More

  Historie Formule 1 je spjata s 20. stoletím, ovšem popularitu i mimo prostředí nadšenců a fanoušků začala získávat zejména v poslední době. Na závodních okruzích po celém světě se objevují nejrůznější osobnosti, jednotlivé týmy pionýrsky vstupují do spoluprací s oděvními značkami a o investici do populárního sportu usilují i velké designérské domy. Jaké rozměry dosahuje propojení módy a kolosu točícího se kolem motoristického portu?

  Tommy Hilfiger je ultimátní fanoušek

  O jeden z prvních náznaků kolaborativní budoucnosti se postaral v 90. letech americký Tommy Hilfiger. Stal se oficiálním partnerem týmu Lotus, kterému tehdy vládl Mika Häkkinen. V roce 1998 dostal příležitost spojit síly s Ferrari. Pro italského velikána designoval závodnické uniformy inspirované rysy monopostů. Byl také svědkem opakovaného vítězství Michaela Schumacher, který se následně objevil v Hilfigerově kampani pro sportovní oblečení. Po krátké přestávce přesedlal na tým Mercedes, kde narazil na fenomén jménem Lewis Hamilton. Obě osobnosti sdílející společnou vášeň pro rychlost, motoristický sport a zajímavou módu spolupracovaly na několika edicích kolekce Tommy x Lewis. V prodeji aktuálně najdete kolekci Tommy X Mercedes-AMG F1 X Awake NY.

  Zdroj: Tommy Hilfiger

  Chanel vzdává hold F1

  Loňská Chanel Cruise v Monaku byla směsicí vintage glamour a sportovních kousků v duchu Formule 1. Virálními a žádanými na TikToku se po Monaco Grand Prix 2023 stala bílá trička s potiskem kresleného monopostu.

  Louis Vuitton jako strážce trofeje

  Na vítěze Velké ceny Monaka čeká kontinuálně od roku 2021 honosná odměna. Obal pro dechberoucí pohár si vzal na starost Louis Vuitton. Je potažen klasickým monogramovým vzorem, ale doplněn o ohnivou a vášnivou červenou pro zvýraznění závodnické duše.

  Zdroj: Louis Vuitton

  Snídaně u Tiffanyho pro závodníky

  Jak zpívá Marilyn, diamanty jsou nejlepší přátele dívek, pro jezdce jsou to zase vítězné poháry. Své více než 160 let staré sportovní portfolio Tiffany & Co. rozšířilo o Formuli 1 při příležitosti Velké ceny Miami 2022. Svou vizi ikonické trofeje realizovali ve stříbrném provedení a získal ji Max Verstappen.

  Zdroj: Tiffany & Co.

  Tým Haas se ponořil do vod Palm Angels

  Americká značka Palm Angels původně vytvořená jako dokumentace skejťáckého života ve slunečném Los Angeles rozšířila své obzory díky kolaboraci s týmem Haas. Vydány jsou momentálně dvě kolekce – Red Tag a Black Tag. Red Tag nabízí spíše vlastní pohled Palm Angels na sportovní aspekt, Black Tag je více soustředěn na fanoušky samotného týmu.

  Zdroj: Palm Angels

  Zdroje: Hypebeast, Highsnobiety, Tommy Hilfiger, Palm Angels, Louis Vuitton, Tiffany & Co.

  Formule 1 jako nový objekt zájmu v módním průmyslu

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.