Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Schválně, jak moc milujete své caparty? Pokud jste vlastníkem některé hračky, kterou najdete v našem seznamu, pak je vaše láska asi opravdu bezedná. Pravda, vzhledem k jejich luxusnímu provedení se mnohdy ani nejedná o hračky určené pro děti. Takové klenoty udělají radost i dospělým. Možná to byl i jejich původní účel. Protože kdo si hraje, nezlobí.

  Astolat Dollhouse Castle – 8,5 milionu dolarů

  Pokud víme, tak Astolat Dollhouse Castle je snad tou vůbec nejdražší hračku, co kdy byla vyrobená. Jak napovídá její název, jedná se o domeček pro panenky. Není to jen tak ledajaký domek, ale dokonalé mistrovské dílo. Má totiž dokonce i tělocvičnu, bazén a 29 místností, které obsahují přibližně 10 tisíc samostatných kusů interiéru, jako jsou miniaturní olejomalby, zbraně nebo knihy.

  Všechny prvky jsou navíc plně funkční, a to včetně výtahů, fontán a osvětlení. Dává tedy smysl, že jeho dokončení trvalo 15 let. Vyráběl se totiž mezi roky 1974 a 1987. Jeho hlavní autorkou je mistryně miniatur Elaine Diehl. Podíleli se na něm ale řemeslníci z celého světa. Není sice z diamantů a zlata, jak by možná člověk očekával, jde ale o dokonalé spojení dřeva, kovu a skla. Jeho vytvoření tak stálo přes 7 milionů dolarů.

  Madame Alexander Eloise – 5 milionů dolarů

  Existuje také panenka, která stojí několik milionů. Madame Alexander Eloise ručně vyrobila návrhářka panenek Madame Alexander. Rozhodně na ní pak nešetřila. Také proto není tak úplně na hraní, jedná se totiž spíše o luxusní sběratelský kus. Panenek v této kolekci pak bylo vyrobených pouze pět. Na sebe pak oblékly šaty od Christiana Diora, kožešiny Oscara de la Renty nebo doplňky Katherine Baumann, zdobené krystaly Swarovski a třpytivými diamanty.

  Zdroj: Madame Alexander

  Lamborghini Model Car – 4,8 milionu dolarů

  Kdyby vaše kamarády náhodou neoslnilo „Lambo“ za 380 tisíc dolarů, pak jim jistě spadne brada z modelu Lamborghini Aventador v měřítku 1:8, které šlo do aukce za 4,8 milionu dolarů. Je vyrobené z uhlíkových vláken, zlata, platiny a posázené drahými kameny. Za jeho tvorbou stojí Němec Robert Gulpen, který těchto modelových autíček vyrobil i více. Na hraní pro syna ovšem úplně není, vhod přijde spíše tatínkům.

  Zdroj: Profimedia

  Medvídek na cestách – 2,1 milionu dolarů

  Medvídek od německé firmy Steiff je vůbec nejdražším na světě. Chlupáče koupila v roce 2000 Korejka Jessie Kimová na aukci v Monaku, a to za dech beroucích 2,1 milionu dolarů. Jak si můžete povšimnout, medvěd má na sobě oblečení od Louis Vuitton a vlastní zavazadlo od stejné značky. Jestli vám cena pořád připadá trochu přepísknutá, je nutné podotknout, že je vyrobený z pravé kožešiny a zlata. Oči má navíc z diamantů a safírů.

  Zdroj: Profimedia

  Zlaté Monopoly – 2 miliony dolarů

  Hraje někdo z vás s oblibou Monopoly? Ať už ho milujete, nebo ne, jeho varianta z 24 karátového zlata posázená drahokamy si získá každého. Jen sada kostek má hodnotu 10 tisíc dolarů. Jejich číselné tečky jsou totiž vyrobené ze dvaačtyřiceti plně broušených diamantů. Vytvořil je šperkař Sidney Mobell v roce 1988 a trvalo mu to celý rok.

  Rubikova kostka – 1,5 milionu dolarů

  Další mistrovské dílo stvořil brusič diamantů Fred Cueller. Unikátní kousek vyrobil v roce 1995, a to na oslavu 15. výročí vzniku původní Rubikovy kostky. Její luxusní varianta je ovšem ze zlata a místo barevných nálepek má na každé straně rubíny, smaragdy, ametysty a jak jinak než diamanty.

  Zlatý kůň – 600 000 dolarů

  Sice už se nepohybujeme v milionových částkách, stále ale ještě nejsme u hraček, které byste dětem koupili každý den. Významným skvostem je také extravagantní zlatý houpací kůň od japonského klenotníka Ginza Tanaky. Původně se jednalo o dárek na oslavu narození japonského prince, nicméně v roce 2012 jej dostala jedna šťastná holčička. Beyoncé a Jay-Z ho koupili dceři Blue Ivy za 600 000 dolarů, protože proč ne, když na to mají?

  Diamantová Barbie – 302 500 dolarů

  Co by to bylo za seznam hraček, kdyby na něm chyběla panenka Barbie. Sice se jedná o nejlevnější položku z výše zmíněných, ale i tak je opravdu jedinečná. Panenka má na sobě slavnostní černé mini a diamantový náhrdelník s růžovým diamantem čtvercového brusu, který má sám o sobě hodnotu 300 000 dolarů. Panenka byla prodaná v aukci už před lety. Výtěžek šel, jak se na tuhle panenku sluší a patří, na výzkum rakoviny prsu.

  Zdroj: Profimedia

  Zdroje: Toys for a pound, Luxury Launches, Luxatic

  Exkluzivní hračky pro vyvolené. Tyhle klenoty jste jako děti určitě neměli

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.