, Highsnobiety, Tommy Hilfiger, Palm Angels, Louis Vuitton, Tiffany & Co.

  Formule 1 jako nový objekt zájmu v módním průmyslu

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.